O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

żeby polska

njnowak | Natalia Julia Nowak

- bezinteresowną i nieupolitycznioną działalnością na rzecz wszystkich Polaków. Słowo “narodowiec” powinno się kojarzyć z osobą robiącą coś dobrego dla swojego Narodu.


Kultura i eutanazja

Polska kultura to nie tylko wiersze Jana Kochanowskiego, dramaty Aleksandra Fredry, obrazy Jacka Malczewskiego i felietony Bolesława Prusa, ale również dobra nowoczesne i nietradycyjne. Kontrowersyjne odmiany rocka i metalu, dzieła z elementami.I tolerowani w czasach swojej działalności. Klasycyści zwalczali poezję romantyczną, romantycy wojowali z pozytywistami, pozytywiści starali się powstrzymać młodopolan i tak dalej.

Obowiązkiem narodowca jest dbanie o to, żeby polska kultura - jakże bogata i zróżnicowana - rozwijała się prawidłowo i równomiernie. Jednocześnie musi on chronić dzieła stare: przed zbezczeszczeniem, przed zapomnieniem, przed przeinaczeniem, przed ocenzurowaniem, przed.

Niezależna Gazeta Obywatelska w Opolu

Widziałem marnotrawione dobro, wyprzedawany majątek całych pokoleń Polaków, ze śmiechem wyrzucany na śmietnik bądź do kieszeni partyjnych kolegów, albo głosowanie posłów na sowieckich agentów. Ale nie widziałem czegoś takiego, żeby polscy posłowie głosowali za tym, żeby oddać pamięć polskiego Prezydenta w ręce Władimira Putina – ponad 200 posłów głosowało za tym, żeby Polska nie prowadziła śledztwa a sprawę pozostawiono Rosjanom” W tym miejscu minister Macierewicz oznajmił podniesionym głosem „Jest to abdykacja, która nie miała miejsca w historii Polski! Nie było w naszej historii takiego.

En-Dżej-En (Natalia Julia Nowak)

Odmiany rocka i metalu, dzieła z elementami okultystycznymi i antyreligijnymi, dziwaczne rzeźby i instalacje, twórczość gejowska i lesbijska – to też wytwory naszej kultury narodowej. Nacjonalista powinien być świadomy, że polska kreatywność przejawia się na wiele sposobów i że nie należy jej ograniczać. Artyści, którzy dzisiaj są uważani za geniuszy, nie zawsze byli doceniani i tolerowani w czasach swojej działalności. Klasycyści zwalczali poezję romantyczną, romantycy wojowali z pozytywistami, pozytywiści starali się powstrzymać młodopolan i tak dalej.

Obowiązkiem narodowca jest dbanie o to, żeby polska kultura – jakże bogata i zróżnicowana – rozwijała się prawidłowo i równomiernie. Jednocześnie musi on chronić dzieła stare: przed zbezczeszczeniem, przed zapomnieniem, przed przeinaczeniem, przed ocenzurowaniem,.

Nie tylko-polityczny Blog Pawła Kutrowskiego - Onet.pl Blog

Wspominam o tym wszystkim również w kontekście zakończonej właśnie wizyty premiera Donalda Tuska w Stanach Zjednoczonych. Jak wiadomo, premier Tusk jeszcze przed wyjazdem odgrażał się obsztorcuje prezydenta Busha, żeby sobie nie myślał. Z komunikatów ogłoszonych po spotkaniu nie wynikało jednak jasno, co konkretnie premier Tusk w Ameryce załatwił. Być może, że nie załatwił niczego, ale właśnie dlatego wizytę tę może potraktować jako.

Co to znaczy? Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, czy premier Tusk pojechał do Waszyngtonu, żeby naprawdę załatwić dla Polski jakieś korzyści i twardo o nich negocjować – czy pojechał, żeby dać Amerykanom do zrozumienia, że Polska tak naprawdę żadnej dwustronnej współpracy wojskowej ze Stanami Zjednoczonymi sobie nie życzy.

Za tą drugą możliwością przemawiają dwie okoliczności. Po pierwsze – że premier Tusk niczego.

Córka Polka

Dwadzieścia lat temu kiedy zalała nas tania masówka z zachodu, oraz tania masówka z Chin i Tajwanu – nikt by nawet kątem mózgu nie pomyślał o chińskiej wielomilionowej superprodukcji.

A cóż dokładnie stoi na przeszkodzie żeby Polska nie miała tak robić? Filmy się produkuje w studio, są dziełami. Można je zrobić tak jak się samemu chce. Można zrobić superprodukcję o Zawiszy, o Sobieskim, o Słowianach tak jak o Wikingach (na przykład dlatego że Wikingowie palili i grabili Niemcy, podbili Ruś Kijowską, ale tam gdzie dzisiaj jest Polska weszli na ląd tylko na odległość 50 kilometrów. Hm, czyżby ktoś ich powstrzymał???) Miejmy własną legendę.

Chiny z kraju uważanego za siedzibę biednych kulisów i jednego cesarza zmieniły się w miasta ze szkła i.

Róbmy swoje!

Bo studenci są złodzieje!
Ucz się. Matka ci posyła miód i dżem.
Przyjedź wczesną wiosną do dom, to zasiejem!

Ucz się dobrze, często pisz, całujem cię!
Tego rektora co żeś pisał, to nie znamy,
ale żeby człowiek nie obraził się,
to przez ciebie gęś na Gwiazdkę posyłamy.

Nie pisałeś, jakie tam kościoły są.
Módl się co dzień – nie ma to jak Słowo Boże!
Kiedy Bóg odbierze ci opiekę Swą,
.

– przecież nie ma tego złego!

Jest tu taki jeden major, do wszystkiego mnie przekonał
i powiedział, że rozumie wszystkie moje motywacje,
ale co mi pozostało – pyta – wrona, co czerwona?
“Żeby Polska była Polską”?! Bezsensowne demonstracje!

Wiem, że dawno ostrzegałeś, ale sam nie jesteś święty!
Major pytał mnie o ciebie, pokazywał mi papiery:
znaleziono za obrazem wywrotowe dokumenty…
.

S U W E R E N N A

Konsekwencją polityki PiS, polityki pro USA – Izrael, wymierzonej w interesy Niemcy – UE oraz Rosji może być zwiększenie wysiłków zarówno Niemiec (i UE) oraz Rosji w celu ograniczenia lub wyeliminowania zagrożeń, które stwarza Polska, jako przyczółek do realizacji interesów USA – Izrael.

Zatem stwierdzenie zawarte w tytule, że „wałay” nas nie uratują jest jak najbardziej prawidłowe.

Kto nienawidzi Polski i życzy jej źle, albo jest politycznym ignorantem, będzie głosował na jednego z owych gigantów „polityki”.

Szanowni Wyborcy, komu powierzycie urząd prezydenta RP?

Czy opowiecie się za tym, żeby nasi Rodacy ze Wschodu, którzy chcą odwiedzić swój kraj rodzinny, do czego mają niezbywalne prawo jako Polacy, musieli ubiegać się o tzw. Kartę Polaka, a Żydzi z Izraela, nie znający nawet języka polskiego, uzyskiwali polskie.

żeby polska była polską

Poradnia on-line | profesjonalna pomoc psychologiczna

 • Krajowe Biuro Do Spraw Przeciwdziałania Narkomanii
 • Niebieska Linia
 • Polska Psychoterapia
 • Polskie Towarzystwo Badań nad Stresem Traumatycznym
 • Bywa, jeżeli ktoś wierzy,
  że ziemia nie jest snem, lecz żywym ciałem,
  I że wzrok, dotyk ani słuch nie kłamie.
  A wszystkie rzeczy, które tutaj znałem,

  Ptak mu i drzewo mówią: przyjacielu.
  Wtedy i siebie, i rzeczy chce użyć,
  żeby stanęły w wypełnienia łunie.
  To nic, że czasem nie wie, czemu służyć:

  Most

  Nie wierzyłem
  Stojąc nad brzegiem rzeki,
  Która była szeroka i rwista,
  Że przejdę ten most,
  Spleciony z cienkiej, kruchej.

  Para gołębi przecież także stała się symbolem zakochanych.

  Walentynki w Polsce nie mają jeszcze swojej tradycji, powszechniej znane są od lat 90-tych. Napotkały silny opór części społeczeństwa niechętnie patrzącego na wdrażanie w polską kulturę obcych zwyczajów. Tym bardziej niechęć wzbudza skomercjalizowana forma, w.

 • to chyba ja...

  Grecja 671 euro (już po obniżeniu) = 2850 zł

  Malta 665 euro = 2820 zł

  Portugalia 566 euro = 2400 zł

  Polska 352 euro = 1500 zł

  Czechy 319 euro = 1350 zł

  Słowacja 317 euro = 1340 zł

  Węgry 281 euro =.Tyle by mi potrącali z pensji, gdybym się zdecydowała. masakra jakaś! prawie sto procent kosztu.
  początkowo, zanim poznałam cenę, byłam bardzo entuzjastycznie nastawiona. zgłosiłam się, a jakże.
  no ale ... przy moich zarobkach.... i przy tej cenie, nawet nie.Swojej hurtowni.... podpisując wcześniej z żoną intercyzę... teraz nawet swój samochód ma oficjalnie zapisany na syna, żeby mu nie zabrali....

  z polską jest podobnie tak jak z moją firmą.... bank jest wielki, przynosi co roku większe zyski, jest najwyżej plasowany w rankingach...