O czym chcesz poczytać na blogach?

Zasiłek pielęgnacyjny

prawo

z ustawy o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych nie wlicza się do limitu dochodu, od którego uzależnione jest przyznanie dodatku mieszkaniowego.

Prezes Izby Ogólnoadministracyjnej NSA Włodzimierz Ryms zauważył, że do dochodu warunkującego przyznanie dodatku mieszkaniowego nie wlicza się m.in. zasiłków pielęgnacyjnych. Niestety, przepisy nie dają jasnej odpowiedzi, jaka jest treść tego pojęcia. Dlatego w ocenie NSA należy zastosować wykładnię systemową. Sąd zauważył, że w ustawie o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ustawodawca posługuje się pojęciem: dodatek pielęgnacyjny. W ustawie o zasiłkach rodzinnych funkcjonuje zaś pojęcie: zasiłek pielęgnacyjny. Należy uznać, że mają one jednak podobne funkcje. Jak podkreślił NSA, prawo do zasiłku pielęgnacyjnego zostaje wyłączone w przypadku przyznania dodatku pielęgnacyjnego. Zdaniem sądu dodatek pielęgnacyjny mieści się w ogólnym pojęciu zasiłki pielęgnacyjne.

Uchwała została podjęta z inicjatywy Rzecznika Praw Obywatelskich. W swoim.

czyżby skazana na samotność? - Onet.pl Blog

Pracować, tak jak tutaj, ale tam owoce pracy są..nie wiem, sprawiedliwsze? bardziej zadowalające? Mam takie przeczucie, że nasz kraj nie za bardzo się o nas troszczy.. W sumie tak naprawdę nie powinnam nawet pracować w biurze biorąc pod uwagę wcześniejsze kłopoty z kręgosłupem. Nie wolno mi siedzieć dlugo a co dopiero 8 godz dziennie. Ale co mam zrobić? Dostaję zasiłek pielęgnacyjny 153zł na mc. renta mi nie przysługuje. Więc nie mam wyjścia.

Wyjazd..może się uda może nie, ale jeśli życie daje nam taką szansę to dlaczego byśmy nie mieli jej wykorzystać? Spróbować?

 

  

Lisa (16:33)

sylwek5555

Miećtaką czarną owcę. Zamiast tego nie ganią ani nie odsuwają mnie i to mi wystarczy. To najlepsze świadectwo treści tego bloga jakie mógłbym sobie wymarzyć. He he, czasem sobie myśle...pamiętając przypadek mojej przyjaciółki... największą szpilą jaką mógłbym przyłożyć byłoby zamieszkanie z teściami. 4 pokoje ich dwoje, jedna emerytura i zasiłek pielęgnacyjny. Nie jest łatwo a tak byłbym na miejscu i z dzieckiem. Były i takie plany i długo długo miałem klucze od domu. Wypadało je oddać gdy sprawa się rozpoczęła choć nikt poza Ex nie chciał bym je zwracał. Sytuacja jednak rozwinęła się w tym kierunku że ten plan musi poczekać. W domu u siebie mam małe chospicjum. Wciąż mawiałem, żadnych.

Poznaj mnie, chorą psychicznie. - Onet.pl Blog

Mam 25 lat.

Mam wkształcenie średnie.

Mam mojego Artura.

Mam wspaniałych rodziców.

Mam młodszą siostrę, która ,mnie kocha.

Mam 2 koty i 2 szczurzyce oraz patyczaka.

Mam kilku przyjaciół.

Mam nerwice lękową.

Mama zburzenia schizoafektywne.

Mam zespół depresyjny.

Mam rente.

Mam zasiłek pielęgnacyjny.

Mam swoją religie.

Mam Boga.

Mam straszny bałagan.

Mam wspaniałe plany.

Mam chęci.

Mam słomiany zapał.

Mam kosztowny nałóg(papierosy).

Mam myśli samobójcze(co jakiś czas).

Mam lęki.

Mam wiele obaw.

Mam bolesne wspomnienia.

Mam ok 200 znajomych.

Mam swój pokój.

.