O czym chcesz poczytać na blogach?

Zgorzelec

Turów Blog

Nowa hala w Zgorzelcu – realny plan, czy kiełbasa przedwyborcza?

Posted: 25 Wrzesień 2010 by Bartosz Seń in Bez kategorii
1

W ostatnich tygodniach po raz kolejny zrobiło się gorąco wśród tematu dotyczącego powstania nowej hali sportowej w Zgorzelcu.

Na jednej z sesji rady miasta została podjęta uchwała, której treść mówi, że w przypadku nie otrzymania dofinansowania ze środków zewnętrznych, budowa nowej hali sportowej zostanie zrealizowana ze środków własnych Miasta Zgorzelec.
W Zgorzelcu temat nowej hali wraca co roku ze zdwojoną siłą. Kiedy przed jedną z finałowych potyczek Prokomu z Turowem, oficjalnie została podpisana umowa na dofinansowanie budowy hali w kwocie 20 mln złotych od Ministerstwa Sportu w przygranicznym mieście panował hurraoptymizm. Później jednak sprawa przycichła, a teraz przed wyborami samorządowymi wraca ponownie.

Od czasu podpisania umowy z Ministerstwem Sportu, w sprawie zgorzeleckiej hali praktycznie nic się nie działo. Teraz, niby tak przypadkiem, blisko na 2 miesiące od wyborów samorządowych zostają podpisane dwie ważne umowy.
Oczywiście teraz budowa hali w Zgorzelcu wydaje się być bardzo, bardzo blisko i.

Wszystko o mnie i o mojej siostrze Pauli

   do wpisu „Selena Gomez”
 • środa, 02 marca 2011
  • O mnie

   Nazywam się EwKa .

   Mieszkam w Zgorzelcu.

   Bardzo dobrze tańcze i śpiewam.

   Chodzę do Szkoły Podstawowej nr 3 w Zgorzelcu

   O mojej siostrze Pauli

   Chodzi do Szkoły Podgimnazjalnej w Zgorzelcu.

   Startuje na miss zgorzelca w plazie .

   Głosuj na Pauline Bąk na internetowej stronce www.zgorzelecka telewizja internetowa.pl

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:

 • WYMIARKI Bory Dolnośląskie Turystyka Rowerowa Leszek - bloog.pl

   134
  • komentarze: 114
  Galerie
  • liczba zdjęć: 119
  • komentarze: 8
  Księga gości: 95
  Punkty konkursowe: 500
  Bloog istnieje od: 2002 dni

  Konkursy i nagrody

  • czytaj przyznane nagrody...
  • dodaj nagrodę dla blooga...
  .
  HERB WYMIARKI
  .. .
  .
  .
  .
  .
  .
  ..................
  .
  . . . . . . KOLEGA MIREK FRANCJA WIATA MOJA PRZYSTAŃ WYMIARKI-położenie północny skraj Puszczy Zgorzelecko-Osiecznickiej pierwsza wzmianka odnotowana w 1427 r. Najstarsze udokumentowane nazwy wsi to -WESE,WIESE, WIESA,WIESAU co z języka niemieckiego w tłumaczeniu brzmi ŁĄKA. W 1899 r posiadacze rowerów utworzyli Towarzystwo Cyklistów.Później z niego wyłonił się ok 1910r zespół akrobatów rowerowych .Robotnicy miejscowych HUT SZKŁA pozazdrościli zrzeszonym rowerzystom i w 1902 r zawiązali Robotniczy Związek Cyklistów "SOLIDARNOŚĆ" . . . Kier . Bad Muskau Kolega Zdzisław Zimowa przejażdżka. Szkoła Podstawowa Przewóz. . Huta Szkła Biurowiec Kościół św.Anny LUTYNKA Kościół Kat. Witoszyn Dln. Kościół kat. Wymiarki Nadleśnictwo Wymiarki Panorama Gm. Wymiarki .

  ghoost blog

  Takich dni gory sa szczegolnie bardzo piekne, na czerwonym szlaku z Łomniczki, do schroniska pod Sniezka, napotkalismy na jelenia z pieknym porozem. Najgorsze co bylo to siarczysty, chlodny wiatr, przeszywajacy az do szpiku kosci. Na trasie mielismy 9 ekip z czego 4 ze Swidnicy, ogolnie bylo bardzo fajnie, ludzie bardzo sympatyczni i zabawni. Najciekawszy dzien calego rajdu byla sobota, oprocz pokazow strazy granicznej i GOPR-u to byl rowniez koncert SDM-u. Po raz pierwszy od jakiegos czasu spotkalem kolezanke ktorej nie widzialem ponad rok. Sobota i Niedziela byly strasznie pochmurne i zimne. Ale jak dla mnie byly najlepsze, poniewaz moglem pogadac z osobami ktorych bardzo zadko widze, a zwlaszcza osobe ze zgorzelca :]]]

  ghoost 2002-09-15 20:18:37
  skomentuj (2)
  pol na pol

  Juz nie moge sie doczekac kiedy pojade do zgorzelca, aby spotkac sie z pewna osoba :]] Jeszcze nie jestem pewnien co do wyjazdu, tzn nie wiem czy mnie rodzice puszcza, narazie negocjacje stanely na tym ze jade ale nie ruszylo sie nic wiecej. Jutro jedziemy do wrocka na jakies wyklady i juz qmple zbieraja kase na picie, jeszcze nie wiem czy ja cos bede pil, ale raczej nie mam na to ochoty. I znowu zmienily sie plany co do polmetka. Jest 11 pazdzirnika, ale nie z 3o tylko 3l i jakies ploty poszly ze ma byc rowniez technikum. Ciezko jest mi ocenic czy dobrze czy zle, ale jednak wole.

  Róża Bazaltowa

  Można sobie wyobrazić, że tak w XV wieku wypoczywały mieszczki z Görlitz.

  Na Przedmieściu Nyskim po polskiej stronie. Za nami w tle gotycki kościół św. Piotra i Pawła w Görlitz.

  Urokliwy lokal "Przy Jakubie" w starej kamienicy z XVI wieku w Zgorzelcu.

  Zwiedzamy wzruszające Muzeum Łużyckie w Zgorzelcu. Mieści się ono w obok tego domu, w którym mieszkał szewc - filozof Jakob Böhme.    

  Na starym cmentarzu przy grobie Jakuba Böhme.

   

  Magda i Thomas w kilku zdaniach wyłożyli zasady filozofii Jakuba Böhme.

   

  Obowiązkowa fotografia na moście staromiejskim łączącym Görlitz i Zgorzelec.

  autorzy zdjęć: Agnieszka Młyńczak, Magdalena Maruck, Ewa Wiącek-Kryk 

  15:11, rozabazaltowa
  Link Komentarze (2) »
  poniedziałek, 04 lipca 2011
  Oybin 3.07.2011

  Jak już pisaliśmy, zwykle w Złotoryi pada, gdy wyjeżdżamy do Saksonii. Tym razem u nas nie padało, za to w Saksonii deszcz lał się.