O czym chcesz poczytać na blogach?

Zapalenie krtani

Blog o chorobach, opisy i porady

Górnych dróg oddechowych jest krtań, w której znajdują się struny głosowe. Chociaż są one stosunkowo dobrze chronione, przede wszystkim narządy w górnej części, łatwo jednak ulegają stanom zapalnym co może prowadzić do zmiany barwy głosu lub afonii.

Zapalenie krtani to schorzenie występujące w dolnej części gardła. Krtań jest zbudowana z błony śluzowej (tej samej, która wyściela wszystkie górne drogi oddechowe) i mięśni (struny głosowe). Przyczyną schorzenia jest zazwyczaj zimno, stres, zbyt długie i głośne mówienie, a także śpiewanie. Wyróżnia się ostre lub przewlekłe zapalenie krtani, które może spowodować afonię, ustawiczną chrypkę lub też zmianę wysokości i skali głosu (z powodu zapalenia strun głosowych).

Czasem zapalenie krtani spowodowane jest alergią, ponieważ alergia może prowadzić do zmian w błonach śluzowych gałki ocznej i.

Blog weronikagroch

Że ma takie schorzenie i nie może mówić. Narażona na częste infekcje, wymagała nieustannej opieki i pielęgnacji.
Po jakimś czasie skierowano nas do Kliniki Otolaryngologicznej w Warszawie na endoskopowe poszerzenie krtani. Po 2,5- rocznym bezskutecznym leczeniu okazało się, że Weronika musi zostać poddana operacji przeszczepu krtani. Zaczęliśmy szukać pomocy za granicą, ponieważ w Polsce nie wykonuje się tego typu zabiegów. Przy wsparciu Pani doktor, która prowadzi leczenie Weroniki,.1 Historia Weroniki (c.d.) 2007-09-26 W grudniu 2004 Weronisia ponownie zachorowała,oczywiście w szpitalu została przyjąta z zapaleniem krtani na oddział Pediatri.po dwóch dniach z uwagi na narastajacą duszność została przeniesiona na Intensywną Terapie.Na oddziale została zaintubowana poraz pierwszy.Zbliżały się Swięta a my nie wiedzieliśmy co będzie z naszym dzieckiem,Wigilia byla okropna dziecko w.

Karma- what goes around, comes around. - Onet.pl Blog

Nic bardziej mylnego
Nic bardziej mylnego, niż twierdzić, że można zapalenie krtani wyleczyć w 5 dni. Piąty dzień mojej choroby.
Poranek spędzony na uczelni [pojechałam, bo terminy wisiały na włosku, a ja liczyłam, że dotrwam tam do 17:30... jasssssne].
Szybki powrót, jeszcze szybszy, niż sam pobyt [związany, niewątpliwie, z zawrotami głowy, gorączką.

green-witch.blog

Coś zmieniło...
Dobra, kończę. Nie będę Was zamęczała takim cudownym tematem, jakim jest BUDA...

skomentuj (1)

Grincia chora 2003-01-15 11:58:44

Zaczęło się od grypy, a skończyło na zapaleniu krtani. Tylko na zapaleniu krtani. Gdybym wczoraj nie pojechała do lekarki, która przepisała mi antybiotyki, to skończyłoby się na zapaleniu płuc i gorączce 40-stopniowej, a wtedy bym sobie dłuuugo posiedziała w domku. Ech... Aż przypomniało mi się jak w 2 klasie chodziłam 2 dni do.

Przechodzę choroby, na które najczęściej choruję:
- grypa - jestem zakatarzona, męczy mnie kaszel, prawie ciągle mi zimno, czasami nie mogę ustać na nogach i najchętniej nie wstawałabym z łóżka;
- zapalenie krtani - przez 24 h kaszlę, przez co mam ochotę rzygać;
- zapalenie oskrzeli - także przez 24 h kaszlę, ale mocniej, jestem zakatarzona i mam lekką gorączkę;
- zapalenie płuc - mój kaszel można nazwać szczekaniem jakiegoś dużego psa, jestem cholernie zakatarzona, słabo mi, a gorączka dochodzi do 40 stopni.
Jedyną dobrą stroną.

Truskawa...

nie ma chorób tylko na weekend." po prostu gleba. mangowa i z kropelką. no bo (przypuśćmy), że będę przeziębiona. no to w weekend (żeby nie omijać szkoły)chcę się wykurować nigdzie nie wychodząc. a jak spędzę godzinę w zimnym kościele to jeszcze złapię zapalenie płuc!!!
to jest po prostu idiotyczne - po co te podpisy i sprawdzanie? jak komuś zależy to będzie chodził, i to dla niego tylko dodatkowe utrudnienie. a jak ktoś bierzmowanie olewa to przecież będzie tylko podrabiał podpisy czy coś...
już dzisiaj na lekcji były.
skomentuj (4)


Powrót...
Postanowiłam skasować poprzednią notkę. Bardzo dziękuję wszystkim za komentarze, ale doszłam do wniosku, że to jednak tylko mój problem i nie wszyscy od razu muszą o tym wiedzieć.

Dzisiaj siedzę w domu z zapaleniem krtani. Wystarczyło, że wczoraj poszłam do szkoły na 8 w krótkim rękawku, potem pierwszy WF miałyśmy na dworze - no i do domu wracałam z chrypą i bólem gardła. Ja nie wiem - co się z tym moim gardłem dzieje? Ostatnio regularnie co miesiąc lub dwa muszę złapać zapalenie.

Nie wódź mnie na pokuszenie - sama je sobie znajdę... - Onet.pl Blog

Zacznę od podsumowania Lutego. Ogólnie? Chaos, kurwa, chaos. Najpierw zaliczanie sesji na wariata, egzamin, test, kolokwium i tak w koło Macieju, nie było chwili na odpoczynek. Sesja się skończyła, zaczęły się ferie. Bomba, szkoda że tak krótko i że pod sam koniec złapałam zapalenie krtani i kompletnie straciłam głos. Moje drugie zapalenie krtani od 21 lat! Wow. No i co dalej? Luty się kończy, zapalenie krtani wyleczone, poszłam dwa dni na uczelnię…

…i we środę obudził.