O czym chcesz poczytać na blogach?

Zastawki

| Aequam memento rebus in arduis servare mentem - i w nieszczęściu zachowuj spokój umysłu... |

Mieć miejsce w przypadku gorączki reumatycznej , wad wrodzonych serca lub infekcyjnego zapalenia wsierdzia.Uszkodzenie zastawek może być również wynikiem uszkodzenia lub przeciążenia mięśnia sercowego.

Pacjent poddawany operacji wymiany zastawek wymaga znieczulenia ogólnego i torakotomii (otwarcie klatki piersiowej po przecięciu mostka w linii środkowej ciała).Podczas operacji stosowane jest krążenie pozaustrojowe.Krew pacjenta jest przetaczana do specjalnej maszyny gdzie ulega utlenowaniu i oczyszczeniu z dwutlenku węgla i metabolitów.
Zastawka może być naprawiona lub wymieniona na sztuczną (plastikowo - metalowa konstrukcja).Wszczepienie sztucznej zastawki wymaga doustnego leczenia antykoagulacyjnego do końca życia.Ma to zapewnić zabezpieczenie przed powstawaniem skrzeplin na elementach zastawki.

źródło: kardiologia.prv.pl

..::Gvalch'ca::..
skomentuj (0)
2006-02-01 17:58:08

...


.

KLAUDIA

Do respiratora z masą jakichś kroplówek powbijanych w każde miejsce mojego małego ciałka, nawet w główkę. Tak niestety spędziłam pierwsze moje dni życia. W 3 dobie po operacji zaczęłam sama oddychać i odłączono mi respirator i przewieziono na Oddział Patologii Noworotków CZMP. Tam spędziłam kolejne dwa tygodnie mojego życia. Neurochirurdzy doglądali mnie codziennie sprawdzając jak sie goi rana na moich pleckach. Zaniepokoiła ich moja główka i wysłano mnie na USG przezciemiączkowe aby sprawdzić rozwój wodogłowia. Niestety przyrastało powoli ale jednak. Lekarze stwierdzili jednak że będą czekać dalej i nie wstawią mi zastawki bo nie ma takiej potrzeby.

Po spędzeniu 3 tygodni od urodzenia w szpitalu wyszłam do domku razem z mamą. Pierwszy tydzień minął spokojnie. Pojechałyśmy z mamą na początku następnego tygodnia do szpitala na kontrole i mój pobyt w domku wtedy się skończył ponieważ stwierdzono u mnie bardzo silną anemię. Przetoczono mi wtedy krew dostałam całą masę leków oczywiście dożylnie i znów wyglądałam jak poduszka na szpilki. Przeprowadzono masę badań żeby wykryć powód tej anemii niestety jednak nie znaleziono jej przyczyny. Ponieważ mój stan był bardzo zły to w dniu pierwszego miesiąca mojego życia rodzice.

Puszcza Notecka z nami od dziecka | Blog Marka Musiała. Dla tych co lubią szwendać się po puszczy i nie tylko.

ą ze znakami szlaku zielonego. Czuć, że Smolnica niedaleko, skąd bowiem tyle wody. Istotnie. Kilkaset metrów dalej teren lekko się obniża i możemy dostrzec miejsce, w którym rzeka oddaje część swoich wód puszczy. Widać starą i nową zastawk

crh.blog.pl

Z pistoletu lub zamykać w najciemniejszych zakamarkach naszych serc, ale ona jest sprytniejsza-wie, jak przeżyć. Potrafi znaleźć sobie drogę do wolności i zaskoczyć nas, pojawiając się, kiedy jesteśmy już cholernie pewni, że umarła, albo, że przynajmniej leży bezpiecznie schowana pod stertami innych spraw...“

komentarz zbędny.

skomentuj (1)


2006-01-15 18:08:35 >> Nie wiem czemu tak pisze.

kroki
smutne
samotnościowe
lewa i prawa
nogują o siebie
łzawiąc
samotnościowo
bezcieplnie i nieprzytulnie

krwawi rdzawo
bicie serca
rytmizując
przedsionki zastawki komory tętnice
przedsionki zastawki komory tętnice
puls
maszyna

po co ta egzaltasją ?
to tylko ciało
ciałstelina
plastelina
serce
rytmicznieje w przyśpiechu
skurcz rozkurcz
skurcz rozkurcz
diastosystolicznie

szybciej
mocniej
szybciej
adrenalinują
elektrokardiograficznie procesory mózgowe

zobaczyłem anioła
żewięnąż.skomentuj (1)


2006-01-17 22:37:53 >> Wieczór

Dzis chłonę życie Mam głowe pełną pomysłów Pusty portfel i dużo wydatków Słucham Flamenco rytmicznieje i neologizuje.

jureczek blog

Wyróżniający się spośród czarnej otchłani, "skomentuj" brzmiało ów słowo ... kliknąłem podwakroć (raz by starczyło -_-) ukazała się mym oczom kolejna otchłań. "nie ze mną te numery" pomyślałem i walcząc z upierdliwymi popup'ami wypowiedziałem kolejne magiczne zaklęcie w języku znanym tylko starym wyjadaczom, którzy doświadczyli windowsa bez myszki ... "ctrl+A". Zadziałało, czarne zasłony opadły odsłaniając przepastne teksty. Zabrałem się za czytanie... czytałem ... czytałem ... czytałem ... (i to wcale nie, że powoli czytam czy coś ...) ... po kilku minutach doszedłem do komentarzy i to łezka zakręciła mi się w oku a serce (tudzież sztuczne zastawki) zabiło szybciej. "Chcą żebym wrócił" pomyślałem (no, co to jest opowieść fantastyczna a w bajkach dzieją się różne dziwne rzeczy ... Piotruś Pan latał, Królewna Śnieżka zmartwychwstała, kopciuszek był piękny, urzędnicy nie brali łapówek na świecie była sprawiedliwość a w Polsce dobrobyt tak, więc i ja biorąc przykład z Kubusia Puchatka mogę w mojej bajce być myślącym), szybka decyzja i z jednej strony chcąc napisać Wam coś nowego a z drugiej martwiąc się o bateryjkę od sztucznych zastawek zabrałem się za reanimowanie lejałtu i pisanie nowej notki. heh w ten o to mało chlubny sposób dotarłem do momentu obecnego :D a tak w ogóle to.

Jadę żółtym samochodem...brumbrum.

2006-03-11

#6
mam osiemnaście lat, 4 dni i kilka godzin.
koniec świata nie nastąpił. żyję, jak żyłam i nadal boję się sama kupić sobie papierosy w kiosku.
zmiany szykują się od kwietnia, kiedy to mam nadzieję widzieć na niebie więcej słońca i mam zamiar zapisać się na prawojazdy.
ou.
rodzice wrócili. jestem tak szczęśliwa, tak mi miło w domu, że nawet sobie nie wyobrażacie.

miraclesomagic.

będę kardiologiem. czy tam chirurgiem. bo tętno jest następstwem zamykania się zastawek komorowo-przedsionkowych, a także półksiężycowych i próby cofania się krwi - udarza ona w te biedne zastawki i stąd ten huk (czyli tętno, takie podwójne puk-puk.).

ah! moja impreza osiemnastkowa już za tydzień. miło, tylko najpierw trzeba przeżyć nadchodzący tydzień.

koncert am jopek 20 marca. oh.

nie, nie jestem zakochana. wcale a wcale, a mój uśmiech jest spowodowany obecnością cukru we krwi.

skomentuj (10)

22:59:12 2006-03-29

#7
czyżby w wieku lat osiemnastu panna anna się ustatkowała?

czy to już? ale ten spokój mnie przeraża, boję się go.

skomentuj (3)

.