O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaimek

Cognition of Cognition | Witryna o rozwoju poznawczym człowieka.

Tak powstaje ta norma, ma podstawę we wspólności.

Istnieje ogrom powodów mówiących, dlaczego przekształcenie prostego okrzyku „ja(jestem)”, tego zaimka w „samodzielny” byt ja – ego jest błędem. Jednym z nich, kolejnym jest tak zwany „grzech pierworodny”, nazwa dość nietrafiona, ale znana. W tym „grzechu” chodzi właśnie o sprzeciw wobec własnej natury, której dojrzały wyraz to Bóg. Chodzi w tym wydarzeniu o to, że człowiek, w okresie kiedy Bóg wzbudził w nim świadomość, życie, otwierając drogę do rozwoju, spostrzegł swoją rozbudzoną świadomością swój zaimek ja i pozwolił się przez niego ponieść. Tym samym przeniósł akcent ważności z Ja Boga, który doprowadził do przebudzenia tej świadomości, na własne ja i uznał wyższość siebie. Tym w istocie jest „grzech pierworodny”, który jest zwykłym błędem wynikającym z niedojrzałości. To nie jest grzech sugerujący związek z karą za grzech. Ową karą, oczywiście nazwa ta jest nieodpowiednia, jest nasze życie tu i teraz, w którym mamy poznać własną naturę. Wspólną nam obiektywność Prawdy i Miłości, aby poznając wspólną naturę, obiektywizm pozbawić się ja

Portrety i inne bzdety

Niezbędnego do przebywania w czytelniach, szczerze żałuję ówczesnego braku wytrwałości – źródła wiedzy specjalistycznej są jeszcze trudniej osiągalne. A zatem pchnięta do ostateczności stwierdzam, że nie ma co się pierdolić. Bezbronnemu zaimkowi pomnik trwalszy niż ze spiżu spróbuję wybudować opierając się jedynie na gałczynej intuicji lingwistycznej.

Generalnie zaimki jako części mowy są grupą problematyczną – wyróżniamy je ze względu na znaczenie, a ich rodzajów jest od licha i ciut ciut. W całej tej gmatwaninie zaimek zwrotny wyróżnia się dość mocno, jest bowiem sam jeden (przy całym mnóstwie najróżniejszych dzierżawczych, pytajnych, wskazujących, czy – o zgrozo - nieokreślanych, itd.) tyle, że w dwu formach. Moim osobistym faworytem jest forma nieakcentowana 'się', której odmawia się przywileju stawania na początku, czy końcu zdania, co każda wrażliwa dusza uzna za jawną dyskryminację. Niestety, tak już jest i owe wyróżniające się pozycje składniowe zaklepane są dla 'siebie', z tym zrobić się nic nie da. Nie należy natomiast bagatelizować znaczenia skróconego wyglądu tego wyrazu, bowiem 'się' czyni dla.

Japonki na każdą okazję.

Strona główna

2011, kwiecień


House Of Sucking Pillars i Polskie Autostrady
dnia:2011-04-06, o godzinie:14:47:15


Jest-Nocia-Chan nie śpi. Co prawda gwałtownie zakończyła opko epilogiem z tyłka wyjętym [dziwnym trafem akurat po tym, jak otrzymała kilka krytycznych komentarzy], jednak jej dzieUa wciąż straszą i aż się śnią po nocach. Po prostu MUSIAŁYŚMY zanalizować kolejnych kilka rozdziałów opowieści o zmiennopłciowym Sasuke i Sakurze-zombie. Zaimek O. również nie próżnował, więc od początku do końca nie wiadomo kto, co, dlaczego i po co zrobił. Ale i tak jest pięknie.
Analizę popełniły Maruko i Item, przy skromnym współudziale Ariaha i Hisato.

Miejcie się na baczności, autorka się ostro rozkręca!

Sasuke  bał się o matkę. Miał.

Tureckie Opowieści

Jeżeli rzeczownik/przymiotnik kończy się na samogłoskę, wstawiamy wówczas przed końcówką osobową -y

Okuldayım – Ja jestem w szkole.

 

This entry was posted on 22 Grudzień 2011, in Język turecki and tagged gramatyka turecka, język turecki, nauka języka tureckiego, zaimki osobowe w języku tureckim. Bookmark the permalink. 3.

Naucz się holenderskiego już dziś!

  Wpisu

  Komentarze:
  (0)
  Tagi:
  • holandia
  • religia
  Kategoria:
  • kultura
  Autor(ka):
  merka_klamerka
  Czas publikacji:
  środa, 25 maja 2011 18:50

  Opcje

  • Przejdź do wpisu „Religia w Holandii”
  • Dodaj komentarz do wpisu „Religia w Holandii”
 • sobota, 07 maja 2011
  • Zaimek osobowy - forma podmiotowa

   Zaznaczyłam na czerwono dla.