O czym chcesz poczytać na blogach?

Założenie firmy

Bankowość Firmowa

Myśli o otwarciu własnej firmy. Niestety dla wielu z nich przeszkodą jest brak pieniędzy, jednak tak naprawdę nie powinno to stanowić problemu. Mamy możliwość skorzystania z dotacji - z Unii Europejskiej lub z Powiatowego Urzędu Pracy. Jeśli nie uda nam się otrzymać takiej dotacji dla naszej nowej firmy to pozostają jeszcze kredyty. Mimo iż większość banków nie chce udzielać kredytów nowym firmom to jednak jest kilka banków, które bez problemów udzielają ich. Na początek proponuję konto firmowe z kredytem na start, które idealnie nadaje się dla startujące przedsiębiorcy. Konta z kredytem to bardzo szybkie kredyty, bo otrzymujemy je od razu po założeniu konta firmowego czyli w kilkanaście minut lub kilka dni w zależności od tego w jaki sposób założymy darmowe konto firmowe. Jeśli tylko masz dobry pomysł na biznes to warto zdecydować się na założenie własnej firmy gdyż nic innego nie da Ci poczucia takiej wolności, zarówno finansowej jak i osobistej.
18:49, ebankowiec
Link Dodaj komentarz »

Spółka Gówniarz

W nasz projekt środki znacznie przekraczające to co my posiadamy przy jednoczesnym niezdzieraniu z nas większości udziałów. Podobnie jak z prawnikiem i biurem rachunkowym, mieliśmy też dużo „szczęścia” z grafikiem, który skojarzył to co robimy z funkcjonalnością projektu innej firmy, skojarzył nas ze sobą i na chwile obecną współpracujemy realizując dwa odmienne, ale uzupełniające się przedsięwzięcia. Wszędzie tam gdzie dochodzi do kontaktu na linii człowiek-człowiek okazuje się, że wszystko jest możliwe. Najgorzej gdy dochodzi do kontaktu człowiek-instytucja,.

Akcji to Poznań. Miasto know-how. Przynajmniej tak starają się nam wmówić reklamy. Nie zajmuje się w firmie kwestiami IT. Z czasem postaram się przybliżyć sylwetki pozostałych osób związanych z naszą spółką.

Dziękuję za dobrnięcie do tego miejsca. Kilka pierwszych wpisów będzie mieszanką opisów wydarzeń aktualnych i archiwalnych. Jak tylko nadrobię zaległości to będę mógł skupić się na opisie aktualności.

 

Pozdrawiam

Tagi: Gówniarz inwestor początek rocznik spółka z oo założenie firmy zarząd
11:53,

Office mess

tagi:
Z pewnością nie jeden z nas marzy o własnej firmie. Niestety brakuje nam często odwagi do tego aby stanąć naprzeciw wszystkim obowiązkom z tym związanym, a co najważniejsze wysokim kosztom ubezpieczenia społecznego. Niestety z tego powodu założenie własnej działalności gospodarczej przestaje być zupełnie łatwym. Jednak wielu osobom się udało, więc dlaczego i nam miałoby się nie udać. W ostatnim czasie możemy zauważyć, że powstaje szczególnie dużo firm działających w branży cateringowej. Założenie firmy cateringowej nie różni się wiele od założenia jakiejkolwiek innej działalności gospodarczej. Z pewnością będą nam potrzebni pracownicy tacy jak kucharze oraz dostawcy pożywienie do klientów. Jednak w tej sytuacji jaką jest taki obwoźny lokal gastronomiczny nie musimy już zatrudniać.

Blog pozycjonowanieee

Obywateli decyduje się na to, by założyć firmę pozycjonującą strony www. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że pozycjonowanie to usługa, na którą zapotrzebowanie w dwudziestym pierwszym wieku jest wręcz ogromne. I nic nie zapowiada tego, by miało się cokolwiek w tejże kwestii zmienić. Ale założenie takiej firmy wcale nie jest proste. Wręcz przeciwnie, trzeba już na samym początku nastawić się na to, że łatwo nie będzie. Trzeba mieć nie tylko odpowiedni kapitał, ale także odpowiednią wiedzą a propos tego, jak się za to wszystko zabrać. Wiele osób na przykład rezygnuje już na samym.

Blog EarthAbke

Sobie do kina na film "turysta" ...lekki, miły, kriminalny i o miłości troszeczkę...czyli amerykańsko-typowy. Ale miły :) wprawił mnie w dobry nastrój.
Otóż będę miał trochę więcej pracy w czasie najbliższym, bo dostałem (właściwie moja żonka) dotację unijną na założenie firmy. Więc założymy. A co. Miał brat, ma mama, miał tata, więc czemu nie my ? Trochę to poza moją sferą zainteresowań, to prawda. Ale w sumie chodzi tylko o to, żeby sobie żonka zus płaciła... a parę unijnych złotych też się przyda.
Więc z optymizmem rzeknę, będzie.

No i kończy mi się kolejny dzionek. Mam nadzieję, że coś mnie dzisiaj jeszcze przyjemnego w nim spotka, bo szczerze mówiąc to jakaś masakryczna gonitwa na razie.
Co teraz powinienem robić ? Powieniem dzwonić, umawiać się z dziewczynami (Ola, Edyta i Monika z poprzedniej firmy), z którymi się wstępnie na jutro umówiłem i dogadywać szczegóły spotkania. No ale... no ale ogarnęła mnie apatia, jakieś dziwne zmęczenie, w zasadzie zwątpienie w to, że coś dobrego mnie spotka.
Co dzisiaj godnego odnotowania ? Ehh...niestety nie dostanę 100%.

Sex, kasa i samotność.

prawo jazdy i samochód. Z całej swojej siły dążę do tego, więc będę to mieć. 
A z bliższych celów hmm zostaje jedynie sprawdzenie się na znienawidzonych zajęciach, oduczenie się picia dwóch kaw na dzień :D, założenie firmy hehe, odebranie należnych pieniędzy i radowanie się podróżą w jednej z najlepszych stolic europy.
Nie mówię oczywiście o Warszawie... ona jest najlepsza :D

No to pa