O czym chcesz poczytać na blogach?

Zeitgeist

BLOG WE WSTĘPNEJ FAZIE BUDOWY


Szczegóły wpisu

Komentarze:
(1) Pokaż komentarze do wpisu „11 Września: Efekt rozgłosu -87min. polskie napisy”
Tagi:
brak
Kategoria:
 • Filmy dokumentalne.
Autor(ka):
marcinrec
Czas publikacji:
wtorek, 11 listopada 2008 22:59

Opcje

 • Przejdź do wpisu „11 Września: Efekt rozgłosu -87min. polskie napisy”
 • Dodaj komentarz do wpisu „11 Września: Efekt rozgłosu -87min. polskie napisy” i/lub (1) komentarza
 • ZEITGEIST Addendum 2008 -120min. polskie napisy

 • zeitgeist film

  Odkąd powstał ten frapujący dokument, jest chyba najczęściej poszukiwanym i ściąganym filmem dokumentalnym w sieci. Fora internetowe pękają w szwach od komentarzy dotyczących treści zawartych w tym obrazie.

  Bardzo ciekawy film pokazujący jak jesteśmy manipulowani na co dzień i w tym świeciew ktorym żyjemy. Okazuje się, że już dziś poziom technologii mógłby nas popchnąć do prawdziwego raju na ziemi alekorporacje i wąska grupa najbogatszych zażarcie broni swojej pozycji blokując ruchy społeczne i wydarzenia na świecie, które mogłyby ten proces przyspieszyć. Film (trzeba to uczciwie przyznać) jest bardzo mocnym ładunkiem propagandowym i solidnie może rozboleć od niego głowa ale pokazuje sporo ciekawych rzeczy i uświadamia sporo mechanizmów kręcące całym światem. Czy łykam to bez popity? Zdecydowanie nie ale i tak polecam obejrzeć i wyrobić sobie własną opinię bo to taki trochę dokumentalny Matrix na zasadzie “obudź się, żyjesz w świecie w którym nie musisz żyć” – tak, pachnie to trochę jakimś neokomunizmem ale nie powiem, coś w tym jest. Polecam.

  CAŁY FILM ZEITGEIST I NASTĘPNE 2 CZĘŚCI ZOBACZYSZ TYLKO TUTAJ !!!!

  16:32, oroasor
  Link Komentarze (1) »

  SnakeDragon

  Spotkałem sie z tak porządnym wytłumaczeniem historii religi a nie tylko z jej krytyką. Oczywiście krytyki też nie brakuje, ale akurat w tym wypadku może lepiej by było bez niej. Problem polega na tym, że żaden “głęboko wierzący” nie wytrzyma krytyki i przestanie oglądać – a szkoda bo wiekszość pierwszej części filmy jest wyjątkowo merytoryczna.

  Film składa się z trzech części: The Greatest Story Ever Told, All The World’s A Stage i Don’t Mind The Man Behind The Curtain. Mnie szczególnie zainteresowała pierwsza – o religi oraz trzecia o systemie bankowym. Warto oglądnąć wszystkie choć film trwa prawie dwie godziny. Ma za to ma polskie napisy!!

  Gorąco polecam – można go oglądnąć albo ściągnąć tutaj albo tutaj.
  Nie zrażajcie się przydługim początkiem – warto to przetrzymać.