O czym chcesz poczytać na blogach?

Zemsta

hip-hop i rap - Onet.pl Blog


Do domu, na wolność która jest tak cenna
Dlatego serce boli, rzeczywistość jest bezwzględna
A to wszystko przez jebane mundurowe ścierwa
Nie do rozjebania bariera między nami
Czyja to zasługa, że ochrzczono was psami

[Bilon]
No i coście zrobili najlepszego skurwysyny
Nie powinno być litości dla waszej rodziny
Choć ciężko mieć do nich tak naprawdę wonty
Nie wiedzieli, że z mordercą dzielą cztery kąty
Tymczasem po drugiej stronie w domu rozpacz wielka
Siwiejące włosy, popękane serca
Ciężka konfrontacja - matka, a morderca
Jak wyrównać rachunki - pozostaje zemsta
Teraz tu na ziemi dalej [?] niesie
Już bez ciału cieni, kto stróżuje stróża
Jakaś paranoja, czuję się bezbronny
Że aż mnie boli głowa, jednak silne mam serce
I walki nie unikam, broń nas Boże od demonów
W zielonych stanikach, elo

Zemsty nadejdzie czas
Ten kawałek dedykujemy S.P. Jakubowi Mokwińskiemu
zamordowanemu przez S.W. zakłady Milęcin
Żył lat 23 ...
________________________________________
ZEMSTY NADEJDZIE CZAS 2

Czerwiec 2005, areszt, Milęcin
Jebane gady wykonały wyrok ostateczny
Pod.

..::kissmyass blog::..

Że wszystko można ukryć, powiedzieć pół - prawdę. Czujemy się dobrze, bo w końcu powiedzieliśmy prawdę. a to, że niecałą, to inna bajka. Jak często nie mówimy prawdy? CZemy tak naprawdę nie mówimy wszystkiego? Wstyd przed własnymi słabościami? Własnymi błędami? Chęć zaoszczędzenia komuś bólu? A czy ten ból nie będzie większy, gdy dowiemy się prawdy? poczucie bezsilności, oszukania, bezradność, gniew, nienawiść. Tak to wygląda z tej "drugiej" strony. Jeśli kochasz, nie kłam. Kłamstwo niszczy miłość zamieniając ją w nienawiść!
skomentuj (17)
2005-09-22 20:38:50 >> Zemsta Zemsta przez znakomitą większość jest ze swojej definicji potępiana. Jednakże każdy z nas przynajmniej raz w życiu dokonał zemsty lub miał ochotę to zrobić. Żądza zemsty jest naszym pierwszym, instynktownym odruchem na krzywdę którą dostajemy, której jesteśmy obiektem, co być może oznacza, iż zemsta jest pozostałością barbarzyńskiej przeszłości. To oznaczałoby iż zemstę jako taką należy odrzucić.
Jednakże czy nie właściwym jest przyrównaniem zemsty do skalpela, którym nacinając możemy oczyścić ranę/wrzód, przyszpieszając znacząco czas gojenia się tejże? Czy wobec tego zemsta nie.

smocze-oko

Zrobiła, Holly? – zapytała samą siebie, dotykając dłońmi bladych policzków, mokrego czoła i zmęczonych, jakby wyblakłych oczu. Usta lekko jej drżały, gdy chciała wziąć głęboki oddech i nie wybuchnąć złością, czy płaczem. – Weź się w garść, dziewczyno. Jesteś pierwszą kobietą w SKR, pokaż to! Nie zachowuj się jak dwunastolatka!
   Przetarła twarz czystym ręcznikiem. Bojąc się znów spojrzeć w lustro, wyszła z łazienki. Czuła, że powinna przeprosić Artemisa, ale nie potrafiła się do tego zmusić. Coś ją powstrzymywało.

  • Napisane w kategorii:
    • Bez kategorii

Rozdział 2: Smocze oko (cz. II)

  • Napisane 10 Sierpień 2011 o 20:14

Blog o Kinie!!!

Nadaje nawet najbardziej prozaicznym czynnościom wzniosłości. Natura jawi się jako wielka katedra, a ludzie i zwierzęta pracują w niej na chwałę Boga, czego idealnym tłem są nuty Bacha. Czyż obserwacja życia codziennego może prowadzić do jakichś odkrywczych refleksji?

13:04, ineska90
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 28 sierpnia 2011
Pani Zemsta (2005)

MFF Wenecja 2005 Złote Lwiątko

Nie sugerujcie się opiniami (nie wierzę, że piszę to na moim  subiektywnym blogu), a jednak. Nie sugerujcie się opiniami. Sami sprawdzajcie. Przeczytałam gdzieś, że najlepszą częścią Trylogii Zemsty Chan-wook Parka jest jej pierwsza odsłona - "Pan Zemsta". Obejrzałam wszystko, pierwszą, drugą - "Oldboya" i trzecią "Panią Zemstę". Każdy z boahterów jest unikatowy, każdy żyje swoją unikatową zemstą.