O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaćmienie księżyca

...:: W Labiryncie Snów ::... - Onet.pl Blog


22 December 2010
Sen księżycowy
Zeszła noc była dosyć wyjątkowa... złożyły się na nią trzy silne oddziaływania: przesilenie zimowe, pełnia księżyca oraz pełne zaćmienie księżyca.

http://www.youtube.com/watch?v=1hClC3Ev17A

Przyśniło mi się tej nocy,  że razem z P. obserwowaliśmy przez okno księżyc, który co chwilę przesłaniały cienie różnych ciał niebieskich... na początku ziemi, ale później też innych planet i choć to wszystko przepływało bardzo.

światłowstręt

Miesiąc. Wystarczająco dużo, żeby dwukrotnie albo nawet trzykrotnie skosić trawnik. Krzewy w ogrodzie, pomimo niesprzyjających okoliczności (dodany przeze mnie nawóz o mało je nie spalił), podrosły.

W tzw. międzyczasie obserwowałem zaćmienie księżyca. Takie zjawiska konfrontują nas z bezmiarem kosmosu i czasu, a być może jakoś odwrotnie.

 

Dzieliłem się z żoną...

Dalsze losy Belli i Edwarda - Onet.pl Blog


Zaćmienie księżyca

Statystyka

wygnanyszaman.blog

Pełne radości."

skomentuj (1)

Witajcie w polsce 2004-05-04 12:02:25

rydzyk

zastrzelili

umorzono

aresztowano (pewnie niewinni)

skomentuj (0)

Zaćmienie księżyca dzisiaj! 2004-05-04 12:04:12

Zaćmienie

skomentuj (0)

. 2004-05-04 12:06:56

Dla kogo zaćmienie, dla tego zaćmienie...
Szamani wiedzą swoje: to gniew bogów. ;)

skomentuj (1)

. 2004-05-04 12:10:19

.

Blog Astronomiczny - Onet.pl Blog

To jest mójpierwszy blog, więc może mieć kilka niedoskonałości. Ok. zaczynamy.

Dziś przedstawięwam kilka wiadomości na temat Księżyca.

-Jest on naturalnym satelitą Ziemi. Przeciętnaodległość od środka Ziemi do środka Księżyca to 384403 km. Księżyc znajduje sięw

  12. HarrisonH. Schmitt

Zaćmienia występują, gdy Słońce, Ziemia i Księżycznajdują się w jednej linii. Zaćmienia Słońca występują podczas nowiu, kiedyKsiężyc znajduje się pomiędzy Ziemią a Słońcem. Z kolei zaćmienia Księżycazdarzają się podczas pełni – gdy to Ziemia jest pomiędzy Księżycem a Słońcem.

Zaćmienie Księżyca:

  

A na koniec jeszcze zdjęcie księżyca oraz jego kwadr:


  

Puisqu' il faut dire (?) - Onet.pl Blog

    Eclipse.    [eclipse]

 

   Niejedno już chyba przeżyłem, a raczej widziałem, zaćmienie Księżyca lub Słońca.  Gorsze jest jednak   -   zaćmienie umysłu.  Związane zazwyczaj z wolą.  To się zwie   -   upór.  Tenże może być czasami ....  słuszny.

   Na zaćmienie umysłu i ... klapa sedesowa nic nie wskóra  !  :) 

  .

czas-marzen blog

Przepowiednia św. Malachiasza dotyczy końca świata i Sądu Ostatecznego. Stworzył On listę 111 Papieży, ostatnich przed końcem świata. Nie nazywał ich z imienia, tylko przydomkami lub czymś związanym z konkretnym papieżem. Ostatnich 6 to: Paster et nauta - papież żeglarz, Flos florum - kwiat kwiatów, De mediate lune - z przepołowienia księżyca, De labore solis - z pracy słońca (lub wg niektórych źródeł "światło ze wschodu" lub "z zaćmienia słońca"), Gloria olivae - chwała oliwki a następnie Petrus Romanus - Piotr Rzymianin zwany Piotrem II.
1. Jan XXIII był nazywany papieżem żeglarzem ze względu na częste podróże gondolami pozatym przed wyborem był patriarchą. 2. Paweł VI miał w herbie lilie, czyli kwiat kwiatów. (Kwiatem kwiatów nie jest róża wbrew pozorom.)
3. Jan Paweł I - "Albino Luciani, urodzony w Canale d'Ogardo, diecezja Belluno (cudowny Księżyc). Wybrany na papieża 26 sierpnia, w pierwszy dzień ostatniej kwadry Księżyca, który obserwowany jest jako doskonały pół-dysk na niebie... Zaćmienie Księżyca 17 września było szczytem tego pontyfikatu. Jego panowanie trwało około miesiąca, od połowy Księżyca do następnej połowy... Zmarł (niektórzy twierdzą, że zamordowany) 28 września w noc ostatniej kwadry, gdzie Księżyc był widoczny w połowie."
4. Jan Paweł II oba tłumaczenia pasują. Światła ze wschodu nie.