O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Zeus

mitologiagrecka19

Matce. Na osiem miesięcy Persefona wracała na Ziemię, która wtedy bujnie rozkwitała zaś w pozostałe miesiące pod nieobecność Persefony robiła się jałowa.

Hestia – była najstarszą córką Kronosa i Rei. Opiekowała się ogniskiem domowym, była symbolem każdego domu. Poświęcone jej ognisko znajdowało się w centralnym punkcie domu. Gdy wysyłano kolonistów w daleką podróż wręczano im pochodnię zapaloną w ognisku poświęconym Hestii aby ci sami bogowie czuwali nad nimi.

Dionizos – był synem Zeusa i Semele. Został małżonkiem Ariadny. Był bogiem wina i odradzajacej się natury. Dionizos jako pierwszy bóg żył na ziemi, uczył ludzi jak sadzić i uprawiać winorośl aby potem otrzymać z niej wino.

Bogowie olimpijscy 2

''Przeznaczenie, które mamy, jest przeznaczeniem, którym jesteśmy'' José Saramago - Onet.pl Blog

wyszeptywał parę obelg pod jej adresem. Teraz, siedząc obok synów, w milczeniu zajadał ser, który popijał zimnym mlekiem.

Nagle Tarnitos, który skończył nucić hymn, dostrzegł Dionese. Chłopak uśmiechnął się przyjaźnie i podszedł do kobiety.

- Jesteśmy już na miejscu. Czy widzisz te wysokie szczyty gór? U podnóża jednego z nich są Delfy – powiedział, wskazując Dionese dalszy kierunek jazdy.

- Dziękuję, dobry człowieku – rzekła, biorąc do ręki kilka oliwek, które podał jej Tarnitos.

- Zeus nam sprzyja. Za parę godzin będziemy w mieście. W jakim celu przybywasz do Delf? W twoim.

"Pięknie żyć i pięknie umierać" - Onet.pl Blog

- No nic, przychodzi nam tylko działać w taki sposób, jaki każą. Pamiętajcie, że jutro wyruszamy z rana. - O zapomnienie było trudno. Chłopcy nie wiedzieli, co ich czeka, wiedzieli tylko, że pułkownik Umiastowski ogłosił ewakuację mężczyzn zdolnych do noszenia broni, ale żarzył się w nich jakiś malutki płomyk nadziei, że ojczyźnie jakoś będą mogli pomóc.

       - O tym, Zeusie, to raczej nie zapomnimy. - Zaśmiał się Rudy. Pomimo tej całej wojny, nie stracił pogody ducha. "Skoro już i tak smutno, ponuro i nieciekawie to i ja mam się przyłączać ?" zwykł naznaczać. I nie tylko on...

       - Aluś ! Coście tak długo tam robili ? - Pod klatką schodową czekała na niego już Balbina. Ale Buki miały miny, kiedy zobaczyły jedną drobną istotę i do tego.

Lurtz

news 2007-10-15 Siema po długiej przerwie. Otoż cały ten czas grasowałem po bibliotekach Mordoru szukaja informacji na temat Lurtza z przeszłosci. Bylo tam tego troche ^^
Dzisiaj walne najstarsza zapiske, a w oryginale brzmiala ona tak  :
Rzecz ów działa się dawnymi czasy, kiedy ziemia okryta była młodością, kwiaty pachły a Lurtz pierwszy raz przechodzi simsy i grał w WoW'a na pieniądze, pojawił się bóg. Bóg bogów, który zacne nosił imię Zeus a który panem był Olimpu, błyskawic. Bogiem Bogów go nazwali. I zdazylo sie razu pewnego, że Zeus w swej pewnosci, postanowil przejąć władze na galaktyką. A osiągnąc rezultat taki dało sie jedynie zabijając aktualnego Lorda, ów i dzis, Lurtz'a.
Tak więc niczego nie swiadom, grajac w WOW'a Lurtz dostal pisemną groźbę, o dobrowolne oddanie sie bez walki. Na zniewage taką Lurtz pozwolić nie mógł, dlatego wziawszy zbroje, hełm i tarczę ruszyłdo boju z wrogiem. Walka była zacięta, Lurtz wielki jak góra atakował swoją moca.

Biblioteka Tiny - Onet.pl Blog

Przewinęła mi się powieść „Kiedy byłem dziełem sztuki” postanowiłam przeczytać.

Nieudane życie i kilka nieudanych prób samobójczych to dla bohatera wystarczająca motywacja, aby tym razem skutecznie się zabić. Jest on osobą kompletnie przeciętną, na którą nikt nie zwraca uwagi. Jednak w momencie, gdy miał już skakać z urwiska, gdzie mógł się zabić na co najmniej kilka różnych sposobów, ktoś się nim zainteresował, proponując mu, aby poczekał dwadzieścia cztery godziny. Tą osobą jest niezwykle popularny artysta – Zeus Peter Lama. Proponuje bohaterowi układ. Miał on stać się żywym dziełem sztuki. Dla osoby kompletnie przeciętnej, dorastającej w cieniu swoich niezwykle urodziwych, a co za tym idzie popularnych braci jest to propozycja nie do odrzucenia. Staje się niezwykłym tworem – Adamem bis, żywą rzeźbą. Nie zdaje sobie sprawy jak bardzo będzie żałował swojej decyzji.

W powieści w sposób oczywisty przedstawione są pewne problemy. Jednak treść książki nie jest podporządkowana wyłącznie temu, aby przedstawić jakąś metaforę. Posiada ona.

helikonia.blogŻeby tego wszystkiego było mało to nie jest mój kot!

skomentuj (5)

Podpatrzone w Chichocie 2007-02-17 15:08:20

Na początku ogłoszono konkurs: "7 dni- świat".
Do udziału zgłosiły się dwie ekipy.
W pierwszej od samego początku panował chaos, co było dość łatwe do przewidzenia, zważywszy na fakt, iż liderem grupy był niejaki Zeus Deuskosmateus - z pochodzenia Niemiec, wychowany przez kozę. Jego ojciec zjadał własne dzieci, a w gronie bliskich znajomych Zeusa był m.in. Edyp, ten sam, który Dzień Matki spędzał dość ekscentrycznie.
W drugiej ekipie obyło się bez patologii, chociaż w trakcie przedkładania komisji kwalifikacyjnej biznes planu, wystąpiły pewne zawiłości.

Jeden z członków komisji kwalifikacyjnej, który docieka: - Pan to projektował sam? Bo w formularzu jest niejasność.
Pan Bóg: - Sam.. Hm. to znaczy tak jakby sam. Sam, ale we trzech. No bo tak: ja, syn i. jakby to panu wytłumaczyć.
Jeden z członków komisji kwalifikacyjnej, który docieka: - Szwagier?
Pan Bóg.

Powiedziałeś: " przyjdę do ciebie nocą gdy będziesz spała skulona jak ciepły mruczący kot."

W krzyczeniu, zwłaszcza teraz, kiedy staram się utrzymać równowagę wewnątrzną... przynajmniej do egzaminu... Jutro jadę sobie na wieś, powdychać trochę świeżego powietrza, poleżeć na kocu w pełnym słońcu, zmienić otoczenie, troszkę poszaleć ze znajomymi... Jeden taki dzień powinien mi dobrze zrobić. zwłaszcza przed tą całą paniką przed 5 maja, która ogarnie nie tyle mnie, co moich bliskich... Początki już widać, szczególnie u babci;)
***
Europa - Nazwa wywodzi się z mitologii greckiej. Europa to piękna królewna fenicka porwana przez Zeusa, który przybrał postać białego byka. Zeus zaniósł Europę na Kretę i tam ukrył ją wśród platanów. Ze związku Zeusa i Europy narodziło się trzech synów: Minos, Sarpedon i Radamantys. Na pamiątkę królewny Europy starożytni w ten sposób określali jedną z trzech znanych im części świata.
***
Czy będzie nam lepiej we Wspólnocie Europejskiej, czy gorzej czas pokarze... Póki co witaj Europo!
A Wam kochani życzę miłego odpoczynku w weekend:*

skomentuj (4)Zeus pan olimpu

Życie Anny - Onet.pl Blog

60 Jesteście wspaniali ;-)

18 marca 2008
Pamiętam Pana, Panie Profesorze

Pan Mazur nie dbał o wierność swych bajdurzeń, zmyślał, przekręcał, cytował wypowiedzi bogów greckich, jakby przy tym był. Na przykład: "Hefajstosik denerwował swego ojca, boga Zeusa, podchodził do niego i wołał:

- Zyg- zyg, marchewka!

Rozgniewany ojciec złapał go za nogę i zrzucił z Olimpu." (autentyczne!)

   Gdy przyszła mu ochota, żeby nas czegoś nauczyć, stawał się surowym profesorem, który bił nas po rękach jakąś gumą od pomocy naukowych.

w rytmie 6 liter - Onet.pl Blog

Pih

"Mam swój zamknięty świat, z własnym Olimpem, Ty zakłamana twarz w stylu z deszczu pod rynne."
Pyskaty


"Rymy to przyprawy, by poprawić łzawy potrawy smak.."/ Pan Duże PeV.E.T.O


"Czytam co do mnie piszesz i myślę, że myślimy podobnie, nawet jak mamy inne życie."/ Zeus