O czym chcesz poczytać na blogach?

Zgaga

Ciąża. W oczekiwaniu na skarb - Onet.pl Blog

- jak złagodzić jej objawy?

Witajcie ciężaróweczki.

Kolejna nieprzespana noc mnie czeka a to z powodu zgagi. Ostatnio bardzo się pilnowałam i nie jadłam wieczorem ostrych rzeczy czy smarzonych na oleju. A dziś teściowie przywieźli od baci chrusty - nie mogłam się im oprzeć. A wiecie pewnie same jak smakują chrusty domowej roboty i to babcine. Palce lizać.

Ale nie dla ciężarówki. No i odjechali coś po 21 to ja małą porcyjkę z herbatką sobie schrupałam a teraz mam za swoją łapczywość. Zgaga mnie męczy.

Leżeć nie mogę bo wiecie co się dzieje......nie będę opisywać.

Wyczytałam że trzeba unieść wyżej głowe, więć podłożyłam sobie dwie poduszki ale jak dla mnie to wcale nieskutkuje, najlepiej mi się funkcjonuje chodząc. No ale ile można.

Drugi spodób łagodzenia zgagi w ciązy to przetwory mleczne. Wyczytałam gdzieś że pomaga ciepłe mleko. Wypiłam 3/4 kubka jakieś dwie godziny temu i nie zauważyłam żadnej porawy w samopoczuciu.

Mój ginek poradził mi też (jeśli dokucza zgaga) żeby nie przesadzać z cytrusami, lepiej zainwestować w nasze.

doktordiet.wordpress.com

Aby jednak obniżyć prawdopodobieństwo występowania okazyjnej zgagi do minimum zalecana jest dokładna analiza codziennej diety, gdyż to właśnie ona jeśli nieodpowiednia jest podstawową przyczyną jej występowania. Jednakże, gdy uczucie pieczenia w klatce piersiowej,  przełyku lub gardle pojawia sie nagminnie, więcej niż dwa razy w tygodniu lub występuje pomimo zastosowania leków łagodzących jak i zmiany diety, jest to najprawdopodobniej oznaką czegoś poważniejszego. W powyższym wypadku zalecana jest niezwłoczna konsultacja z odpwoeidnio wykwalifikowanym lekarzem specialistą.

Jeśli zgaga występuje jednak u ciebie od czasu do czasu, warto w takim wypadku zweryfikować zarówno własne przyzwyczajenia żywieniowe jak i codzienny styl życia gdyż to właśnie one pośrednio lub bezpośrednio wpływają na jej występowanie. Co za tym idzie, aby całkowicie uniknąć lub chociaż w jakimś stopniu obniżyć częstotliwość występowania zgagi, należy krytycznie rozważyć punkty wymienione poniżej:

1. Unikaj przejadania - nieprzyjemne uczucie pieczenia w żołądku lub przełyku zazwyczaj występuje po przejedzeniu;

2. Zredukuj.

Dzienniczek uczuć - Onet.pl Blog

Malca nie działa metoda 3 S na przyspieszenie porodu. Pozostało mi jeszcze wejście po schodach z parteru na 8 piętro...ehh


Ona (14:33)
Czarny kot przeleciał mi drogę

27 marca
Dopisek
Jak widać wstawiania zdjęć na blogu dopiero się uczę...
Ona (10:02)
Czarny kot przeleciał mi drogę
Wena dzisiejszej nieprzespanej nocy, czyli oda do zgagi

LIMBO na ziemi | leniwa iluminacja mojej błahej osoby

Jump to Comments

wiersz: zgaga

zgaga

dopadła mnie gorzka bestia
dopełzłem razem z tobą do chodnika
z wnętrza ziemi głos prosi abym porwał
krawężnik
a z wnętrza moich trzewi bestia
syczy – wynicuj zawartość żołądka

popiłem za sprawą nie twoją
słodką herbatę i dopadła mnie zgaga
ciebie trzeba popić ale nie połykać

dopadła mnie sroga wiosna
dopełzłem z długą nocą do asfaltu
na czworaka nad ranem noc się upiła
spierdoliła
a z wnętrza moich trzewi bestia
charczy i stęka – udręka

popiłem za sprawą nie twoją
słodką herbatę i dopadła mnie zgaga
ciebie trzeba zapić ale nie przełykać

Oczekiwanie na dziecko, to najlepsze oczekiwanie - Onet.pl Blog

I pocieszał, mówił że mam się ich nie słuchać... ale we mnie to siedzi. Kiedyś byłam twardsza a teraz w ciąży wystarczy taka sytuacja i potok łez.

Wieczorem jak poszliśmy spać byłam ciągle jakaś nerwowa i zła, mąż zrobił mi masaż stopek po weselu przy którym wylałam morze łez na myśl o wcześniejszej sytuacji. Rozmawialiśmy o tym  długo ale w końcu usnełam w tym płaczu.

Tyle na temat wesela ....

Czuję się nadal dobrze, biore witaminki i wapń jak narazie zgaga ustąpiła i skurcze łydek również. Natalka kopie coraz więcej, smaki mnie nachodzą na kaszki, prawie codziennie zjadam jedną porcje bananowej albo truskawkowej Bobovity.

Smakuje mi woda z cytrynką której teraz spijam litrami nawet do  4 dziennie, jakiś mam czas że strasznie pić mi się chce, więc piję.

Brzuszek mam już bardzo okragły, i na okragło się świeci od oliwki. Dotykam brzusia kiedy tylko mam wolną chwilke i mówię do niej jakby już była obok mnie. Przeraża mnie lato i upały :(

kwi-zdro-uro - Onet.pl Blog

Rozkurcza się on tylko w czasie przełykania, pozwalając na przejście pokarmu do żołądka. Jego działanie ma bardzo ważne znaczenie praktyczne. Sok żołądkowy dostający się do przełyku składa się nie tylko z połkniętego pokarmu, ale również z kwasu solnego i enzymów trawiennych. Ściana żołądkowa jest na te substancje uodporniona. Jeżeli jednak dostają się one do przełyku, który nie ma takich zabezpieczeń, to wówczas drażnią, stając się bezpośrednią przyczyną choroby refluksowej.

Typowym jej objawem jest zgaga - uczucie piekącego lub rozpierającego bólu, który najczęściej pojawia się po posiłkach, a czasami również w nocy, budząc chorego ze snu. W takim przypadku często pomaga wypicie wody lub słabej herbaty, czasem ulgę daje przyjęcie pozycji pionowej lub kilkuminutowy spacer. Innym objawem jest zwracanie pokarmu do gardła lub nawet ust. Czasem zdarza się uczucie bólu, za mostkiem przy połykaniu, co jest związane z drażnieniem zmienionej zapalnie błony śluzowej przełyku przez przechodzący pokarm.