O czym chcesz poczytać na blogach?

Zarządzanie kryzysowe

Pokręcone życie pokręconej nastolatki - Onet.pl Blog

Czekanie na tomografię, strata przyjaciół, śmierć Bogusia, śmierć Taty i jeszcze to. A złożyłam papiery tylko na PWSZ, bo na inne uczelnie nie miałam głowy. I co teraz? Ratują mnie zaoczne w Krk. - przysposobienie obronne i wiedza o społeczeństwie. Chciałam zawsze iść na ten kierunek żeby później dodatkowo zrobić sobie bezpieczeństwo wewnętrzne i zarządzanie kryzysowe, ale... Mama chciała żebym szła do NS na resocjalizację. Chciała żebym szła na dzienne, a ja czuję sie teraz tak jakbym ją zawiodła. Dopiero w sierpniu na UP zaczyna się rekrutacja na zaoczne. A co jak tam też się nie dostanę? Będę miała rok w plecy!

Zbyt wiele tego złego jak na moją głowę. Zbyt wiele tego.

Polemika - ryzyko jest piękne

  ? Jakich argumentów użyłby Pan w rozmowie z firmą, której właściciel/szef mówi, że nie potrzebuje takiego stanowiska, bo przecież ryzyko jest immanentną cechą biznesu, bez ryzyka nie ma zysku? Słowem, dlaczego RM jest tak ważny ?

Mam już za sobą wiele rozmów z członkami zarządów wielu firm rozważających wdrożenie u siebie zarządzanie ryzykiem korporacyjnym i miałem możliwość obserwować różne scenariusze, mniej czy bardziej szczęśliwe, jak ERM (Enterprise Risk Management) się rozpoczyna w wielu firmach. Bogatszy tymi doświadczeniami dzisiaj nie przekonywałbym do ERM żadnego zarządu czy właściciela, gdyż musi on zdobyć takie przekonanie sam, w swoim rytmie i czasie..

Jeśli ktoś nie popełni tego błędu i nie stara zrobić z siebie mosiężnego posągu pod nazwą CRO, natomiast poprzestanie na tytule i roli managera ryzyka, to staje się:

 1. albo coraz bardziej kompetentnym administratorem bardzo ważnego wycinka biznesu, po czym wchłania obszary pokrewne - np ubezpieczenia, zarządzania procesami, zarządzanie kryzysowe itp, a z czasem staje się członkiem ważnych ciał doradczych - komitetu ds ryzyka, ds strategii;
 2. albo też przeskakuje na obszary pokrewne - audyt wewnętrzny, dział M&A w firmie, dział finansow;
 3. lub przeskakuje na tej samej funkcji do kolejnych firm - coraz większych, bardziej złożonych i jadących coraz bardziej "na ostrzu.

Business As UnUsual

Czy Australia to odosobniony przypadek ataku ”wściekłej” natury? Raczej nie. Czarnowidztwo? Może. W każdym razie widać doskonale bezpośredni wpływ zmian klimatycznych na realną gospodarkę.

Uwadze polecam jeszcze jeden fakt. 20 stycznia amerykańska agencja odpowiedzialna za zarządzanie kryzysowe (FEMA) wysłała oficjalne zapytanie w sprawie warunków dostarczenie żelaznych racji żywnościowych na dziesięć dni dla siedmiu milionów! ludzi. Plus śpiwory, zapasy wody etc. Po co? Na wypadek trzęsienia ziemi w południowo-wschodniej części USA w tzw. New Madrid Fault Line. To bardzo wrażliwy sejsmicznie obszar USA, na którym znajdują się m.in..

Socjologia - bloog.pl

Wiarygodność w obliczu upadku „wielkich ideologii"
• Zmiana środków sprawowania władzy - przejście od represji do nadzoru
• Eksplozja informacyjna, rozwój elektronicznych nośników informacji zmieniających podstawy zarządzania, polityki, edukacji
• Unifikacja kultury masowej
Postmodernizm (sfera zjawisk kulturowych):
• Upadek „wielkich narracji" - fragmentyzacja, rozbicie, relatywizacja świata idei
• Upadek idei.

Ulubione blogi

 • 20-lecie międzywojenne
 • Armia
 • Gospodarka międzynarodowa
 • Historia Myśli Ekonomicznej
 • Prawo
 • Szablony Stron www
 • Zarządzanie kryzysowe w firmie

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

czasomierze

Się rozpraszasz, gdy już się oderwiesz od pracy to trudno ci ją podjąć ponownie. Wyznacz cele i zadania, a potem realizuj je wg określonego planu. Nie zajmuj się rutynowymi czynnościami, które możesz przekazać innym. Załatwiaj najpierw najważniejsze sprawy, nie skupiaj się na detalach. Myśl przewidująco, bierz pod uwagę, że mogą zdarzyć się sytuacje kryzysowe. Pamiętaj, aby twój harmonogram był elastyczny.

Najwięcej odpowiedzi w kolorze czerwonym :

Wydaje ci się że na ogół wszystko trzymasz pod kontrolą, to jednak często się spóźniasz, a więc z zarządzaniem czasem radzisz sobie nie najlepiej. Jednym z twoich problemów jest przyjmowanie na siebie zbyt wielu zadań i obowiązków, którym czasem nie potrafisz podołać. Żyjesz w ciągłym stresie, martwisz się że nie dotrzymasz terminów, że nie ze wszystkim zdążysz na czas. Żyjesz z kalendarzem w ręku, a w twoim kalendarzu często brakuje miejsca na.

Subiektywny blog o sztuce marketingu

Drobne, acz istotne elementy kierowania operacyjnego.  To pierwsza chyba na polskim rynku pozycja o zarządzaniu, napisana przez „zmechola”.

Polkowie definiują kluczowe elementy leadershipu, przekładając wiedzę i doświadczenie wojskowe na praktykę biznesu. Koncentrują się na istocie i roli lidera, współpracy zespołowej, kierowaniu w sytuacji kryzysowej i zmian (a wszak dowodzenie jest permanentną sytuacją kryzysu i zmian), determinacji i motywacji do działania, współdziałania, negocjacjach i różnych modelach zwycięstwa. Mamy również pełen opis szkolenia Rangersów. Ciekawą formą są podsumowania zatytułowane „do boju”.

Autorzy wiele miejsca poświęcają uniwersalnym wartościom i ich wpływowi na zarządzanie. W warunkach walki one zdają się być one decydujące. Pozwalają odróżnić prawdziwych żołnierzy od najemników.  To ważna wskazówka, dla organizacji nastawionych na bezwzględne śrubowanie wyników finansowych i nie liczących się w żaden sposób ze swoimi ludźmi. To niejako wpisuje się w moje subiektywne przekonanie, że amerykański.