O czym chcesz poczytać na blogach?

Zdania złożone

You're beautiful...

Coś o szkole.niezbyt wesoło rozpoczął się rok szkolny. zapowiadanie sprawdzianów to był dzisiejszy temat dnia na ustach nauczycieli. pierwsza obszerna praca domowa..można zapomnieć o wolnym weekendzie...a przecież taaakie plany miałam! a tu trzeba siedzieć w domu i rozpoznawać zdanie złożone z podrzędnym okolicznikowym od zdania złożonego z podrzędnym podmiotowym. horror!a to dopiero początek tygodnia! jeszcze wieeele nas czeka. oczywiście plan nam zmieniono. niby na lepiej bo nikt nie musi odchodzić, ale jest tak męczący że nawet pracujący muł by nie wyrobił.bleee...miłej nauki wszystkim i pozdro dla.

sławomir. sobie. ten.

skomentuj (0)

_ _ _


o przypadkach

moja wiara w moc przypadku
/a raczej jej resztki/
maleje z dnia na dzien

2003-03-03 21:24:42
skomentuj (4)
_ _ _


gramatycznie

zbudujmy razem zdanie
złożone współrzędnie

wystarczy że dopiszesz
do mojego zdania składowego
jeszcze jedno swoje

tylko nie zapomnij
zamienić podmiotu z dopełnieniem

i nie mów
że brakuje ci spójnika
albo że nie umiesz
całej gramatyki

/miałbym ciebie uczyć?/

2003-03-03 21:31:24
.

...prywatnie...

Jednak, że mam wartość pewną, którą wszystkie stworzonka tej ziemi powinny znać i szanować. Nie czytam słownika do poduszki, nie jestem kujonem, nie przewodzę armii kanałowych szczurów (choć czasem szkoda...) i nie rozmyślam nad tym, jak w 986436516472086374 innych słowach wyrazić zdanie "Ładna dziś pogoda."

W tej części drugiej części (nieostatniej) wspomnę w kilku czułych słowach o osobie, która dziś mi sie wyżaliła, że za mało o niej piszę. Więc:
Maciej.
(brawa, oklaski)
(owacja na stojąco)

Kiedyś prosiłam was o rzecz maleńką - o ołówek. I nikt mi tego ołówka nie podarował...
(płacz...)

Kiedyś, hen hen kiedy jeszcze mi się chciało snuć rozważania coś do tych w podobie (jo jo), zobaczyłam przed sobą złotym blaskiem skrzące się zdanie złożone na chmurce wprost spod boskiego tyłka, postawiłam kolejną takąsobieo hipotezę: "Nie jest normalnie, jest jak jest a inaczej nie będzie, chyba, że coś się zmieni, a na zmiany nie idzie."
(brawa)
(kurtyna)
(sprzątaczka)

(sporo.

100%me

Musze zrobić podczas weekendu. Oto Ona:
1. Napisać list do Magdy. Korespondujemy od jakiegoś czasu. Podoba mi się to! Zaczynam lubić pisać listy. Chce ktoś otworzyć skrzynke pocztową i znaleźć tam niespodziankę ode mnie? :P
2. Wytłumaczyć Kasprowi zdania złożone. Prosił mnie o to kilka dni. Właśnie wróciłam od Niego. Mały, zielony, przyjemny pokoik, z takimi dziwnymi lampkami :) Pomazane ściany, bo mu sie nudziło. Portret, który przypominał mi kogoś innego. Oglądanie zdjęć. Z balu, z Jego kolonii i innych okoliczności :)
.

Bez miłości - notatki wrocławskie i żagańskie - Onet.pl Blog

 

Kredytem za ufania

mi łość nadludzko prosto,

gdy byt rwany w pół zdania

dziury potrzebnej mostom.

Dokończ zdanie (złożone),

zabierz znak za pytania

(dałem z ciernia koronę)

kredytem za ufania.

Green dreams

Pisanie i czytanie. Na zmianę. Dużo ostatnio tego. Czasem oddalam się gdzieś myślami. Czasem wystarczy tylko chwila. Wena nadchodzi nagle. Równie nagle odchodzi. Zapiski wszędzie. Na komputerze. Na kartkach. W zeszycie. Sklejam do kupy. Mnę. Wyrzucam. Targam. Chowam do szuflady. Na zaś. Zdania proste. I zdania złożone. Pojedyncze wyrazy. Ochy. Achy. Wykrzyniki i kropki. Przekreślenia. I chwila znudzenia. Coś zacznę. Coś skończę a czegoś nie. Natchnienie. Myśli błądzenie. To tu. To tam.

skomentuj (5)
Strona główna