O czym chcesz poczytać na blogach?

Zbór

ewangeliczni.waw.pl

Jonasza do grzeszników w Niniwie.

Poruszonych przesłaniem kazania słuchaczy poprowadził w dynamicznej modlitwie pokutnej Arek Kuczyński, pastor Stołecznego Zboru Kościoła Zielonoświątkowego. Po modlitwach indywidualnych pastor Arek poprowadził modlitwę w małych grupach o napełnienie mocą Ducha Świętego. W dalszej części tego bloku modlitwy pastor Kuczyński modlił się przeciwko grzechowi panującemu w naszym mieście, naszych domach i naszych sercach.

Na sali odczuć można było ducha pokuty, słychać było wołanie wielu serc o napełnienie mocą Bożą z wysokości. Cały ten zbór, złożony z członków wielu Społeczności, w jedności wołał do Boga przekraczając granice różnorodności konfesyjnej. Wielu mówiło później o niesamowitej atmosferze tego czasu; o przełamaniu barier tkwiących w naszych sercach w stosunku do innych wspólnot. Dla wielu to nabożeństwo zdało się być czasem szczególnym, nie mającym miejsca nigdy wcześniej!

Nabożeństwo zakończyła proklamacja panowania Jezusa Chrystusa, którą w modlitwie wygłosił Marek Ciesiółka, pastor Kościoła „Droga”. Podczas tej modlitwy pastorzy poszczególnych zborów stali „pod sceną”, ramię.

jadłodajnia

W coraz liczniejszych dziedzinach działalności kościelnej. To tylko spotęgowałoby ich frustrację. Naszym celem powinno być usunięcie wszystkich czynników powodujących frustrację duchownych i uwolnienie pastorów od nadmiaru zbędnych obowiązków, aby mogli zająć się tym, do czego rzeczywiście Bóg ich powołał. Carl George, specjalista w dziedzinie wzrostu kościoła, tak opisał potrzebę większości współczesnych zborów adwentystycznych: „Pokażcie mi duże zbory w znacznym stopniu zależne od pastorów, a ja pokażę wam, jak zmęczeni są ci pastorzy. Pokażcie mi kierowany przez laikat zbór o prostej organizacji, w którym pastor nie jest przemęczony, gdyż nie musi robić tego, co do niego nie należy, a ja pokażę wam zbór, który nie przestanie się rozwijać, gdyż będzie umiał zatroszczyć się o ludzi, których Bóg za jego pośrednictwem powoła do nowego życia” (Carl F. George, The Coming Church Revolution, Grand Rapids 1995, s. 35).

Czy małe grupy są rozwiązaniem wszystkich problemów zboru? Nie, ale mogą być jednym ze środków służących zrewolucjonizowaniu zboru. Pierwszym celem małych grup jest stworzenie żywej, opiekuńczej.

Chrześcijański Zbór Wolnych Baptystów w Krakowie

Napisane przez: krakowian | 19 Listopad 2008

Witamy!

Witamy na naszej stronie. Mamy nadzieję, że z czasem będziemy umieszczać różne ciekawe biblijne materiały, które dotyczą naszego codziennego życia. Miłego czytania!


Odpowiedzi

  1. Czy Chrześcijański Zbór Wolnych Baptystów w Krakowie ma jakis adres email na ktory bede mogl wyslac zapytanie ?? To.

aStronaGłówna - Kościół Wolnych Chrześcijan - Chorzów

spotkania młodzieżowe - Piątek 18.30

 

 


Autorami informacji, artykułów i notatek, są członkowie zboru lub osoby związane z konkretnymi działaniami, dlatego nie podajemy przy nich imienia i nazwiska, aczkolwiek szanujemy ich prawa autorskie i możliwość ingerencji.

Tagi: adres chorzów kontakt KWCh nabożeństwo zbór
14:47, kwchchorzow , aStronaGłówna
Link