O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaliczka

Susełki z Polany

sobota, 26 marca 2011
OBÓZ!!!

UWAGA! UWAGA! UWAGA!

Przypominam, że:

 • 28.03.11 Siedziba Okręgu Łódzkiego ZHR-u

(ul. Rewolucji 1905 r. 9/35) godz. 18:00

Oddanie kart uczestników + wpłata zaliczki na konto bankowe: 100 zł (zaliczka)

Wszystkie informacje macie w ulotkach obozowych, ale gdyby ktoś zgubił, to link do ultki jest na stronie drużyny: polana.zhr.pl

Ważna jest zaliczka, a karty w OSTATECZNOŚCI możecie przynieść na piątkową zbiórkę.

Mam wielką nadzieję, że uda nam się pojechać wszystkim! Pamiętajcie, że obóz jest tylko raz w roku i że to niesamowite jedyne w swoim rodzaju przeżycie. Z własnego doświadczenia wiem, że pierwszy obóz zawsze wspomina sie najlepiej, ponieważ wszystko jest po raz pierwszy ;). Gdybyście wy lub wasi rodzice mieli jakiekolwiek pytania, to dzwońcie, piszcie, czy co tam jeszcze chcecie do mnie lum do Marysi - drużynowej. Z chęcią na wszystkie odpowiem :).

CZUWAJ!

Paulina

Między słowami, między niebami...

Muszę jednak przyznać, że wizyta w tym US była dla mnie bardzo przykra, i to nie nie z powodu ironicznych uśmieszków urzędniczki. Cały dzień potem płakałam :-(

U tej urzędniczki byłam nie tak dawno, tuż przed końcem okresu, w którym można się było rozliczać za ubiegły rok i już wtedy zwracała mi uwagę na te niezgodności, ale prawie nic nie rozumiałam, co mówiła, a ona jakby nie rozumiała, że ja niedosłyszę. Było mi ją wtedy trudniej rozumieć, bo miałam źle ustawiony aparat i był duży pogłos. Musiałam sama w domu dojść, o co kobicie chodzi z tymi zaliczkami, bo nie chciała mi nic na kartce napisać.

Tym razem już chyba do niej dotarło, że niedosłyszę, ale też dzięki nowym ustawieniom i nowej wkładce rozumiałam ją lepiej, choć też nie wszystko, bo za szybko mówiła. Wszystko byłoby jeszcze w miarę dobrze, gdyby nie kazała mi napisać pewnego pisma - sam fakt ok, tylko że ona mi go dyktowała :-/. Musiała zwolnić do 1-3 słów na raz, a na skutek tego przy niektórych słowach nie wiedziałam, jaką napisać końcówkę wyrazu, bo brakowało mi kontekstu. No i była to dla mnie trudna psychicznie sytuacja :-/

Anty Lyoness

  • Dodaj komentarz do wpisu „Nowa konkurencja dla Lyoness” i/lub któregoś z (32) komentarzy
 • sobota, 21 stycznia 2012
  • Magiczne 21 dni

   W poprzednim wpisie uprawdopodobniliśmy na przykładzie niezgodność pewnych zapisów Lyonessowych Ogólnych Warunków Umowy (OWU) z Kodeksem Cywilnym.

   Zanim opublikujemy kolejny tekst z tej serii, chciałbym podzielić się z Wami pewnym spostrzeżeniem i przemyśleniem zarazem.

   Czytaj więcej »

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (58) Pokaż komentarze do wpisu „Magiczne 21 dni”
   Tagi:
   • Bezpieczeństwo
   • ciekawostki
   • dezinformacja
   • owu
   • zaliczki
   Kategoria:

 • Blog antblog

  Do nauki niż studenci w PL.. Ciepłe słoneczko zdecydowanie bardziej zachęca do nauki wprost od matki natury, niż z podręczników akademickich...

  Komentarzy: 0 Spór między zadatkiem a zaliczką - czyli czym to się od siebie różni? 2009-04-15
  Korzystając z wiedzy nabytej (tu i tam) ustosunkuję się poniżej do kwestii zadatku i zaliczki.

  Zadatek i zaliczka to pojęcia zbliżone do siebie znaczeniowo. Osobom niedoinformowanym zdaża się używać tych pojęć zamiennie. Jest to błąd, ponieważ zadatek i zaliczka skutkują różnymi konsekwencjami prawnymi.

  Zadatek jest przede wszystkim pojęciem ustawowym, choć ustawowo-niezdefiniowanym. W art. 394 kodeksu cywilnego czytamy, że "zadatek dany przy zawarciu umowy ma to znaczenie, że w razie niewykonania umowy przez jedną ze stron druga strona może bez wyznaczenia terminu dodatkowego od umowy odstąpić i otrzymany zadatek zachować, a jeżeli sama go dała, może żądać sumy dwukrotnie wyższej."
  Ostatnia część cytowanego artykułu zawiera.

  Pisanie-prac-oszustwa - Onet.pl Blog


  Jedną z możliwości sprawdzenia czy praca jest oryginalna jest zamówienie, żądanie, proszenie o raport antyplagiatowy, który powinny oferować i dołączać osoby piszące prace. Warto to sprawdzić już po zamówieniu jednego rozdziału. 
  Raport antyplagiatowy można zamówić w bardzo korzystnej cenie w jednym jak na razie systemie antyplagiatowym z którego korzystają wszystkie polskie uczelnie. jest on dostępny dla każdego.
  http://www.plagiat.pl

  Wystarczy się zalogować i można sprawdzać w nim dowolną ilość tekstu. Koszta są bardzo niewielkie. Bodajże 6 zł za 20000 znaków.

  Kolejny chwyt nieuczciwych osób to proszenie o dużą zaliczkę lub opłacenie pracy z góry. W przypadku osób, które nie podają swoich danych.