O czym chcesz poczytać na blogach?

Zarząd dróg miejskich

jezdze_po_Poznaniu

Będzie łatwiej na Kaponierze

Samochody dziś wracają na Kaponierę. Będzie więc łatwiej przejechać z Górczyna i Łazarza na Winogrady, Jeżyce tudzież Sołacz. Tramwaje jadą jeszcze objazdem. Omijają ul. św. Marcin między Kaponierą a ul. Gwarną, jadą objazdami przez Most Teatralny.

 

.
czwartek, 03 lipca 2008
Utrudnienia na Marcelinie
Zarząd Dróg Miejskich rozpoczął remonty nawierzchni na ulicach Strzegomskiej i Wałbrzyskiej. Remonty mają potrwać do 13 lipca, ale myślę, że zakończą się troszeczkę wcześniej. Pogoda sprzyja.

polaktywni.org | Mała zmiana jest lepsza niż żadna.

Opublikowano 6 Sierpień 2011 o 22:48 w KOMUNIKACJA, WARSZAWA   |  RSS feed |   Respond   |   Trackback URL

Tagi: moczydłowska, warszawa, zarząd dróg miejskich

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

kawaleryjski blog

Na kolejną notkę pod tytułem co wkurza kawaleryjskiego w otaczającej rzeczywistości. Dwie scenki.

Scenka pierwsza.
Po wczorajszej gwałtownej i zmasowanej inwazji zimy, w moim mieście zapanował chaos. Drogi zawalone śniegiem,a Zarząd Dróg Miejskich niezwykle zajęty wlepianiem mandatów za czterominutowe przekroczenie czasu parkowania nie ma czasu na takie bzdury jak odśnieżanie dróg, że o chodnikach nie wspomnę.
Wysiadam ze środka komunikacji miejskiej i kieruje kroki ku schodom, zeby.

wola44.wordpress.com

Może zarządzać gruntem. – Teren jest miasta, w części. Oczywiście w części jest przeznaczony, czy też jest w zagospodarowaniu firmy, która ma tam swoją siedzibę – tłumaczy Anna Fiszer-Nowacka, rzeczniczka Woli.

Tymczasem Zarząd Dróg Miejskich chce, żeby właściciel salonu samochodowego zrezygnował z dzierżawy parkingu. – Myślę, że tutaj najmniejsza jest rola przedsiębiorcy i zdanie przedsiębiorcy, bo liczy się interes społeczny – przekonuje Karolina Malczyk-Rokicińska,.

Rowerowe Kielce

Częstszego korzystania z tego środka lokomocji - mówi Konrad Klimczak z zespołu prasowego ZTM."

Oczywiście nie wiem, jak to z realizacją tych projektów i pomysłów. Ale już samo podejście do sprawy świadczy o poważnym traktowaniu tematu.

Jeśli jednak nie możemy liczyć na takie nowoczesne koncepcje, to może chociaż takie rozwiązanie, jak we Wrocławiu:

Wydział Inżynierii Miejskiej
Oficer Rowerowy - Daniel Chojnacki

... czy Toruniu ...

Je "śmieszki) rowerowych. Czerwone znaki zakazu wyraźnie wskazują, płynność jazdy na naszych drogach jest bardzo daleka od ideałów. A wszystko to w imię ... bezpieczeństwa samych rowerzystów. Takie bowiem stanowisko prezentuje nasz kielecki Miejski Zarząd Dróg.

Jak prowadziłem polemikę z rzecznikiem prasowym tego przedsiębiorstwa, to okazało się, że rowerzysta jest szybszy, a przez to mniej obliczalny, niż pieszy. Na nic polemiki, na nic prawne aspekty czy opinie..

Ożarów Mazowiecki – Blogi

Tak jak zapewne sami włodarze pruszkowskiego magistratu wobec całej tej sytuacji.

Czego się wtedy dowiedzieliśmy? A no tego, że dopiero po powstaniu autostrady, drogi ekspresowej S8 i wybudowaniu węzła autostradowego na Żbikowie, Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich zobowiązał się w ogóle podjąć jakiekolwiek działania w celu naprawy wojewódzkiej 718 -stki. Jak stwierdził wtedy dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie Krzysztof Kondraciuk oficjalnie, bez żenady i przy świadkach do samej.

Pojawiać w coraz większej liczbie w sądzie rejonowym w Pruszkowie.
W gminie Ożarów Mazowiecki wykryto już kilkadziesiąt innych przypadków oszustw: w formie przekształceń ziemi, zabudowy bez pozwoleń, fałszowania dokumentów, planów, uchwał rady miejskiej i szereg innych czynów na przestrzeni bardzo wielu lat. Aktualnie w kręgu zainteresowania śledztw dotyczącej naszej gminy Ożarów Mazowiecki jest około 35 osób. Są to osoby związane z samorządem. Ich personalia, funkcje i statusy nie są.

Sesji Rady Miejskiej w dniu 27 stycznia (piątek) 2012 roku o godz. 10.00 – dodano załącznik  - zobacz >>  podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Miasta i Gminy Ożarów Mazowiecki.

Decyzja dyrektora Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Warszawie z dnia 27 maja 2011 r. utrzymująca zaskarżoną decyzje starosty powiatowego Jana Żychlińskiego w mocy.   >> >>

Decyzja starosty powiatu warszawskiego zachodniego Jana Żychlińskiego z dnia 21 czerwca.