O czym chcesz poczytać na blogach?

żeliwo

Ławki uliczne

Styczeń 19, 2011

Filed under: mała architektura,ławki,ławki mała architektura,ławki metalowe,ławki nowoczesne,ławki producent,ławki stalowe,ławki ze stali nierdzewnej — Mała Architektura @ 3:53 pm

Można powiedzieć, że ławki należą do najważniejszych obiektów małej architektury, jakie znajdują się na miejskich ulicach i osiedlach mieszkalnych. Reprezentują one całą gamę różnorodnych wzorów i tworzyw. Najważniejszymi materiałami stosowanymi do wyrobu ławek zewnętrznych są stal, żeliwo i metal. Ławki uliczne mogą posiadać na przykład nogi ze stali nierdzewnej, a ich pozostałe elementy składowe mogą być wykonane z drewna. Nie są to ławki wolnostojące, ale odpowiednio przymocowane do podłoża. Zwykle ustawia się je w miejscach szczególnie uczęszczanych. Ważne aby łączyły one w sobie estetykę i funkcjonalność. W miejscach, gdzie nie ma wiele wolnej przestrzeni, a jednocześnie zachodzi potrzeba pojawienia się ławek, najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem będą ławki dwustronne z oparciem. Pozwolą one na pomysłowe, a jednocześnie użyteczne zagospodarowanie danego.

zestawyogrodowealeksandra | Just another WordPress.com site

Bogato wyposażone sklepy i markety budowlane, a także z wyposażeniem ogrodu, gdzie bez problemu możemy kupić ławkę ogrodową rattanową. Nie trzeba tego robić jednak koniecznie w sklepie, należy pamiętać, że Internet w tym temacie również nie pozostaje w tyle. Na rozmaitych serwisach aukcyjny mamy dostęp do pełnej oferty stacjonarnych sklepów, do tego dochodzą również przedmioty sprzedawane przez sklepy wyłącznie internetowe, co czyni razem bardzo duży wybór. Czasami aż ciężko jest się zdecydować na konkretną opcję. Przebierać możemy nie tylko w deseniach, rodzajach konstrukcji, ale i również w materiałach wykorzystanych do produkcji ławki ogrodowej. Jeśli chodzi o ich rodzaje, to najpopularniejsze są klasyczne ławki ogrodowe, z oparciem. Niektóre mogą posiadać również boczne burty w formie podłokietników. Znacznie mniej popularne w użytku domowym są  ławeczki bez oparcia. Takie spotyka się bardzo często w parkach lub innych miejscach użyteczności publicznej. Jeśli mowa o materiałach natomiast, to wśród ogrodowych ławek królują nieprzerwanie konstrukcje stalowe lub żeliwne, z drewnianymi oparciami i siedziskami. Z metalu wykonane są tutaj nogi oraz rusztowanie dla drewnianych desek – często posiadają one wymyślne kształty, bowiem stopy, takie jak stal czy żeliwo, można dowolnie kształtować w procesie produkcji.

Ogrodzenia ZANO

Na swojej posesji jest wybór ogrodzenia oraz bramy. Jest sprawą oczywistą, że ogrodzenia i bramy muszą spełniać swoją podstawową funkcję, jaką jest skuteczne utrudnienie przypadkowych osobom próby wejścia na teren posesji. Jednocześnie istotne jest by ogrodzenia i bramy dostosowane były wyglądem do stylu i charakteru posesji, domu i jego najbliższego otoczenia. Te dwie rzeczy da się z powodzeniem pogodzić wybierając chociażby ogrodzenia kute, wykonywane z żeliwa lub stalowych prętów. Spełniają one wymogi zagwarantowania bezpieczeństwa gdyż zarówno stalowe pręty jak i żeliwo jest bardzo wytrzymałym materiałem, niemożliwym do zniszczenia bez odpowiednich “ciężkich” narzędzi. Z drugiej strony materiały te są doskonale przystosowane do formowania ich w różne kształty, wyginania i rozciągania, dzięki czemu można z nich wykonywać różnorakie zdobienia ogrodzenia (producent) lub też bramy, które wpływają na poprawę wyglądu całej posesji.

K.O.N.T.R.E.F.E.K.T. by Katelyn - Onet.pl Blog

Żeby przeciąć skórę.
To była jej tajemnica – coś, z czego nigdy się nikomu nie zwierzyła, nawet Jamiemu, swojemu najlepszemu przyjacielowi. Nikt by tego nie zrozumiał. Ona sama ledwie to pojmowała.
Odrzuciła głowę do tyłu i wzięła głęboki wdech. Kiedy podczas wydechu przysunęła podbródek do klatki piersiowej, zobaczyła swoje odbicie w oknie nad zlewem. Twarz, która na nią patrzyła, była mizerna i smutna, oczy udręczone i nieufne.
- Kim jesteś? – wyszeptała do tego odbicia w szybie. Stłumiła szloch. – Co jest z tobą nie tak?
Wrzuciła nóż do zlewu i cofnęła się gwałtownie, kiedy stal zadzwoniła o żeliwo.

Ciszę nocnego nieba nad starym zakładem psychiatrycznym przerwały miarowe uderzenia śmigieł helikoptera. Z nisko zawieszonych chmur wysunął się czarny colibri EC120 i lekko wylądował na lądowisku na dachu.
- Wyłącz silnik – polecił przywódca Szkarłatnych pilotowi, który był jego sługą. – Zaczekaj tu, aż wrócę.
Wysiadł z kabiny, witany przez swego zastępcę. Był to paskudny typ, którego zwerbował na Zachodnim Wybrzeżu.
- Wszystko w porządku, Panie. – Grube brwi Szkarłatnego zbiegły się nad dzikimi, żółtymi oczami. Na jego wielkiej ogolonej głowie nadal było widać ślady po elektrodach,.

forteca fortelami foteli fatalnie fatalistyczna    ||

dno dołu >> sobota, 24 lutego 2007 17:22:52
Po 14 godzinie: autobus harknął smarknął kichnął prychnął kaszlnął i padł na kostrzyńskim dworcu całkiem wycienczony. nie miał mu tego za złe ów pan co cylinder wyimaginowany nosi i nigdy go nie zakłada.

Wieczór: Z opóźnieniem wpadłszy do pubu o nazwie wdzięcznej i dźwięcznej 'green' uzyskawszy psa wściekłego i dwię paczki papierosów i browar w towarzystwie pana co nadużywał słowa 'se' i kominka co mu żeliwo padło na węgielki pilim sobie i palilim sobie również.

Późny wieczór: fruwał gdzieś daleko.
*

Pani: Nie szkoda ci?
Pan: Nie.
Pani: Ściągnij gumkę.
Pan: Zostawię sobie na pamiątkę.
Pani: Hmm.
Pan: Może byc pani ciężko.
Pani: Wygląda jak dred.
Pan: To utnie pani.
I ucięła panu ciach włosy całe.
Czuję się łysy mniejszy i młodszy i w ogóle dziwniejszy jakiś.

*
i jeszcze...
Post Scriptum.
Rzeczywiście dziwnym i pozytywnym poniedziałkiem był poniedziałek. Wtorek był z niesteckiej dupy wyciągnięty a.