O czym chcesz poczytać na blogach?

Zeiss

Kontaktologia i inne ciekawostki o soczewkach

Wiekiem i używalnością tracą tą właściwość. Dodał, że owrzodzenie rogówki "uczucie ogromnego pyłku brudu pod soczewką sprawiające, że oko się zaczerwienia i podrażnia" - które pozostaje nieleczone może spowodować utratę wzroku w ciągu trzech do czterech dni. Korzystanie z soczewekjednodniowych może być dobrym sposobem, by ludzie mogli zachować zdrowe oczy.

Tagi: soczewki bausch&lomb soczewki ciba vision soczewki coopervision soczewki dzień i noc soczewki progresywne soczewki tanio soczewki zeiss
20:52, lensa.pl
Link Dodaj komentarz »
Higiena przy soczewkach kontaktowych, "ważne, aby uniknąć zakażenia"

 

Osoby noszące soczewki muszą podjąć środki ostrożności przy ściąganiu i zakładaniu soczewek w celu uniknięcia infekcji oczu.

Według niedawnego artykułu w Irish Independent, wiele zakażeń jest spowodowanych przez.

Miłośnik militariów

Dwa karabiny maszynowe (MG-3A1 i MG3) kalibru 7,62 mm. Jeden jest sprzężony z armatą, drugi (przeciwlotniczy) – zamontowany na wieży. Poza tym czołg jest wyposażony w 16 wyrzutni granatów dymnych. Do strzelania z armaty stosowana jest standartowa amunicja NATO oraz amunicja specjalna. Część zapasu nabojów armatnich (27) znajduje się w kadłubie, w regale amunicyjnym obok kierowcy, a pozostałe (15) z tyłu wieży, w niszy oddzielonej od przedziału bojowego płytą pancerną. System kierowania ogniem FLT2 tworzy: stabilizowany panoramiczny celownik optyczny dowódcy PERI-R17 (firmy Zeiss), stabilizowany celownik główny EMES 15 (firmy KAE), termowizor WBG (firmy Zeiss), dalmierz laserowy CE 628 (firmy Eltro), pomocniczy celownik teleskopowy FERO-Z18 oraz układ naprowadzania broni WNA-H22. Wysokoprężny silnik MB 873 Ka 501 (niemieckiej firmy MTU) o pojemności 47,6 dcm3 osiąga moc 1100 kW przy 2600 obr./min. Jest to jednostka dwunastocylindrowa w układzie V, wielopaliwowa, czterosuwowa, chłodzona cieczą. Silnik współpracuje z hydromechanicznym układem napędowym HSWL-354 (firmy RENK), z dwuzakresową blokowaną przekładnią hydrokinetyczną, z czterema biegami do przodu.

Ludzik pisze ładnie i nieskładnie…

Na zbudowanie solidnego arsenału obiektywów, które będę mógł wykorzystać w szerszym zakresie. Na pierwszy ogień pójdzie zamiana KIT-owego 18-70 o ciemnym świetle (3.5-5.6) na coś jaśniejszego. Może będzie to Tamron 17-50 o stałym świetle 2.8? A może tylko zamienię na dobry i sprawdzony Minolta AF 28-80 f2.8?
Pozostawię na 100% mojego zooma 70-300, który również nie jest jasny, ale jestem z niego bardzo zadowolony. Dokupię również jakąś jasną 50-tkę np. MAF 50/1.7 i coś portretowego o ogniskowej 135. Co prawda mam na gwincie M42 mojego wysłużonego Tessara 50/2.8 ze stajni Carl Zeiss Jena, ale nie jest już w najlepszym stanie i trzeba będzie pomyśleć o jego zmianie na coś nowszego i działającego poza trybem manualnym. Drugą perełkę, czyli Flektogona 20/2.8 także CZJ zostawię, choćby dla potomnych.
Sprawa w moim przypadku rozbija się głównie o obiektywy, które nie pozwalają mi na pełne wykorzystanie “puszki”, ale przecież kupując Pentaksa też muszę zbudować sobie gamę “szkieł”. Tak więc niech zostanie to Sony, z którego jestem zadowolony i niech pokaże co potrafi!

Comp-lab.

Przekona się pewnie sam posiadacz. Producenci mają skłonność do zawyżania tych wyników. Nie sposób nie wspomnieć oczywiście o aplikacjach i interfejsie. Nokia Lumia 800 została wyposażona w Windows Phone (Mango). Oprócz standardowych aplikacji, dodatkowo mamy możliwość korzystania z aplikacji zaprojektowanych dla Nokii np. Nokia Music. Dzięki nowemu systemowi na Nokii mamy możliwość przeglądania formatu dokumentów z Excela, Worda czy PowerPointa, co z pewnością przyda się osobom pracującym, czy studiującym. Aparat zachwyca. Nie tylko rozmiarem matrycy (8 Mpix), ale również optyką Carla Zeissa. Format wideo kamery to MPEG-4. Odtwarzanie odbywa się z prędkością 30 klatek na sekundę. Nokia posiada także standardowo Radio FM oraz odtwarzacz muzyki. Lista formatów, które potrafi odtworzyć również nie jest krótka.
Całą, bardziej szczegółową specyfikację telefonu Nokia Lumia 800, można znaleźć na stronie producenta. Z pewnością zaskakuje ilość formatów odtwarzanych przez Nokię. Uwagę klienta przyciąga również niesamowicie nowoczesny interfejs. Czy.

Komputery

Logitech ułatwia zbliżenia

Rozmowy przy użyciu kamer internetowych stają cię coraz popularniejsze. Co ciekawe, największym zainteresowaniem cieszą się wśród młodzieży szkolnej, która w ten sposób lubi prowadzić debaty z… rodzicami. Z myślą o uczniach i ich rodzicach firma Logitech wprowadziła do sprzedaży dwa modele nowych kamer internetowych: Logitech QuickCam Pro 9000 i QuickCam Pro for Notebooks.

Obiektywy obu kamer zostały wykonane przez firmę Carl Zeiss. Urządzenia są wyposażone w system autofokus, który może działać nawet w bardzo niewielkich odległościach od filmowanego obiektu. Kamery pracują w standardzie HD i mogą “przechwytywać” zdjęcia o rozdzielczości 8 megapikseli.

NT.interia.pl.

NIEMCY - Onet.pl Blog

610 mld USD, import: 587 mld USD (1999).

nieniemka
0
gospodarka Niemiec
Przemysł

Niemcy zajmują pierwsze miejsce w Europie pod względem wielkości produkcji przemysłowej. Wydobywa się węgiel kamienny i brunatny (Zagłębia: Ruhry, Saary, Dolnoreńskie, Saskie, Łużyckie), ropę naftową i gaz ziemny (Dolna Saksonia, nad rzeką Ems), rudy cynku i ołowiu (Rudawy, Reńskie Góry Łupkowe, Harz), sole potasowe (koło Hanoweru, nad rzeką Werra i w okolicach gór Harz), sól kamienną. Rozwinięty przemysł chemiczny, maszynowy, stoczniowy, optyczny (zakłady Zeiss.