O czym chcesz poczytać na blogach?

żelazo

jadłodajnia

Przez francuskiego poetę Denisa Diderota – „kolos na glinianych nogach” oznaczające budowlę postawioną na niepewnym fundamencie.

Daniel tak przemówił do króla:

„Ty, królu, królu królów, któremu Bóg Nieba oddał panowanie, siłę, moc i chwałę, w którego ręce oddał w całym zamieszkałym świecie ludzi, zwierzęta polne i ptaki powietrzne i którego uczynił władcą nad nimi wszystkimi – ty jesteś głową ze złota.

Po tobie jednak powstanie inne królestwo, mniejsze niż twoje, i nastąpi trzecie królestwo miedziane, które będzie panowało nad całą ziemią.

Czwarte zaś królestwo będzie trwałe jak żelazo. Tak jak żelazo wszystko kruszy i rozrywa, skruszy ono i zetrze wszystko razem.

To, że widziałeś stopy i palce częściowo z gliny, częściowo zaś z żelaza, oznacza, że królestwo ulegnie podziałowi; będzie miało coś z trwałości żelaza. To zaś, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną, a palce u nóg częściowo z żelaza, częściowo zaś z gliny oznacza, że królestwo będzie częściowo trwałe, częściowo zaś kruche. To, że widziałeś żelazo zmieszane z mulistą gliną oznacza, że zmieszają się oni przez ludzkie nasienie, ale nie będą się odznaczać spoistością, podobnie jak żelazo nie da pomieszać się.

wegetariański blog

Ale my nie damy się przecież zwariować, prawda? :)

Tagi: odżywianie wegetarianie zdrowie
23:43, wege76
Link Komentarze (2) »
niedziela, 28 marca 2010
żelazo - gdzie je znaleźć?

Wielu wegetarian, a jeszcze częściej tych, którzy zamierzają nimi zostać, z pewnością zastanawia się, skąd czerpać żelazo, gdy się nie je mięsa. Otóż nie jesteśmy bez szans ;) Żelazo niehemowe, bo takie występuje w produktach roślinnych, jest dla nas dostępne przecież na co dzień. Co zatem jeść? Po pierwsze wszystko, co zielone - pietruszkę, koperek, sałatę, kapustę, jarmuż, rzeżuchę, listki młodej pokrzywy. Szpinak - niekoniecznie, chyba że bardzo lubimy. Zawartość kwasu szczawiowego dyskwalifikuje szpinak jako codzienne pożywienie, ponadto nie jest on wcale tak bogaty w ten pierwiastek, jak się sądzi. Ot, dorównuje innym rodzajom zieleniny, jednak wspomniany kwas szczawiowy utrudnia jego wchłanianie.

Czego jeszcze możemy spróbować?.

wygrywam z chorobą - Onet.pl Blog

                      pozdrawiam

biedronka (09:36)
*Daj swój komentarz*

08 marca 2009
choroba Gravesa-Basedowa, a żelazo
żelazo ma ogromne znaczenie  bez niego  organizm nie może prawidłowo funkcjonować.  Odgrywa ogromną rolę w odporności organizmu:  współuczestniczy w tworzeniu przeciwciał co ma ogromne znaczenie w walce z infekcjami bakteryjnymi i wirusowymi, gromadzi i transportuje tlen w organizmie.  Najistotniejszym  dla prawidłowego wchłaniania żelaza jest  prawidłowo funkcjonujący układ pokarmowy, a szczególnie jelita, ale nie będzie ono wchłaniane i nie będzie go w organizmie jeżeli nie zadbamy o.

Abecadło dla każdej z Was! - Onet.pl Blog

Deformacje może także powodować zbyt dużo tłuszczów w diecie.

Inne zmiany:

Są powodowane bezpośrednio nieprawidłową dietą, na przykład poprzeczne prążki wynikają raczej z zatruć metalami ciężkimi, z zaburzeń przemiany materii lub z mikrourazów kosmetycznych. Także rowki, czy przebarwienia mogą mieć bardzo wiele różnych przyczyn (np. efekty uboczne antybiotyków).

Jeżeli chcesz mieć piękne paznokcie, stosuj dietę zawierającą produkty bogate w:

  • warzywa liściaste, jak cykoria, szpinak, sałata (witaminy A, B1, B2, C, E, żelazo, flawonoidy),
  • ryby i tran (nasycone kwasy tłuszczowe, witaminy B1 i B2),
  • płatki owsiane (cynk, krzem, magnez, siarka, żelazo),
  • orzechy (cynk, magnez, siarka),
  • wątróbkę (cynk, miedź, żelazo),
  • sery (siarka, witaminy A, B12),
  • pomidory (witaminy A, C, cynk).

 

Witamina B

Do swojego codziennego jadłospisu włącz produkty bogate w witaminy z grupy B - (brokuły (B3, B5), Proso (B3), orzeszki piniowe, ziemniaki (B3), szpinak (B6), awokado (B3, B5), owies (B5), kurczak (B3, B6), banany (B6), soja (B3), ostrygi (B12), migdały (B2, B3),.