O czym chcesz poczytać na blogach?

żaba

pub-li-czy-ny-blog-2002 blog

Obrażę - rzekła z godnością Żaba. - Nie będę się zniżać do twojego poziomu.
- Nie kłóćcie się - załagodziła Chenia. - Kochana Żabo, idziemy nad rzekę.
- Po co?
- Tam mieszka mój znajomy Krokodyl. Bardzo pięknie śpiewa, gra na gitarze i deklamuje wiersze. Jest bardzo oczytany i wrażliwy.
- Dobra, dobra, ale co to ma wspólnego z moją suknią?
- Taki zdolny Krokodyl potrafi wszystko. On ci uszyje suknię. Albo przynajmniej pomoże wybrać fason i skroić. A uszyć to już potem łatwo.
- Hm... - zamyśliła się Żaba. - A czy on się przypadkiem nie odżywia żabami?
- Tego nie wiem.
- To ja nie idę - stwierdziła stanowczo Żaba.
- Chcesz do końca życia pozostać brzydką Żabą? - zapytała posępnie Chenia.
W żabim sercu rozgorzała zacięta walka pomiędzy kobiecą próżnością a żabią chęcią do życia. Po pełnej napięcia chwili, podczas której smoki i Chenia wpatrywały się w Żabę z oczekiwaniem, zwyciężyła kobieca próżność.
- Pójdę - wysapała Żaba trzęsącym się ze strachu głosem. - Czego się nie robi dla urody.
- Właśnie - poparł ją Smok Zygmunta. - Poza tym, jeżeli Krokodyl cię zje, to.

no bo jestem - bloog.pl


- Pewnie - krzyknął smok Wincenty Smok. - Czy kura w czymkolwiek jest lepsza od smoka?
- Nie jest lepsza, jest tylko mniejsza - zgodziła się Żaba łaskawie.
- A co jest potrzebne do latania? - dopytywał się nerwowo Antoni.
- Skrzydła i urwisko - stwierdził Wincenty.
- No tak. Skrzydeł nie mamy, ale kura też ma marne. Urwisko jest najważniejsze. A jak będzie wiatr, to już w ogóle pójdzie jak z płatka. Będziemy szybować, chłopaki - piszczał podniecony Smok Zygmunta.
Smoki aż dostały rumieńców. Żaba też się zarumieniła, ale nie wyglądało to ładnie. Biedna żaba. Smoki od razu to zauważyły.
- Przestań się rumienić. Wyglądasz paskudnie - zarechotał Antoni.
- Powinnaś się pudrować - dodał Wincenty.
- To mi popsuje cerę - skrzeknęła Żaba.
- Jaką cerę? I tak masz pryszcze na plecach - chichotał Smok Zygmunta.
- Jesteście niegodziwce! Zwierzęta! W końcu kobiecie należy się jakiś szacunek - Żaba była bardzo poruszona. Smoki przestały żartować i zrobiło im się bardzo przykro.
- Nie płacz - burknął Wincenty. - Nauczymy cię latać. W nagrodę pofruniesz pierwsza.
Żaba pocałowała Wincentego w policzek,.

Żaby - najpiękniejsze zwierzęta

 

 

Żaby są piękne i szkoda je zabijać!!!

Należało by się zastanowić co by się stało gdyby żaby nie istniały. Kilka pomysłów:

- Plaga owadów, jakichś ślimaków i innych stworzeń którymi żywi się żaba

Zwierzaki świata

Plazy-żaby-żaba śmieszka


Żaba śmieszka (Rana ridibunda) to największa i najokazalsza z naszych żab. Długość ciała tego gatunku dochodzi podobno do 17 cm, w Polsce jednak znajdowano dotychczas osobniki znacznie mniejsze. Chociaż zewnętrznie jest bardzo podoba do żaby wodnej, różni się od niej znacznie masywniejszą i cięższą budową ciała oraz charakterystyczną chropowatą skórą grzbietu, pokrytą dosyć dużymi brodawkami. Po bokach grzbietu bardzo dobrze zaznaczone są u niej fałdy grzbietowe. Ze snu zimowego budzi się żaba śmieszka w końcu marca, zaś okres godowy rozpoczyna nieco wcześniej niż żaba wodna. Kijanki dochodzą do wielkich rozmiarów. Przeobrażają się one po okresie 100 dni. Żaba śmieszka jest mieszkańcem brzegów większych zbiorników wodnych, jezior, głębszych stawów czy starorzeczy. Nie zaobserwowano wędrówek osobników tego gatunku. W sen zimowy zapada często już we wrześniu lub na początku października. Żaba śmieszka żyje w całej prawie Europie, lecz szczególnie liczna jest na terenach południowych i południowo-wschodnich. Rzadko występuje w górach, jednak okazyjej znajdowanio na.

Ad maioram natus sum - Onet.pl Blog

Dla wielu z Was to już ostatni rok i najgorliwsze przygotowanie by godnie przyjąć ten sakrament! Własnie z myślą o was powstał projek REKOLEKCJI ZAMKNIĘTYCH! Taaaaa no wiem jak to brzmi, wiem, ba nawet słyszę! Rekolekcje zamknięte to pachnie jakimś klasztorem, całkowicie kosmiczną akcją, normalnie jakiś skrzyżowanie dziwnego i tajemnieczebi z niemozliwym i niewykonalnym!!!!!

A jednak.....

Chcę Wam powiedziec że to jest totalnie odjechana akcja! Ci co pojada nie będa żałować a może nawet będą chcieli jeszcze raz..... Na podobnych rekolekcjach byłem już wiele razy, między innymi z waszymi rówieśnikami z Gimanazju STO z Ciechanowa... i wyobraźcie sobie, że oni tam a tego Ciechanowa chca kolejny raz takie rekolekcje przeżyć.... Był nan nich tez zespół Nazir i grupa teatralna - warto ich zapytć!

Ja sam więcej info podam już jutro! 

X.Joniec (23:24)