O czym chcesz poczytać na blogach?

Zerwanie umowy

Widziane z półdystansu - Onet.pl Blog

Powrót do zdrowia trwa 8 miesięcy. W styczniu kończy się lokaut i drużyna NBA rozwiązuje z nim umowę (nie musi, ale ma do tego prawo). Polisa pokrywa pensję owego zawodnika tylko przez okres, kiedy ten wraca do zdrowia, a więc np. przez kolejne 3-4 miesiące od zerwania umowy.

 

W przypadku koszykarzy, którzy mają kontrakt ważny jeszcze przez rok nie będzie to duża strata. W przypadku umowy na dwa lata lub więcej, problem zostanie rozwiązany, jeśli zawodnik miał kontrakt, który po wyleczeniu kontuzji podpisze.

ubezpieczeniawawa blog

Dotyczące posiadaczy samochodów. Umowa na takie ubezpieczenie zazwyczaj zawierana jest na 12 miesięcy i musi się to odbyć w terminie nie późniejszym niż w dniu zarejestrowaniu pojazdu i wprowadzenia go na drogę publiczną. Gdy posiadacz pojazdu nie zgłosi chęci zerwania umowy, zostaje ona automatycznie przedłużona. Co ciekawe ubezpieczenie to jest zawierane na ten konkretny pojazd, dzięki czemu obejmuje ochroną każdego kto akurat spowodował szkodę podczas jego ruchu. Kwotę składki ustala się zgodnie z taryfą Zakładu.Takie sytuacje, jak np. prowadzenie samochodu pod wpływem alkoholu, że umowa ubezpieczenia Warszawa ich nie obejmuje. Ważnym elementem umowy jest tak zwana Suma Ubezpieczenia, z której będą wypłacane odszkodowania. Ustalana jest na podstawie wartości rynkowej ubezpieczanego pojazdu, natomiast związana z nią składka (płacona jednorazowo lub w ratach) obliczana jest jako procent tej wartości.

Patrząc z boku


"Przegląd Sportowy" nieoficjalnie dowiedział się [uwielbiam to stwierdzenie], że kontrakt między PZPN a Smudą [data podpisu 15 grudnia] jest, krótko mówiąc - do kitu. Paragraf o zerwaniu umowy z braku dowodów nie brzmi fajnie. I nawet 3-miesięczna odprawa nic nie zmienia.

Pytanie do dziennikarzy - A. Bugajskiego i P. Wołosika: jak dotarliście do tego newsa? Ależ ja durny. Wszak Axel.

Była sobie rodzina

Albo żelazny lub złoty pierścień, który narzeczona nosiła na serdecznym palcu lewej ręki. Formalności zaręczynowe odbywały się w godzinach rannych. Wieczorem urządzano przyjęcie dla przyjaciół obu rodzin, którzy obdarowywali narzeczoną upominkami. Zerwanie kontraktu zawartego przez rodziców, pociągało za sobą konsekwencje tj. ukaranie grzywną strony, która winna była zerwania umowy. W czasach cesarstwa, ażeby nadać większą moc prawną umowie między rodzicami, spisywano kontrakty ślubne.

Ceremonia zaślubin

Blog kresowianka32


   Kilka dni temu zjawił się u mnie kurier, starszy pan, z umową przedłużającą termin abonamentu na telefon i internet z Orangem , na rok. Już nie godzę się na dwu-trzyletnie zawieranie umów. W razie czego jesteśmy od nich zależni i każde zerwanie umowy, z powodu niezadowolenia z usług, kosztuje nas słono. Kilka razy zdarzyło mi się tego doświadczyć.
Otóż ten pan , po przekazaniu dokumentu, nagle pyta: „Czy mogę pani zadać pytanie ? Nie mogę się powstrzymać, by tego nie.Zbyszek, mój partner brydżowy – jest na fotoblogu , Jerzy – też kompan od brydża), bym wróciła na Politechnikę i objęła prowadzenie Zakładu, który pracował na rzecz Katedry, zasilając jej budżet (Zakłady przykatedralne zawierały umowy na wykonywanie prac projektowych, a pobierane za nie opłaty otrzymywali po części wykonawcy – najczęściej wykładowcy, ale też etatowi pracownicy techniczni zakładów , a reszta była przekazywana tzw. Zespołowi Gospodarstw Pomocniczych –.

Skonka Leszek - Onet.pl Blog

Walentynowicz, Jan Zapolnik, Andrzej Gwiazda w Gdańsku, Kazimierz Świtoń w Katowicach, Jerzy Piórkowski i Leszek Skonka na Dolnym Śląsku, Marian Jurczyk w Szczecinie, Bolesław Ćwikła w Lublinie... Druga tendencja po zakończeniu sierpniowych strajków zmierzała do zerwania Umowy Gdańskiej i pchnięcia związkowców do walki politycznej o zdobycie władzy w państwie. Tej drugiej orientacji przewodził w walce o władzę głównie obóz KOR-u i tacy ludzie, jak: Lech Wałęsa, Adam Michnik, Jacek Kuroń, Bronisław Geremek, Tadeusz.