O czym chcesz poczytać na blogach?

Zasiłek pogrzebowy

Łukasz Błażys

Skarb państwa dostanie mocny zastrzyk finansowy. Mam nadzieję, że władza pamięta o swoich obietnicach i o tym, że w następnym roku też powinni spodziewać się m. in. powodzi (żeby znowu nie było zaskoczenia), a wszystko jednak wymaga środków finansowych.

Warto wspomnieć o tym, że rząd obniżył zasiłek pogrzebowy z ok. 6 tys. do 4 tys. zł., dlaczego aż o tyle ? Nie można było obniżyć np. tylko o 10-12% ? Poza tym, ktoś chyba zapomniał o tym, że pieniądze na zasiłek pogrzebowy pochodzą ze składek odkładanych przez ludzi w ZUSie. Sięganie do kasy obywateli powinno być ostatecznością, a jak już się odbywa to w.

mlody - Onet.pl Blog

Jednocześnie.
Gdy mąż to wykrzyczał, ja byłam nadal nie przytomna. A lekarze nie mogli mi w  żaden sposób pomóc.

Po tym nagłośnieniu byli psychologowie, i byli też z kopalni.
I właśnie ci ostatni oferowali pomoc i oszukali.
Obiecali dużo i zabrali dużo MOJEGO SYNA.
Pochowali mojego synka i zabrali zasiłek pogrzebowy.
A przecież to ja straciłam swój największy skarb, swoje życie, serce.
Pomimo bólu jakiego doznałam, oprócz pochówku kopalnia nie robiła nic.
W końcu kopalnia, a raczej jej pracownicy popełnili przestępstwo gdzie zginęło tyle osób.
I nikt nie poczuwa się do winny.
cdn...

zjadacz chleba - Onet.pl Blog

Kiedy popieram rząd ale tym razem jestem po jego stronie.Pytanie czy aby nie ugnie się pod naporem autorytetów ekonomicznych.Jak oni dbają o emerytów aż łza się w oku kręci.Prof.Balcerowicz też przekonuje że słowa trzeba dotrzymać i OFE zostawić w spokoju.A pieniążki poszukać gdzie indziej np.ograniczyć do 1100 PLN zasiłek pogrzebowy i inne zasiłki a i jeszcze prywatyzować co się da.Pozdrawiam młodzież w Tunezji i Egipcie i pytam czy nasza nie powinna już zacząć działać?Ponoć jesteśmy takim walecznym narodem.Europę wyzwoliliśmy od komunizmu.A może to Europa sama się wyzwoliła tylko naszymi rękami.Warto nad tym pomyśleć.

Zdesperowany Królik

Straszna menda polityczna… wystawiają go zawsze jak trzeba poszczekać, nigdy kiedy potrzebna jest konkretna rozmowa na argumenty. Jak gościowi nie wstyd? Przecież PIS jawnie z niego robi pieska na posyłki.

Dziś w TV  mówił jak to rząd krzywdzi najbiedniejszych, gdyż jak wiadomo to im najbardziej potrzebny jest zasiłek pogrzebowy… Aż brak mi słów. Wszędzie mówi się, że im większe zasiłki tym większe ceny za pogrzeby, a ten dalej wyciera sobie kłamliwą gębę najbiedniejszymi.

KRONIKA CYWILIZACJI ŚMIERCI

  Unia Europejska

Najnowsze wpisy

 • Adopcja dzieci przez homoseksualistów
 • “Geje są (…) stali w uczuciach”
 • Newspeak
 • Zasiłek macierzyński za aborcję
 • Embrion z trojgiem rodziców

Archiwa

 • Luty 2008 (5)
 • Styczeń 2008 (7)
 • Grudzień 2007 (3)
 • Wrzesień.
  On Marzec 17, 2009 at 6:15 am

  Przecież w Polsce masz dokładnie to samo, a nawet więcej: poronienie (także aborcja, czyli poronienie wywołane sztucznie) daje prawo nie tylko do becikowego, ale i do zasiłku pogrzebowego!

  Odpowiedz

Dodaj.

pewna-ona - Onet.pl Blog

Wiec po co ta składka?Po co te pieniądze wydane można powiedzieć w błoto?! Dużo niesprawiedliwości jest w naszym państwie ale nasz rząd nie widzi w tym nic złego.
Oszczędności szukają a jak mój teść zmarł i składki płacił emerytury ani renty nie pobierał a państwo pieniądze sobie wzięło bo na pogrzeb zasiłek 4.000tyś przysługuje to tyle co zakład pogrzebowy bierze a gdzie reszta? Przeciętny Kowalski musi iść pożyczyć by pochować członka rodziny. Pogrzeb = +/- 10.000tys zł

i to na tyle bo się zdenerwowałam tylko.
kiedyś napisze wam jak jest np. w Dani jak tak kraj walczy o społeczeństwo.
Kari.