O czym chcesz poczytać na blogach?

Zeszyty naukowe

Po nocy... - bloog.pl

Intelektualnego i moralnego.

  Istota tego otępnienia polega na tym, że młody człowiek przystaje troszczyć się o swój rzeczywisty rozwój, ponieważ cały jego wysiłej skierowany jest na uzyskiwanie możliwie najlepszych ocen. Dlatego kiedy sięga po książki i zeszyty, to zawsze tylko odrabia zadane lekcje, przygotowuje się do klasówki albo uczy się do matury. W szkole nie zdobywa natomiast żadnej wiedzy dla siebie. Po pewnym czasie przestaje także zdobywać ją po za szkołą, ponieważ jednostronna koncentracja na stopniach osłabia.

"Raport o Stanie Oświaty w PRL", w jednej ze swoich książek napisał: "...W naszych czasach ciągle jeszcze jesteśmy pod silnym wrażeniem tradycji XIX wieku, kiedy to sądzono, iż wiedza naukowa jest kluczem do powodzenia w życiu (...) a ponieważ zakres wiedzy naukowej rósł szybko, więc z programów szkolnych (...) znikało stopniowo to wszystko, co oprócz wiedzy naukowej decyduje o powodzeniu jednostki..." I rzeczywiście, jeżeli spojrzymy na aktualne programy nauczania, to łatwo stwierdzimy, że podporządkowane są one bez.

zwiastunka blog

2004-04-18 01:00:06
tylko nie to...
o nie...
powiedzcie, że to nie może być prawda...
że nie zgubiłam tych dwóch zabazgranych zeszytów... że sie tylko zawieruszyły, ale się znajdą...
proszę... :(
dwa 80 kartkowe zeszyty zapisane poemami...

skomentuj (6)


2004-04-19 16:52:44
chora jestem
jak na razie mi sie bardzo miło zdycha, więc nie będzie notki... powiem tylko, że 38,9 stopni a moze i wiecej (przez ostatnią miute wzrosło o.2004-04-25 22:58:24
umarła...
zacznijmy od tego, że ta notka miała być zupełnie o czymś innym...
ten wieczór miał być pracowity, jutrzejsza kalsówka wymaga przygotowania, nawet, jeżeli ma ono sie ograniczyć do wykonania pomocy naukowych... notka miała sie pojawić tradycyjnie dość kontrowersyjna... poza tym miała być kolejna walką ze złem w świecie ludzi, elfów, niziołków, i reszty tej fantasyjnej rzeczywistości... miała być ostatnia chwila odprzężenia, przef kolejnym tygodniem w którym.

In another life I would make you stay - Onet.pl Blog

Ze skokami narciarskimi? Nigdy sama mi o tym nie mówiła, ale wiele osób wciąż powtarzało mi historię, jak to z nikomu nieznanych przyczyn świetnie zapowiadająca się skoczkini spod Zakopanego niespodziewanie zakończyła karierę i wyjechała, tłumacząc się względami naukowymi. Podobno stwierdziła, że wykształcenie jest dla niej ważniejsze niż kariera sportowa. Dopiero później okazało się, że jest w ciąży i niedługo weźmie ślub, co zresztą nigdy nie nastąpiło. Moim ojcem miał być Rune Velta, norweski skoczek, a od niedawna.

Na wszystkich fotografiach znajdował się jeden... mężczyzna? Wyglądał tak młodo jak moja mama.

-Boże, jaka ona była uśmiechnięta - powiedziałam na głos.

Pobieżnie przejrzałam wszystkie albumy i zaczęłam oglądać zeszyty. Każdyz nich był datowany. Pamiętniki? Pewnie tak. Głupio było mi je otwierać..

Towarzystwo Pierwszego Rzędu


::strona główna::


14:23:38 2007-09-09

z cyklu: style prac naukowych
AF pisze magisterkę o Danii i Norwegii. I trafia czasem na takie pozycje jak Czaplińskigo "Dzieje Danii Nowożytnej 1500-1975" z 1982 roku (PWN):

"Najsilniej krytykowano istniejące stosunki w kołach młodzieżowych. Na ulicach miast duńskich pojawiły.
20:16:27 2007-09-19

Takie były zabawy w one lata
Cezary Michalski opowiada Sławomirowi Sierakowskiemu:

Dogorywała Nowa Fala. "Zeszyty Literackie" były takim przepoczwarzeniem się Nowej Fali w coś doskonale i wielowymiarowo martwego (przynajmniej z punktu widzenia anarchokonserwatysty), że można było się nabijać z nich od rana do wieczora. Ulubionym elementem "brulionu" zawsze były wymyślone spisy.