O czym chcesz poczytać na blogach?

Zegarek

::Syene temple of Dżehuti::

.
Nah zachichotał .
-Ty jednak masz paranoje –podsumował .
-To nie paranoja ,Kochanie –westchnąłem –Tylko doświadczenie .Nie powiesz mi chyba ,że wasz stały klient zawraca mi głowę ,bo nie zdążył kupić zabytkowego zegarka .
Przez moment panowała ciężka cisza ,w trakcie której Nahar przyglądał mi się z wyraźną troską .
-Co ?-spytał wreszcie krótko .
Roześmiałem się mimo woli .
-Zgodnie z tymi papierami –zacząłem –Jakiś czas temu na aukcji w Zurychu wypłynął bardzo rzadki okaz czasomierza .Lasombra usiłował go nabyć ,ale niestety się spóźnił .Po aukcji zegarek zniknął bez wieści ,a nabywca jest nie znany .Paranoja czy nie ,żadnym sposobem nie uwierzę ,że chodziło po prostu o zegarek .
-Bo ? – Nahar zatrzasnął książkę i rozłożył się wygodniej na łóżku ,wyraźnie czekając na ciąg dalszy .W takich chwilach przypominał mi małego chłopca ,czekającego na bajkę o rycerzach i smokach . Oczy aż mu iskrzyły .
-Posłuchaj – mruknąłem – Szwajcaria niewątpliwie jest królestwem zegarmistrzostwa . Choćby od czasu gdy zawieruchy religijne wyrzuciły hugenotów z ich ojczystych krajów. Wielu było pośród nich biegłych rzemieślników a że Szwajcaria kraj.

Zegarki Męskie

Oczywiście i panie nie są pozbawione możliwości wyboru ciekawych, interesujących a nawet intrygujących modeli.
Wszystkie zegarki poddają się pewnym klasyfikacjom, zegarki męskie również. Jakie rodzaje zegarków dla panów możemy spotkać na rynku?

Serce zegarka

Niektórzy twierdzą, że tylko zegarki mechaniczne mają serce, lub duszę, ale jeśli sercem jest mechanizm napędowy, to i w elektronice go przecież nie brakuje. Czym innym jest dusza zegarka, tutaj faktycznie można by mieć jakieś problemy z klasyfikacją poszczególnych typów czasomierzy. Jednak jeśli chodzi o serce czyli napęd zegarki męskie możemy podzielić na zegarki kwarcowe i mechaniczne, a zegarki mechaniczne mogą mieć naciąg manualny lub automatyczny. Niektórzy producenci zegarków pokusili się nawet o to by połączyć zalety kwarcu i mechaniki i wypuścili na rynek zegarki typu MecaQuartz czyli zegarki o naciągu automatycznym napędzane prądniczką zasilaną przez baterie.
Zegarki mechaniczne, kiedyś jedyny rodzaj czasomierzy (o kwarcu nawet nie śniliśmy) dzisiaj są zegarkami z wyższej półki. Dlaczego? Dlatego, że w dobie kwarców producentom zegarków wypuszczanych masowo, na szeroką skalę, nie opłaca się stosować mechaniki, która.

Paweł Biega

Data. W warunkach treningowych górna to tętno, po treningu służy do wyświetlania danych. Środkowa to nadal najczęściej czas, czy to całego treningu, czy to treningu w określonej strefie. Po treningu, razem z górną linią, służy do prezentacji danych. Dolna to nazwa menu/funkcji, w której się znajdujemy.

Boczne przyciski duże i wygodne w obsłudze. Nie ma problemów z ich naciskaniem. Spokojnie sobie można poradzić w podwójnych rękawiczkach, nawet polarowych. Chyba dopiero w narciarskich by był problem. Nie wiem, nie sprawdzałem, choć chętnie bym spróbował.

Możliwości

Zdecydowanie podstawowe. Zegarek jest najzwyklejszym pulsometrem. Główną rzeczą, jaką potrafi jest mierzenie na bieżąco mojego pulsu i w tej dziedzinie sprawuje się śpiewająco. Nigdy nie miałem problemu z brakiem sygnału pomiędzy holterem a zegarkiem. Elektrody wyłapują puls błyskawicznie i nigdy nie wnikałem w zakładanie paska “na mokro”, bo zawsze działa “na sucho”. Zapewne niebagatelną rolę odgrywa tu też moja, mocno odtłuszczona, budowa ciała. W każdym razie, działa bez problemu.

Przekaz danych – analogowy. W warunkach treningowych nie sprawia to problemu, a przypomina się jedynie na startach dużych zawodów,.

czasomierze

Charakteryzują się nowoczesnym wzornictwem. Zegarki te najczęściej mają prostokątne koperty i agresywną stylistykę wyrażoną w odważnych kolorach, oryginalnych materiałach i niekonwencjonalnych połączeniach. Najciekawsze i najlepsze, ale i najdroższe zegarki tego typu często pochodzą z pracowni wielkich kreatorów mody, którzy oprócz ubrań proponują także zegarki w określonym, charakterystycznym dla nich stylu (np. Versace). To zegarki niekonwencjonalne, dla osób podążających za modą i chcących podkreślić swój oryginalny wygląd, a przez to indywidualny styl. Ale nie trzeba wydawać dużych pieniędzy aby oryginalnie wyglądać i aby zegarek dobrze współgrał ze strojem.  Często , szczególnie kobiety,  kupują kilka tańszych zegarków fashion, które znajdują się w wielu kolekcjach renomowanych marek (np. Festina, Lorus), aby mieć możliwość dobrania zegarka do konkretnego stroju, na konkretną okazję. I to jest mądre i dobre rozwiązanie.

zgredkowanie na ekranie

Szopka, bo 2 startujące w finałowej rozgrywce pary umówiły się, że bez względu na to kto wygra to dzielą się główną nagrodą po połowie. I ci wygrani się nie podzielili. Chujozy.
"Bardzo atrakcyjne nagrody" mnie rozwaliły :)) Krajalnica, kawiarka, sokowirówka! Telewizor kolorowy Curtis z płaskim ekranem i, uwaga, TELEGAZETĄ :)) No i te wdzięcznie otwierające się kieszenie magnetofonowe przy prezentacji zestawu wieżowego :)
Ale lepsze nagrody są w kolejnym fragmentuchu.
JESZCZE KRÓTSZY FRAGMENTUCH "CZARU PAR" 
Te rowery to prawdziwe cacka. no i dla każdej pary AMERYKAŃSKI zegarek z podświetlaną tarczą :)
A na koniec coś z przytupem:
"Naprzód paro, ruszaj z wiarą,
niech emocji rośnie czar.
Sukces nie jest senną marą,
niech pprywa nas Czar Par!"
.
Mnie porwał. Kiedyś, bo dziś z tego jest już tylko niezła beka, jak mówi młodzież.djamaladdin 2010-02-04 10:04:28
skomentuj (11)


Oddam zegarek za kilka marek

Jedną z nagród w "Czarze Par" były podświetlane amerykańskie zegarki na rękę. Dziś gdy w każdym tel. komórkowym jest czasomierz nie ma potrzeby posiadania zegarka, bo i po co?.