O czym chcesz poczytać na blogach?

Zdanie złożone

Ocenimy Doradzimy CROCOLITAN

Ale co z tego? Wiem tylko, że w ramce, która traktuje o Ann doczytać się można iż ma 17 lat.
Krótko: bohaterowie niewykreowani.
0/10

BŁĘDY JĘZYKOWE, STYLISTYCZNE, ORTOGRAFICZNE

* W starym jeszcze czarno-białym telewizorze – pierwsze zdanie i już błąd. Przecinek na wakacjach? Jak można wplątywać się w zdania złożone, jeśli nie zna się podstawowych zasad interpunkcyjnych z nimi związanych?
* wypadku ,który – spacja nie tam, gdzie jej miejsce
* W telewizji pokazali doszczętnie zniszczony samochód i tir. – to, że opel został zniszczony, zrozumiem, ale że tir również?!.

welcome lazy day...

Ale szybko go Beata zdaje się rozszyfrowała - bo na ściądze są :o)). Karola dyktowała, my rysowaliśmy kwadraty. Bardzo pokręcone (w przenośni i dosłownie). Okazało się, że był to test na rozumienie tego, co do nas mówią. Cóż, poszło nam świetnie - Karola po pięć razy do samo zdanie czytała :o). Znów Pana wywiało. Cos tam robiliśmy, w każdym bądź razie przy ucieczce po stołach Aga miała wypadek. Jeden z blatów był luzem - spadła, po krześle chyba przejechała tyłkiem - i uciekła. A my, potworki, na świetlicy z tego żartowaliśmy :o). Na matematyce.Cukier puder w woreczku takim, jak na forsę czy coś. I zabawę mieliśmy :o). On toto wciągał (do ust) za pomocą rurki długopisowej, wygłupiał się. Na macie, religii, chemii coś tam robiliśmy, ale nie pamiętam (widocznie mało ważne). Na polskim bardzo mi sie nudziło (okropne zdania złożone z podrzędnym podmiotowym) i w ćwiczeniach głupstwa wymyślałam. Np. nowe przysłowia:
kto późno przychodzi, ten nie wie o co chodzi
ten kto kłamie, nogę łamie
kto nosi okulary, temu do oczu nie wpadną hary
kto obcych obmacuje, ten na rzeżączkę choruje

(nie)codzienne zmagania z rzeczywistością

Nie jest to wcale proste, a wręcz przeciwnie. Każdą syntagmę (grupę wyrazów połączonych związkiem składniowych) trzeba rozebrać na najmniejsze możliwe kawałki i każde ze zdań umieścić odpowiednio w drzewie tak, żeby przedstawiało ono hierarchiczny schemat, to znaczy, że jedno zdanie jest podrzędne względem drugiego albo współrzędne względem innego. Uczyliśmy się tego cały rok, a teraz… cóż, niech wystarczy Wam taki obrazek: Amelia patrzy na zdanie do rozebrania. Zdanie jest z Prousta. Jest długie na siedem linijek. Amelia czyta zdanie. Nie rozumie. Czyta po raz drugi. Nie rozumie. Czyta po raz dziesiąty i nadal, cholera, nie rozumie. W końcu udaje jej się mniej więcej ustalić, gdzie uciąć zdanie złożone na zdania proste (a po francusku bezokolicznik i imiesłowy też się liczą jako zdania) i wychodzi jej ich 11. Rysuje schemat i tabelkę z funkcjami każdego zdania podrzędnego względem nadrzędnego, potem rysuje drzewo, czyta zdanie jeszcze raz…i nadal go nie rozumie.

Dzieciaki i my - Onet.pl Blog

Na książeczkę o ciężarówkach i koparkach. Tu już mój udział był konieczny, ale Jerzy sprawił mi wielka frajdę czytając spore fragmenty samemu. Okazało się, że to, co zostalo wczoraj przełamane - przejście od wyrazów do zdań - bylo trwałe. Jest w stanie przeczytac proste zdanie złożone oczywiście ze słów, które zna, nie myląc siś w końcówkach. Fenomenalny początek dnia. Czytanie trwało bagatela 40 minut.

Następnie śniadanie - rozpoznawanie i liczenie figur geometrycznych wyciętych z chleba z żółtym serem. Okazało się, że jest sposób na to, by.

n o t e n . oceny blogów bez stresu i nerwów. - Onet.pl Blog


b. Kolorystyka
Stonowana szarość, nie przytłacza, podoba mi się. Dobrze, że użyłaś takiego tła. Bez niego blog wyglądałby mdło. 
5/5

c. Czcionka
I tu mam problem. To tylko moje zdanie, ale preferuję w opowiadaniach większą czcionkę. Kiedy literki są większe, czytanie jest bardziej przyjemnie. Przemyśl to.
1/2

d. Rozmieszczenie ramek
Bez zbędnych dodatków, same linki. Wszystkie w jednej kolumnie..
Oraz najlepszym są raczej zbędne. Po poważnych dałabym raczej i zamiast przecinka.
W oczy rzuciły mi się też powtórzenia słowa Österreich w tym akapicie. W niektórych miejscach zastąpiłabym je gazetą, pismem, bądź innymi podobnymi słowami. 
Lubisz zdania złożone, prawda? :) Jednak niektóre przecinki zastąpiłabym kropkami lub i, tak jak tutaj:
(…)Znalazła ukryty pod stertą poduszek telefon, zadzwoniła, aby pochwalić się swoim pierwszym zadaniem.(…)
Poza tym nie zauważyłam żadnych literówek ani.

blog

Zabawne.

Siedzę od kwadransa ze wzrokiem wbitym w ekran, klikam bezmyślnie po ikonkach, zaglądam co chwila do skrzynki pocztowej, robię sobie herbatę, czytam dwie strony książki, poprawiam włosy, wstawiam colę do lodówki, sprzątam przez chwilę w pokoju…

Zdania pojedyncze, zdania złożone. Tik tak.

Domofon dzwoni. Konrad czeka pod klatką.

Idę.

Póki śmierć nas nie połączy…

W mieszkaniu Konrada czekał na.