O czym chcesz poczytać na blogach?

Zbigniew herbert

Piękna Warszawa

Kradnijcie i wy. Szkoda, że nie korzystacie z Internetu i tego nie przeczytacie.

Ławki, ławki, ławki… czy któryś park mógłby się bez nich obyć? Tak, mógłby i jak będziecie grzeczni i będziecie czytać tego bloga i pisać komentarze to wam go może pokażę. Ale park Herberta jest parkiem tradycyjnym i ławki ma.

Ławki. Nieodłączny element każdego parku. Podobnie jak piwo pod nią, ale kto by się nim przejmował.

Subiektywne spojrzenie. Poza tym w parku jest zielono, miejsca jest całkiem sporo i można pospacerować (tym razem piszę to już bez ironii). Nawet słońce czasem zaświeci. I nieprawdą jest, że nocą są tu ludzie pijący piwo. Oni tylko degustują.

One Response to Park im. Zbigniewa Herberta

Popisz się!

Tego typu odpowiedzi mogłyśmy usłyszeć także na głównej ulicy miasta pierników.

Okazuje się bowiem, że postać wybitnego poety znika z pamięci naszych rodaków, zwłaszcza młodzieży. W przeprowadzonej przez nas ankiecie aż 70% z 30 pytanych młodych osób kojarzy twórczość Herberta tylko z lektur szkolnych, omawianych przecież pod pewnym przymusem. Znikoma liczba sięga po jego dzieła z własnej woli i ciekawości.

- Ankieta? Na jaki temat? Zbigniew Herbert? Przepraszam, nie mam teraz czasu. Chodź, Olka, bo się skompromitujemy! Takie opinie pozwalają snuć domysły, że uczniowie toruńskich szkół mają bardzo ogólne pojęcie na temat pisarza.

Tylko jedna osoba, studentka filologii polskiej na UMK, niewysoka, szczupła.

Lustracja i weryfikacja naukowców PRL

    Polityka kadrowa prawnik Prawo PRL profesor PZPR rektor represje SB socjolog stan wojenny studenci TW UAM uczelnie UJ UMK Uniwersytet Wrocławski Uniwersytet Śląski UW weryfikacja WiN współpraca

Henryk Elzenberg – filozof, nauczyciel Herberta, okresowo – przez władze komunistyczne – zawieszony w.

 

strona http://www.zbigniew-herbert.com/

Jednym z ludzi, którzy na Zbigniewa Herberta mieli przemożny wpływ, był jego nauczyciel Henryk Elzenberg. Żyjący w latach 1887-1967 filozof zajmował się głównie etyką i estetyką, w tym szczególnie aksjologią, czyli teorią wartości. Zamieszczone poniżej zapiski z dnia 10.07.1960 pochodzą z Kłopotów z.

Dziennik Andrzeja Dębkowskiego - Zapiski na skrawku... komputera - bloog.pl

Andrzej DębkowskiPodziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,3585998,trackback

10. rocznica śmierci Zbigniewa Herberta...

poniedziałek, 28 lipca 2008 23:42

pelargonie-na-skalniaku blog

Kompetentny lekarz, który zwyczajnie powiedział jak to można rozwiązać, żeby nie operować i że trzeba zoperować jeśli się inaczej nie da. I barrrrrrdzo dobrze, będzie spokój nareszcie. 
   Odkryłam wczoraj kapitalną płytę z utworami bazującymi na poezji Zbigniewa Herberta. To teraz dla mnie bardzo ważne, żeby z taką poezją obcować, bo nasz egzamin z lit. współczesnej rozpoczyna się identyfikowaniem cytatów więc trzeba się orientować. Wśród utworów, które znalazły się na płycie, ten jeden zupełnie mnie rozbroił... :) I jeszcze ta.

marynarstwo - bloog.pl

, ale obecna liczba ludzi prących na szkło, jakoby zasłużonych kombatantów, budzi we mnie, jak powiadają moi kola Brytole, wry smile. Poza internowanymi i skazanymi politycznie, którzy w olbrzymiej większości się  sprawdzili i nie poddali , Zibby  pamięta, w skali makro, Zbigniewa Bujaka (ponad 4 lata w ukryciu), Władysława Frasyniuka,  Bogdana Lisa, Mieczysława  Gila, a po jego szybkim aresztowaniu, Władysława Hardka jako bardzo ważnych ukrywających się przywódżców w regionach tworzących TKK Solidarność. Potem pojawili się Kornel.

1991/92 ,  do Kongresu Liberalno-Demokratycznejgo, z  którego odszedłem gdy połączył się z Unią Demokratyczną. ( od tamtego czasu nie lubię środowisk , których medialnym ornamentatorem jest Adam Michnik- zgadzam się z zarzutami pod jego adresem sformułowanymi przez Zbigniewa Herberta )..

    Osobna opowieścią są  moje relację  w tamtym czasie z Kościołem.Podziel się:
Trackback:.

epoezja

»
niedziela, 17 maja 2009
Harfa...
Zbigniew Herbert
Harfa

Woda nisko. W wodzie światło złote i płaskie.
W srebrnych trzcinach palce wiatru oplatają jedyną ocalałą kolumnę.