O czym chcesz poczytać na blogach?

Zdrada

Oblicza Zdrady

Odbiór bodźców itd. I tak według tego podziału, należało by rozpatrywać powody niewierności. Choć i tak, znajdzie się zapewne wiele punktów wspólnych. Więc co w takim razie najczęściej pcha mężczyznę w ramiona innej kobiety?
Więcej »

08:57, evilka.zdrada , Dlaczego zdradzamy
Link Dodaj komentarz »
czwartek, 08 maja 2008
CZYM JEST ZDRADA?
Zdradę dzieli się w różny sposób, często na zdradę fizyczną i psychiczną. Zdrada nie ma ustalonych granic, po przekroczeniu których, staje się nią. Tą granice ustalają sami partnerzy. A jeśli jest mowa już o związku i partnerstwie, to zdrada mimo winy zawsze trzech osób (zdrajca-zdradzony-kochanek), dotyczy tylko dwóch. Tymi osobami jest ona i on, ci którzy przyobiecali sobie wierność.
Więcej »

13:16, evilka.zdrada

Miłość - Onet.pl Blog

Że trafi się coś lepszego od tego, co mają.
W poważną przygodę miłosną człowiek prawie zawsze angażuje się świadomie, nawet jeżeli sam siebie przekona, że było to całkowicie spontaniczne i nieoczekiwane. Nawiązujesz romans, ponieważ twój stały związek nie daje ci pełnej satysfakcji i masz nadzieję, że właśnie ta przygoda stworzy Ci możliwość zaspokojenia nie spełnionych potrzeb seksualnych. Z drugiej strony, przypadkowe przygody są czasem efektem sprzyjającej okazji, któreś z was wyjechało, jesteś sam i przypadkiem spotkałeś kogoś pociągającego, interesującego. Myślę, że tego rodzaju zdrada nie jest symptomem jakichś kłopotów w waszym związku. Po prostu - okazja czyni złodzieja.

Jeśli kiedyś w twoim życiu pojawi się wątek zdrady, może warto wtedy przyjrzeć się swojemu związkowi. Skoro jeden z partnerów ucieka się do niewierności, znaczy, że tak naprawdę nie kochał lub nie czerpie satysfakcji i szczęścia z waszej miłości.

Pewien psycholog mawia, że poczucie winy to zawsze jakiś sygnał. Gdy je odczuwamy, warto się zastanowić dlaczego. To nas chroni przed niezauważalnym dla nas samych zejściem na manowce zdrady. Jednak w realnym życiu człowiek zwykle musi się borykać z.

Zdrada to nie koniec związku.

I ostatecznym zakończeniem związku, separacją, czy też rozwodem. Decyzję tą jednak warto przemyśleć, szczególnie jeśli żyjemy z daną osobą wiele lat i zdajemy sobie sprawę z tego, że jest to ta jedyna, której szukaliśmy przez pół naszego życia.


Oczywiście pogodzenie się ze zdradą dla wielu może być niemożliwe, tak jak wybaczenie, a tym bardziej całkowite zapomnienie o tak ogromnym akcie niewierności. Nikt nie zmusza do tego osoby zdradzanej, która ma prawo czuć się oszukana, zawiedziona i zła, nikt nie wymaga także od niej, by cały czas darzyła swojego partnera takim samym zaufaniem. Zdrada jest czymś okropnym i z całą pewnością pozostawi bardzo głęboką ranę, która prędzej czy później uleczy się w jakimś stopniu, blizna po nie jednak nigdy nie zniknie całkowicie.


Zdradzamy z bardzo wielu powodów, szczególnie jeśli trwamy w długoletnim związku, jest to chęć spróbowania czegoś nowego, poczucia tej dawno zapomnianej, wręcz zwierzęcej namiętności, która towarzyszy pierwszym zbliżeniom z nowym partnerem. W większości przypadków kończy się jednak ona na jednorazowym skoku w bok, a niewierny mąż lub żona, uświadamiają sobie kogo tak naprawdę kochają i jak bardzo źle.

Dziewczyna z sercem na dłoni - bloog.pl

Go w życie… i pokaże mu jak mnie potraktował… mam nadzieję, że ktoś go kiedyś też tak potraktuję i będzie żałował tego, co mi zrobił… że będzie żałował, że mnie stracił… może to zabrzmi samolubnie… ale jestem wartościową osobą i zasługuję na coś lepszego… nie wiem, co by się musiało zmienić abym mu to wybaczyła i mogła się z nim spotkać choć na kawę… będzie mnie to wiele kosztowało.. to rozstanie… bo mimo wszystko, gdzie w sercu mi na nim zależy… lubię go… na swój sposób może i kocham… uwił sobie gniazdko w moim serduszku… będę go wspominać raz z uśmiechem zraz ze łzami… tylko musze być silna i twarda w swoich postanowieniach… bo nie chcę już cierpieć… nie tak…

i jestem już zmęczona tym uczuciem niepwneości i smutku

 

"Człowiek zupełnie nie wie, kiedy tonie, która kropla wody wyznacza mu koniec"Podziel się:
Tagi: zdrada, szacunek, smutek

Dłoń odcisneli (1)

Wygrać zakład o życie czyli Hymn o Miłości testowany w praktyce

Zdradzie, o tym, że ona była z innym. Straszne jest to wyborażanie sobie co robili. Spytałem ją wprost pewnego razu, czy robiła mu to oralnie... Nie wiem po co - pewnie by być brutalnym wobec niej, wobec siebie, by pokazać jej jak to boli, jakie to obrzydliwe... z bezsilności i niechęci 'ukarania' jej w inny sposób...
Każdy kto patrzy z boku powie o mnie, że rozdrapuję rany, że to bez sensu. Przyznałbym rację, ale to nie rozdrapywanie ran - ta rana nigdy sie nie zagoi, zawsze będzie otwarta. Wiem to już teraz na pewno - są w życiu takie sytuacje, które kształtują nas na cały pozostały okres życia. Zdrada definitywnie w tą kategorię wpada...
Bez sensu jest mój brak wiary w to co żona mi mówi - że była głupia, że to była pomyłka. Ale przecież nie z głupoty powiedziała mu, że go kocha! Nie z głupoty poszła z nim kilkakrotnie do łóżka! Wręcz bezczelnie trzymała drugi telefon w którym miała wszystkie smsy od niego na wierzchu przez kilka miesięcy, a ja głupi, naiwny idiota, rogacz do potęgi, ufny i wierzący, że mam skarb w domu - nigdy nawet nie zajrzałem tam. To wszystko to przecież nie z głupoty.

Czasem myślę - choć boję się to myśleć - że żona po.

refleksjerozpustnicy blog

Bo na to nie zasluguje. No dobrze. Opanowałam się - ale mój umysł nie za bardzo. Powracają do mnie w snach. Nie są to sny erotyczne żeby nie było. To raczej tak że ci obojetni i niedostepni chcą w tych snach jednak coś odemnie.I budząc się rano zastanawiam się co to wszystko ma znaczyć. Czy już zupełnie zgłupiałam?Czy znów odzywa się we mnie chęć zdrady? A może ostatnio za bardzo wzielam sobie do serca wypowiedź jednego z moich rozmówców - Jak zdradziłaś to będzie do ciebie wracać...Będzie? Nawet jeśli w tej zdradzie nie było odrobiny stosunku?

Tagi: partnerstwo, zdrada, dylematy
skomentuj (0)
2011-07-18 15:02:25 >> Zdrada vs mężczyźni

taaak , to pisałam już o kobiecej zdradzie na przykładzie swojego subtelnego wyskoku. Teraz zajme się ;osobnym gatunkiem' ;)
Chłopcy, panowie mężczyźni. Stereotypowy przykład zdrady. Tak tak, właśnie tak jest. Na przykładzie swojego własnego środowiska powiem tak. Spotykam zarówno osoby bardzo lojalne, jak i te malo lojalne ;) Będąc np z moim mężczyzną.. wiem że oglądał się za innymi kobietami, flirtował i żalił się im - co jest karane najbardziej na świecie przezemnie. Ale on akurat to przykład.