O czym chcesz poczytać na blogach?

Zatoki

Ab hoc et ab hac

Kolor - niebieski, zielony bądź różowy

Albo jakiś inny, ważne, żeby był pastelowy. Nadbrzeżne domki w Ferry, nieopodal zamku Broughty i niewielkiego portu z wypożyczalnią łódek stanowią miłą odmianę od ziemistej barwy centrum i przedmieść Dundee. Taka portowa dzielnica, wszystko ma słony smak (cytując Maanam). Białe obramowania okien i wiszące czerwono-granatowo-białe rzędy trójkątnych flag (girland?) dodają uroku nadbrzeżnym kawiarenkom i kafejkom. Znaczy, pubom. I ewentualnie restauracyjkom.

Krajobraz - plaża
A jakże, jest plaża. I piaszczysta, z kąpieliskiem, i kamienista. I skałki nadmorskie. Pokryte glonami i ślimakami. I śmieciami. Nad wszystkim góruje niewielki zameczek Broughty, niegdyś strzegący wejścia do wewnętrznej części zatoki Tay, obecnie niewielkie muzeum, z którego rozciąga się widok na, dość jeszcze.

3 b wie o co chodzi ^^ - Onet.pl Blog

Staw
Wigry

Wody mineralne :

Wody termalne - Cieplice --> Jelenia Góra , Lądek Zdrój , Zakopane , Kotlina Tatrzańska, Świeradów , Rabka , Iwonicz , Rymarów , Ciechocinek , Pouczyn


nie ma za co ;dd ;*
myślę że to by było na tyyle ;] powodzenia hah ; * ;dd

dobra . będę taka kochana i dodam jeszcze to zadanie domowe - które też będzie na kartkówce :)

BAŁTYK ;] !

Cieśniny m. Bałtyckiego :

Połączone z morzem północnym przez Cieśniny Duńskie (Sund, Mały i Wielki Bełt <-haha .) oraz Kattegat i Skagerrak.

Największe zatoki :

Zatoka Botnicka
Zatoka Fińska
Zatoka Gdańska
Zatoka Pomorska

Wszystko między Latarnianym Pustkowiem a Ker-Paravel to... Narnia - Onet.pl Blog

  : wpada do Wielkiej Rzeki w miejscu, gdzie największa rzeka Narnii płynie najbliżej granicy z Archenlandią.
○ Sucha Woda * River Shribble*  : płynie blisko moczarów ( i poniekąd sprawia, że te moczary istnieją ). Uchodzi szeroką deltą do Oceanu Wschodniego. Sucha Woda wyznacza także granicę z Ettinsmoorem. Lewym dopływem Suchej Wody jest rzeczka, która płynie w wąwozie, a swoje źródła ma w Ettinsmoor.
○ Strumień Szklanej Wody* *Glass Water Creek*  : wypływa z południowych gór i wpada do Zatoki Szkalenj Wody.
○ Istnieje również rzeka, która jest chyba jedynym lewym dopływem Wielkiej Rzeki. Gdyby iść w jej górę doszłoby się do zamku Białej Czarownicy.

III. Góry.
○ góry południowe : leżą na pograniczu Narnii i Archenlandii. Nazwy szczytów po stronie narnijskiej:
- Burzysty Wierch *Stormness Head*  : najwyższy szczyt tych gór. Stamtąd zawsze "przychodzi parszywa pochoda".
○ Góry Zachodnie : oddzielają Narnię od Telmaru oraz pewnie od Zachodniego Odludzia.
○ W.

Odkłamać prawdę - Polityka - Onet.pl Blog

, a ponownie FAKTOM –wyciszanym w cynicznych i zakłamanych mediach „wolnego świata” – ukrywających rozmiary bezprawia i bestialstwa masakrowanej bombami i rakietami ludności cywilnej miast i wsi – nie tylko Iraku, Afganistanu – którym „ w misji -przyniesiono amerykańską wolność i demokrację” ???

Powyższe zbrodnicze grabieżcze  wojny okupacyjne – mają charakter kolonialno-strategiczny polegający na podporządkowaniu sobie najbogatszego rejonu zatoki perskiej , bo rzeczywiście jest to najbardziej strategiczny region świata , bo pokonanie Iranu oznaczałoby bezkarne rabowanie całego regionu i co najważniejsze opanowanie najbardziej strategicznego górzystego kraju , który jest idealnym miejscem do usytuowania atomowych baz i bunkrów   . Nie ma co strugać wariata , który nie rozumie , że chodzi o wyeliminowanie następnego po Iraku państwa z zatoki – aby otworzyć wielkie perspektywy wichrzenia i ekspansji nie tylko gospodarczej dla Izraela ? Podporządkowanie  tego regionu.

duch44 | e-blogi.pl

Jak olbrzym stał i słonce przysłonił wielki potężny człowiek i stał tak pewien swej potegi jakby...naprawdę był niezwycięźony...i wszystko jakby miraźem było ...niezwyciężony?jakby takim naprawdę był i szedł drogą człowiek lekko zgarbiony życiem ale szedł dalej jakby to było jego przeznaczenie ...droga utrudzony ale uparty w tym swoim marszu i zdradzę jego tajemnicę Wam na tylesmy niezwyciężeni na ile nie poddamy się... .

Skomentuj [2]

Zatoka Marzeń 2008-01-10

Błekitne spokojne wody Marzeń zatoki muskane ciepłym powiewem letniego wiatru,marzenia w błekicie zaklęte patrzę na błekit ,dotykam błekitu,lekki powiem ciepłego wiatru unosi falę i tak dotykajac brzegu opowiada zatoka marzenia swe błekitne ,zatoka marzeń tak piekna gdy słonca promyk dotyka jej rysujac na błekicie swoje słoneczne wzory,i tylko letni wiatr opowiesć swą niesie wodami zatoki do brzegu nad którym czekam jak zaczarowany,blekitne wody niosa marzenie ciepłe jak ...marzeń błekitna zatoka ...

Skomentuj [0]

Krzysztof Kolumb 2008-01-03

MCKA Zatoka Sztuki

  Interesuje nas naturalne metody, pragniemy czegoś spektakularnego!!!

   

  

  Szczegóły wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  • matczyne refleksje
  Autor(ka):
  zatokasztuki
  Czas publikacji:
  poniedziałek, 16 maja 2011 20:57

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Dziecię rośnie.”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Dziecię rośnie.”
 • sobota, 14 maja 2011
  • Oto blog MCKA Zatoka Sztuki.

   1-2-3 próba mikrofonu, to znaczy edytora tekstu..