O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaufanie

Szukam szczęścia...

I tak dzisiaj byłam dla niego niemiła...nie dokońca bez powodu, ale nie powinnam...chociaż po części on też jest przyczyną mojego okropnego samopoczucia. Z natury jestem anielsko cierpliwa,ale dzisiaj wszystko mnie drażni, denerwuje i wyprowadza z równowagi. Kończe to marudzenie i narzekanie, bo pewnie macie już tego dosyć.

Komentarzy: 9 Co to jest 2006-09-21 Zaufanie - czym ono jest? Czym jest np. zaufanie człowieka do człowieka? Samo słowo wg Słownika Języka Polskiego PWN znaczy; „przeświadczenie, że można polegać na danej osobie”.
Rzadko mamy okazję, by zastanowić się nad rolą, jaką zaufanie pełni w naszym życiu. Chyba, że przeżyliśmy małe „trzęsienie ziemi”, w którym zaufanie odgrywało ważną rolę. O tym, że warto jednak czasem nad pewnymi sprawami się zastanowić i jak ważną rolę pełni zaufanie w życiu każdego z nas, niech świadczy fakt, że nie ma chyba człowieka, który by nie ucierpiał z powodu zaufania. Czy sam zawiódł czyjeś zaufanie, czy też ktoś zawiódł jego zaufanie. Jeśli.

Miłość, która nie przemija - Onet.pl Blog

lucassus (22:22)
2 spojrzenia

03 października 2007
Anioł Zaufania

  

 

Jak wielu z nas potrafi ufać? Jak wielu ludzi nie potrafi już ufać drugiemu człowiekowi? Zaufanie jest podstawą, niezbędną cząstką w relacjach z drugim człowiekiem. Bez niej nigdy w pełni nie nawiążemy prawdziwych i zdrowych relacji, związku, przyjaźni... Ciągłe narzekania na brak własnej ufności, na jej brak w stosunku do osoby, która naprawdę kocha, prowadzi jedynie do samotności. W takim wypadku rani nie tylko jedną osobę, ale dwie, może trzy, a może nawet wiele więcej. Brak ufności w miłość drugiej osoby potrafi naprawdę bardzo ranić.
On kocha mnie tylko dlatego, że mi współczuje albo potrzebuje czegoś ode mnie, albo chce z moją pomocą osiągnąć własne cele.
Bardzo smutne kiedy ktoś tak myśli, kiedy myśli tak wbrew.

...verba volant...scripta manent... - Onet.pl Blog


05 lutego 2008
Zaufanie...
    Wena na tego posta przyszła mi kiedy leżałem wczoraj w łóżku i już miałem zasypiać po dniu pełnym wrażeń :) Bardzo żałuję, że nie zwlokłem się wtedy z wyrka i nie napisałem myśli, które kłębiły mi się wtedy w głowie. Teraz mam problem, bo chcę napisać coś ciekawego o zaufaniu ale nie mam pojęcia co...
    Co to jest zaufanie?
    "Zaufanie jest emocją okazywaną ludziom, przedmiotom czy instytucjom, takim jak firma, rząd czy społeczeństwo. Może być wzajemne. Zaufanie jest wiarą w określone działania czy własności obiektu obdarzonego zaufaniem. Często oznacza nawet przekonanie jednej ze stron w to, że motywacją drugiej strony wobec niej jest bycie uczciwym i chcącym działać dobrze (benewolentnie). Zaufaniem obdarowujemy osobę, której wierzymy, że będzie doradzać nam dobrze, myśląc o nas, a nie o sobie..." (WIKIPEDIA)
    To tylko słownikowa definicja zaufania. Owszem - mogę się zgodzić z tym co tu napisano ale to nie wszystko... Obdarzyć.

Blog dyplomatyczny - Onet.pl Blog

Każdy jest przecież rywalem i każdy próbuje wywalczyć jak najwięcej dla siebie, aby zwiększyć własne poczucie bezpieczeństwa. Odpowiedzią na deficyt zaufania jest jednoczenie się w rozmaitych organizacjach międzynarodowych, o różnorakim charakterze: gospodarczym, politycznym lub militarnym. Są to organizacje lokalne, regionalne, a czasem globalne.


Organizacje międzynarodowe budują zaufanie

O sukcesie organizacji decyduje to, czy państwa są gotowe poświęcić część własnej suwerenności dla realizacji konkretnego, najczęściej dość wąskiego celu. Im szerszy obszar działania organizacji, tym trudniej o zachowanie jej wewnętrznej spójności. Widać to doskonale na przykładzie Unii Europejskiej, która jest najbardziej zaawansowaną organizacją jeśli chodzi o obszar wspólnego działania. Nieustannie wytyka się jej, że działa niesprawnie, zbyt wolno, a jej komunikaty zewnętrzne są rozmyte i nie wyrażają jasnego.

skoczeknocny.blog.pl

Się samotna. Bo oni mnie tylko mechanicznie dotykali powierzchnią na­skórka na swoich wargach lub języku. A ON... On mnie po prostu „zjadał". Tak łapczywie, jak zjada się pierwszą truskawkę.
Faceci.. Miałam szczęście spotykać “najlepszych”. Wrażliwi, delikatni, wsłuchujący się w to, co masz do powiedzenia. Nic nie muszą udawać. Jeśli płacą za twoją kolację, wezmą do kina to po to, aby zapewnić sobie prawo do zdjęcia twoich majtek... Przez 88 dni myślalam że On był inny........ a chyba sie mylilam


skomentuj (0)Bardzo dużo mówi się o zaufaniu w związkach. Ale co jest gorsze- brak zaufania czy zaufanie pozorne? Udawanie zaufania, co na dobrą sprawę jest tylko przykrywką do absolutnego strachu przed partnerem? A czy może totalne, absolutne zawierzenie facetowi w naszych czasach, pełnych atrakcyjnych pułapel i niemoralnych modliszek jest po prostu głupota i naiwnością ze strony kobiety?
Pozorne zaufanie może krzywdzić partnera. Odnoszę takie wrażenie ,że skoro wchodzi się w związek, to powinno się ufać partnerowi, a nie udawać zaufanie. Dni podszyte niepokojem, negatywne i dość przerażające wizje nie wydają mi się satysfakcjonujące.
Czy jest dobry moment żeby przyznać się do tego? Do takiego braku zaufania? Co się mówi w takiej.

World In Fire - Onet.pl Blog

Zaufanie się buduje, a jak szybko można je stracić. Każdy chyba wie o co chodzi. Najbardziej boli kiedy chodzi o kogoś kto wydawał się nam bliski. Może najbliższy. Czy to w przyjaźni, zakochaniu czy w jakichkolwiek relacjach międzyludzkich. Chyba najlepiej jest być nieufnym wobec nikogo. Mi to właściwie przyszło z czasem, kiedy to już straciłam jakiekolwiek wątpliwości w to, że ludziom ufać nie wolno. Ja sama nawet nie wiem, czy mi można ufać. W sprawie dochowania tajemnicy na pewno ale tak poza tym. Jestem trochę niezrównoważona jakby nie patrzeć, więc nawet niechcący mogłabym zrobić coś krzywdzącego. Pewnie już i tak nieraz straciłam w kogoś oczach zaufanie. Przykładowo u rodziców.

"Brak zaufania d drugiej osoby bierze się z braku zaufania do samego siebie."
 
 Teraz może coś na temat odbudowy zaufania. Wszystko można budować, chociaż odbudowanie zaufania jest niezwykle trudne. Trzeba podjąć decyzję, czy wybaczamy i żyjemy dalej, czy też ciągle wracamy do przeszłości. Ja niestety (a może i stety) nie potrafię powiedzmy zapomnieć. Nieważne. Oczywiście najłatwiej odbudować zaufanie tworząc bardzo podobną sytuację, w której się zawiodło i zachować się wtedy inaczej niż na początku. Jak dla mnie jest to.

Mushing Promotion - Onet.pl Blog

Na temat zaufania do - polityków, Unii, telewizji, firm, klientów - a ja zapytam gdzie jest zaufanie międzyludzkie - to które wiąże się z przyjaźnią i miłością??? Jeśli już jest coś na ten temat to tylko teksty o tym, że jest coraz mniej ufności między ludźmi, wiele osób już nikomu nie ufa, tracą oni zaufanie do przyjaciół. Dobra, rozumię człowiek jest słaby i się myli, ale jest jeszcze (przede wszystkim) Bóg. On nie jest słaby i wszystkie Jego decyzje są słuszne. Jeśli ktoś nie ufa Bogu to jak może ufac człowiekowi??? Bez zaufania Bogu nie można ufać istocie ludzkiej która jest stworzona przez Najwyższego.

Z tego wynika, że by odnaleść zaufanie do ludzi należy rozpocząć poszukiwania od siebie samego, co pozwoli spodkać Boga, a jeśli już Jemu ktoś zaufa w 100% napewno odnajdzie ludzi godnych zaufania.

b) Przyjaźń - wszystko co można powiedzieć o przyjaźni bardzo łączy się z punktem a), ponieważ nie ma przyjaźni bez zaufania. Pisząc jednak o samej przyjaźni, z autopsii mogę stwierdzić, że bez przyjaźni człowiek stałby się pusty. Przyjaźń między ludźmi jest dopełnieniem przyjaźni człowieka z Bogiem. Na podstawie tego co Chrystus uczynił dla człowieka można zauważyć jak wygląda najprawdziwsza Przyjaźń i Miłość. Oddać życie za przyjaciela to coś wspaniałego, ale czy ktoś.