O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Zęby

u dentysty nie musi boleć!!!

WAS MOI MILI PACJENCI.

 

WASZ DENTYSTA 

10:18, dobkowski
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 15 maja 2007
MArzenia czasem się spełniają

 

 

 MARZENAI CZASEM SIę SPEłNIAJą?????

 

Jednym z marzeń Polek I Polaków sa piekne , białe, lśniące czystością i równe zęby.

Marzeniem dentystów są gabinety pełne pacjentów z niedużymi ubytkami albo  nadziani biznesmeni pragnący najnowszych nowinek napotęzna kasę.

A moim marzeniem jest by pacjent trafiał do gabinetu gdy coś niedobrego ma się dopiero zacząć lub dopiero zaczęło by pod żadnym pozorem nie cierpiał, by był przyjęty w miłej atmosferze i zawsze chciał tam wrócic i by razem ze swoim dentysta dbał o swoje zęby tak by zachowac je w komplecie jak najdłużej.

W tym własnie celu powstał projekt IPS INNOWACYJNE PRAKTYKI STOMATOLOGICZNE

I taki projekt i marzenie Państwo.

Dzieci - nasz najwiekszy skarb

tj.  przodozgryz, w którym żuchwa wysunięta jest do przodu i zęby dolne wysunięte są przed zęby górne. — Zgryz otwarty charakteryzuje się patologicznym ustawieniem zębów górnych i dolnych względem siebie, tzn. zęby dolnej szczęki nie schodzą się z zębami szczęki górnej w odcinku środkowym i/lub bocznym. Mamy różne rodzaje zgryzu otwartego: zgryz otwarty częściowy i otwarty całkowity — tłumaczy Katarzyna Stupak. Nieprawidłowością jest także zgryz głęboki, który cechuje się patologicznym ustawieniem siekaczy górnych i dolnych względem siebie, wówczas zdarza się, że zęby górne zbyt mocno zachodzą na zęby dolne i może dochodzić do nagryzania dziąsła. W zgryzie krzyżowym dolne zęby zachodzą na pewnym odcinku na górne.

 

Nie bagatelizuj objawów

Jest mnóstwo objawów nieprawidłowego zgryzu, które można zauważyć już u małego dziecka. — Rodzic powinien się zaniepokoić, jeżeli malec ma otwartą szparę ust z wystającymi, ciągle widocznymi siekaczami, otwarte lub niedomknięte usta z wysuniętą do przodu brodą i widocznym językiem, leżącym za dolnymi zębami lub trzymanym między zębami..

implanty Rzeszów, implanty w Rzeszowie - Onet.pl Blog

Lakierowanie zębów, zastosowanie past do zębów zaś płynów do przemywania ust z kompozycją syndykatów fluoru, krople natomiast pigułki z fluorem - wolę o pobudzeniu ich do diety dziecka zawsze powinien uraczyć lekarz!
- lakowanie prowadnic stomatologicznych - zakrywanie prowadnicy a wyżłobień w zębach szczególnym towarem (więcej STOMATOLOGIA DZIECIĘCA).
Z pozostałej strony, jako że bezpośrednią okazją próchnicy oraz paradontozy istnieje płytka nazębna, pierwszą procedurą walki z chorobami istnieje aktywne a systematyczne wycieranie płytki nazębnej.

4. Czy aby mieć tęgie zęby trzeba nie spożywać słodyczy?

Cukier meblowany z jadłem jest realnie nienadmierny bakteriom płytki nazębnej do fabrykowania kwasów, zaś przez owe zainicjowania biegu próchnicowego. Jednakże kompletne wykluczenie cukrów z diety jest nie możliwe do dokonania. Pikieto toteż zapamiętać, że masywnie większe przesłanie od dozy spożywanych czułości ma ich spoistości natomiast częstość ich goszczenia (okres bawienia w jamie werbalnej). Najgorsze w wynikach istnieje częste jedzenie plonów kleistych, oblepiających zęby (cukierki toffi, chipsy itp.). Nie trzeba przeto zupełnie.

Dobre usługi

czwartek, 09 lutego 2012
Czy wybielać zęby

- Nerwowe i niekontrolowane zaciskanie zębów, czyli tzw. bruksizm, staje się coraz powszechn

Czy wybielać zęby

- Nerwowe i niekontrolowane zaciskanie zębów, czyli tzw. bruksizm, staje się coraz powszechniejszy pomiędzy Polaków. W większości przypadków cierpią na niego chłopcy i dziewczęta, również blogowanie na temat pogotowia które w ciągu dnia odczuwają bardzo silny stres, przykładowo. W efekcie zęby ulegają starciu, uszkodzone zostaje szkliwo. Skrajne przypadki prowadzą do skrzywienia zgryzu - wyjaśnia lek. stom. Wojciech Fąferko z Centrum Implantologii i Ortodoncji w Szczecinie. - Innym poważnym problemem jest zagryzanie przedmiotów w sytuacjach, kiedy towarzyszy nam napięcie. Zagryzamy praktycznie wszystko łyżki, kubki papierowe, długopisy, ołówki. Ma możliwość to być przyczyną nie tylko niebagatelnych złamań, ale też zakażeń - dodaje dentysta. Jak prezentują wyniki sondy, zęby w pracy bardziej zagryzają kobiety, niż mężczyźni. Robi tak aż 25 proc. kobiet.

Prócz.

It's just us now...


- Sądziłam, że masz mi za złe to wszystko, że byłam taka…
- Również tak myślałem…
- Jak to?- zamrugałam.
- Myślałem, że jesteś na mnie wściekła po tym pocałunku… Potem mnie odepchnęłaś, było coraz gorzej. Nie mogłem zasnąć z myślą, że wszystko popsułem… Zwłaszcza, że jesteśmy razem dopiero miesiąc…
Wysłuchałam go uważnie. A twierdziłam, że tylko ja mam takie problemy!
- Oj, głuptasie!- uśmiechnęłam się i poczochrałam jego brązowy włosy. – Nic się nie stało!
On również wyszczerzył zęby, nachylił się i czule mnie przytulił. W końcu puścił i uśmiechnął się tajemniczo.
- Co?- popatrzyłam na niego podejrzliwie. Nic nie powiedział. Powoli zaczął kucać, bardzo, bardzo powoli i kiedy już naprawdę sądziłam, że kucnie, on szybko z tyłu złapał mnie pod kolana i plecy. Podniósł do góry i obrócił się na pięcie. Zaczęłam wrzeszczeć, machać nogami, zarzuciłam mu ręce szyję. Zaszokowało mnie to.
- A-a-a-a-a!- patrzyłam z lękiem w dół. Nikt mnie jeszcze nigdy wcześniej nie wziął w ramiona. Wydawało mi się, że jestem bardzo wysoko nad podłogą..

Kefir 2010 – szczepionki, pneumokoki, HPV, terroryzm władzy, media i społeczeństwo, NWO i polityka

Na całym świecie. Fluor jest też stosowany w takich lekach jak: Atorwastatyna, Deksametazol, Ezetymib, Nebiwolol, Riluzol, Sparfloksacyna, Triamcinolon.

Międzynarodowy Uniwersytet na Florydzie opublikował raport, w którym stwierdzono, że roztwór fluorku potasu o stężeniu 0,45 ppm wystarczy, by znacznie spowolnić nasze reakcje sensoryczne i umysłowe. Wszyscy wiemy, do czego używa się fluoru – od lat 50-tych XX wieku jest cudownym składnikiem past do zębów, dzięki któremu możemy rzadziej chodzić do dentysty. Fluor dodaje się też do wody w kranach, by chronił zęby. Taka jest wersja oficjalna. A jak jest naprawdę?

Po pierwsze – fluor w pastach do zębów chroni zęby u ludzi jedynie do 20. roku życia. I to jedynie wtedy, gdy się go nie przedawkuje. Faktycznie – potrafi wzmocnić szkliwo zębów, ale zażywany w zbyt wielkich dawkach może jednocześnie spowodować wiele chorób somatycznych i psychicznych.

Słynne akcje fluoryzowania zębów uczniów szkół podstawowych zaowocowały w Wielkiej Brytanii serią procesów sądowych. Okazało się, że u wielu dzieci doszło do przebarwień szkliwa, zęby.

żeby polska

Lonely nights

Rozbroiło mnie tłumaczenie słowa girlfriend-przyjaciółka;P
widać że polacy tłumaczyli;P nie uznają lesbijek;P
skomentuj (6)
2007-02-18 00:25:07 >> przepraszam

z racji tego że mam problemy żeby dodać komentarz do mojej ostatniej notki to napisze oficjalnią notkę.
polska języka trudna być. ja nie zawsze rozumieć co człowieki mówić.
więc wybacz Angel że Cię źle zrozumiałam.. ale to mi się niestety czasem zdarza;( a tym bardziej teraz kiedy ja jestem strasznie znerwicowana. zwracam honor i.

ciekawazycia

Zabrakło jakiegoś papierka mimo, że wg informacji na stronie urzędu mieliśmy już wszystko. Na szczęście urząd w mieście rodzenia M. okazał się bardziej przyjazny klientom i teraz już mam nadzieje pójdzie z górki. O ile poczta polska nie nawali i dośle brakujący "element" na czas, to już nie powinno być niespodzianek.

Lutego 2011
docenienie-niedocenienie

Wiele się dzieje w mym życiu ostatnio. Nie to żebym narzekała, tylko znów nie mam czasu robić wszystkiego cobym chciała. Rozpędziłam się trochę, chyba za dużo na siebie wzięłam, a mimo przemęczenia spać nie mogę, bo ciąglę się martwię, czy uda mi się ze wszystkim poradzić..

Colours of life... - blog Alc ver. 1.9

Sobie później niż zwykle (czyli około 2 w nocy) i sobie myślę "a jutro sobie pośpię do dziesiątej"... a tu prawdę powiedziawszy DUPA!! No bo się obudziłam w wpół do ósmej zupełnie niedospana i nic... no to się zwlokłam przed tv żeby chociaż BAR pooglądać, zjeść śniadanko. Ale że mi się nie chciało leciec na dół do kuchni to nawet śniadania nie zjadłam... cała happy leżę sobie u rodzicoof i włączam na POLSAT a tu... kolejna dupa!! nie działa polsat, viva polska itp. I co ja mam robić??... No to siadłam do kompa z myślą że napiszę jakąś refleksyjną notkę, a tu kolejny zonk bo nawet pomysła nie mam więc smęcę o moim poranku... Jak sie wygląda za okno to nic tylko iść spać: deszcz i.