O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

żarówki

wycieraczki samochodowe, żarówka h4, żarówka h7, żarówki d2r - mBlog

Nie posiada wycieraczek tylnej szyby. A zdarza się również spotkać samochody z wycieraczkami wmontowanymi pod przednimi światłami. Wycieraczki samochodowe działają bezbłędnie wówczas, gdy są używane wraz ze spryskiwaczami, co ułatwia nam widoczność. Należy pamiętać, aby płyn w spryskiwaczach był adekwatny do pory roku. Dziś większość nowych aut wyposażona jest w tzw. ksenony. Dotyczy to oczywiście pojazdów z tzw. górnej półki. Między innymi dlatego, że ich cena jest znacznie wyższa od tradycyjnie montowanych żarówek. Jest to również kwesta mody. Ksenony są wykorzystywane przy samodzielnym montażu przez niektórych kierowców, którzy sami próbują wymieniać stare żarówki na nowe - ksenonowe, często z nienajlepszym skutkiem. W samochodach najwyższej klasy montowane są tzw. zestawy ksenonowe, które dzięki emitowanemu światłu dodają prestiżu i tak już luksusowym samochodom. Nie męczą wzroku prowadzącego samochód, ani nie przeszkadzają mijanym kierowcom. Ponieważ barwa światła, jakie emitują zestawy ksenonowe jest zbliżona do światła słonecznego, dają dużo lepszy kontrast. Jednocześnie lepiej oświetlają drogę w nocy. Żarówki d1s, produkowane przez znane koncerny, np. OSRAM, Philips, GE, są dość trudno dostępne na rynku oświetlenia samochodowego, a co za tym idzie są też dość drogie. Żarówki d1s należą do grupy żarników.

Rewolucja oświetlenia LED

  • czas świecenia
  • latarka
  • latarki diodowe
  • latarki LED
  • sklep latarki
  Autor(ka):
  technobloger
  Czas publikacji:
  poniedziałek, 12 grudnia 2011 21:52

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Test wydajności latarek diodowych Vipow.”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Test wydajności latarek diodowych Vipow.” i/lub (1) komentarza
 • sobota, 05 listopada 2011
  • Żarówki LED - rewolucja w technologii, ewolucja w kierunku lepszego światła.

   Diody dosyć szybko zostały wykorzystane do produkcji klasycznych żarówek oświetleniowych. Wizja superoszczędnego oświetlenia sprawia, że żarówki diodowe zaczynają konkurować ze świetlówkami kompaktowymi oraz żarówkami.

 • Cała prawda o…

  Korzystania z tradycyjnych żarówek. Podczas gdy w Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach Unii Europejskiej już dawno zwykłe żarówki poszły w odstawkę, u nas wciąż jeszcze, czy to z wygody, czy z sentymentu, cieszą się sporą popularnością. Ich dni są jednak policzone. Zdaniem Komisji Europejskiej tradycyjna żarówka próżniowa pochłania zbyt dużo energii, co negatywnie wpływa na zmiany klimatyczne. Dyrektywa unijna w trosce o środowisko i życie na Ziemi nakazuje państwom Unii wycofanie z obiegu zwykłych żarówek. Czy rzeczywiście przyjęte albo raczej narzucone rozwiązanie okaże się z pożytkiem dla nas, mieszkańców tej planety?

  Historia żarówki sięga I połowy XIX wieku. Wynalazcą tego bezcennego dla ludzkości urządzenia był Francuz de Moleyns, który w 1841 roku złożył wniosek o opatentowanie skonstruowanej przez siebie lampki elektrycznej. Jego urządzenie wyposażone było w cienki platynowy drucik, którego zadanie polegało na przewodzeniu prądu. Niestety, ta wersja żarówki nie zdała egzaminu, ponieważ pod wpływem wysokiej temperatury platyna miękła i topiła się. Należało więc dobrać inny, odporny na działanie gorąca materiał przeznaczony na tzw. włókno żarowe. Takie włókno trzeba było jeszcze umieścić w naczyniu z wysoką próżnią tak, by umieszczony w niej przewód nie utleniał się. Dużo lepsza.

  Elektrośmieć Blog

  Cóż za piękny bełkot pod publikę

  Ciekawe jak Panowie wyliczyli te 16 420 ton CO2 ? na podstawie jakich danych dokładnie i jaką metodą ciekaw jestem bardzo, szkoda że nie podano z dokładnością do kilograma, ciekawe też na jakiej podstawie twierdzą że akcja rozdania energooszczędniaków zrekompensuje tą emisję ? 35 tyś żarówek ograniczy emisję CO2 o kilkanaście tysięcy ton w stosunku do czego ? w jakim okresie ? jakim kosztem ? pierdy jakieś i tyle …

  Takie same bzdety jak ekologiczne energooszczędniaki. Ile trzeba włożyć pracy, surowców i energii w produkcję takiej żarówki ?

  Zwykła żarówka – szkło, wolfram, żelazo, alu i trochę próżni. Żarówka tania i daje przyjemne światło. Co najważniejsze zbudowana jest z materiałów zupełnie nieszkodliwych dla otoczenia. Świeci cały czas tym samym światłem (mocą i kolorem) aż padnie, świeci pełnym światłem zaraz po włączeniu, można używać ściemniaczy do regulowania mocy, i inne bajery. Nawet przepisy o zużytym sprzęcie elektronicznym nie odnoszą się specjalnie do tego typu żarówek. Jak się zużyje lub rozbije nie zaszkodzi ani człowiekowi ani środowisku, co najwyżej pociąć się można … i wywalić do kosza. A do tego wszystkiego jest elegancko tania.

  nowe życie starych rzeczy

  Takie lamki mogą być doskonałym prezentem, lub posłużyć jako dodatkowe źródło światła gdy wyłączą prąd albo mamy ochotę na romantyczny wieczór.

  Możesz taką lampkę zrobić samodzielnie w domu w ten sposób:

  

   

  Będziesz potrzebować:

  

   

  • czystą żarówkę
  • bawełnianą sznurówkę
  • metalową zakrętkę
  • podkładkę na podstawkę
  • dwa małe magnesy

  Narzędzia:

  • mała wiertarka
  • wiertło (lub ewentualnie śrubokręt) trochę mniejsze niż grubość sznurówki
  • taśma
  • naftę do lampy
  • piasek
  • wodę

   

  1. Przy pomocy wiertła, małej wiertarki lub śrubokręta, stukaj w spód żarówki (przy gwincie) aż zbijesz szkiełko i dostaniesz się do środka żarówki.

  żarówki led

  Kamila Bilik-Majerczak

  Amesa biuro butelka do it yourself drewno eko eko design elewacja filar firanki forma fotel handmade hand made klocki kolumna krzesło książka kuchnia kwiatki lampy led Lego meble moduł motto opakowanie organic design pcv projektowanie mebli projektowanie wnętrz przedszkole przestrzeń zabaw rury struktura stół sufit wykładzina.

  Powodów ekonomicznych pozostały po starych lampach – jak się wyczerpią to pomyślę o bardziej kształtnych, przypominających tradycyjną żarówkę. Skrzydełka kosztowały mnie 6 PLN/2szt.

  Na oryginał, póki co, mnie nie stać ale chylę czoła w kierunku projektanta, bo jest to jedna z moich ulubionych lamp. Mam nadzieję, że Pan Ingo Maurer, nie będzie zły za moją domową wersje jego projektu.

  Najfajniejszy blog - bloog.pl

  Formalnie izolowane i opisane przez Claude E. Shannon.

  Komputery nie są w stanie rozwiązać wszystkich problemów matematycznych. Alan Turing zidentyfikowanych problemów można rozwiązać na komputerze, który stworzył podstawy teoretyczne informatyki.

  Po zakończeniu wynik obliczeń mogą być wyświetlane na wyjście użytkownika urządzeń wyjściowych, takich jak żarówki, diody LED, monitory i drukarki.

  żarówki samochodowe

  annkli | e-blogi.pl


  Partnerką, która będzie bronić związku, chodź nie za wszelką cenę.
  Pozwólmy się czasem wykazać swojemu mężczyźnie.
  To on powinien być lwem w związku, chodź czasem może mu ta rola przysparzać odrobinę kłopotu.
  Nie negujmy go za to, mówiąc, jakim jest nieudacznikiem i że nawet zupełnie głupie wkręcenie żarówki sprawia mu nie lada wyzwanie.
  Nie jestem specjalistką od związków, bo moje same nie są godne naśladowania, ale wychowałam się w przeważającej części w męskim środowisku.
  Mężczyzn trzeba nauczyć się słuchać.
  Dla mnie najbardziej przykre jest, gdy dwoje ludzi nie potrafi nie rozejść się w zgodzie.
  .

    e-blogi.pl  [Załóż blog!] Subskrybuj blogi [Zamknij reklamy]

  _Blog pomarancza - e-blogi.pl

  Że kobieta z podniesioną spódnicą biega szybciej niż mężczyzna z opuszczonymi spodniami
  Jaka jest różnica pomiędzy wróżką a czarownicą?
  - Co najmniej 30 lat.

  Co jest najczęstszą przyczyna śmierci wśród dzięciołów?
  - Wstrząs mózgu.

  Ilu prawdziwych mężczyzn potrzeba do wkręcenia żarówki.- Ani jednego, prawdziwy mężczyzna nie boi się ciemności.

  Jaki jest najlepszy środek antykoncepcyjny?- Powiesić sobie nad łóżkiem hasło: I ty możesz spłodzić Leppera!.

  Co robi blondynka jak wstaje rano?- Przedstawia się, myje zęby i idzie do domu.

  Jaka powinna być idealna.

  2007
  Lipiec
  Czerwiec
  Maj
  Kwiecień
  Marzec
  Luty
  Styczeń

    e-blogi.pl  [Załóż blog!] Subskrybuj blogi [Zamknij reklamy]

  Moja Polska - Onet.pl Blog

  Nad lotniskiem w Smoleńsku krąży rosyjski Ił-76 a nie Tu -154... i kilkakrotnie próbuje podchodzić do lądowania. Polski Tu 154 podchodzi do lądowania jednak z uwagi na NIE działające oświetlenie pasa i podejścia (widzieliśmy fotki Rosjan wkręcających żarówki) podejście jest znacznie utrudnione i być może pilot schodzi troszkę za nisko...
  W pewnym momencie przed oczami pilota ukazuje się potężny Ił 76 - delikatnie powyżej naszego Tupolewa - jednak na kursie kolizyjnym. Z uwagi na.Decyzję rodziny.
  Skoro spoczął tam Czesław Miłosz, Józef Piłsudski i Władysław Sikorski... skończyła się epoka królów i cała "magia" tego miejsca. Wawel nie jest już od lat miejscem pochówku Królów Polski.
   Myślę jednak, że gdyby śmierć pana Kaczyńskiego nie była skutkiem katastrofy lotniczej - tylko na przykład wypadku samochodowego na skutek nadmiernej prędkości - pomysł wawelskiego pochówku w ogóle by się nie pojawił.
  Żałoba trwa. Media przytoczyły bardzo wiele wypowiedzi z których dowiedzieliśmy się jak wspaniałego mieliśmy prezydenta, jaki to zacny mąż stanu, człowiek pełen dystansu do siebie, tryskający humorem i inteligencją... po prostu.

  wasp - Onet.pl Blog

   (wasp; 05.12.2008)
  wczorajszy dzien (wasp; 30.11.2008)
  znajomy z gadu (wasp; 22.11.2007)

  O mnie słów kilka
  Kiedyś wszyscy się spotkamy. W innym życiu. Kiedy wszyscy będziemy kotami:)

  Testy psychologiczne wykazały ze moja osobowość jest ekstremalnie niespójna.
  Prawda. Lubie robić tysiąc rzeczy naraz, zmieniać zdanie, mam 100 pomysłów na minute. Lubie dostosowywać sie do sytuacji.
  Ale. Wszystko po to by życie szło tak łatwo jak tylko sie da. jeżeli myślicie ze wszystko w życiu szło mi sie jak z płatka - nieprawda. Ale wiem ze nie można stać w miejscu i rozpamiętywać. Przeszłości nie można zmienić. Natomiast można mieć znakomity wpływ na swoja przyszłość.

  Lubię koty, wino, książki, rajdy samochodowe, spacery, dobrą kuchnię, ładne widoki.
  I muzykę. Muzyka gra na strunach mojej.