O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaawansowane

Epuls The Truth

Wraz z nia zostaja im przyznane funkcje, potrzebne do sprawnego dzialania.
3. Uzytkownik, taki po otrzymaniu funkcji i plakietki staje sie Zaawansowanym Uzytkownikiem.
4. Zaawansowany Uzytkownik to osoba posiadajaca konto na stronie Epuls.pl, oznaczona odpowiednia plakietka, której zostaja przypisane funkcje/wyrózniki.

§ 2. Przestrzeganie regulaminu.
1. Zaawansowany Uzytkownik zobowiazuje sie do przestrzegania Regulaminu portalu www.epuls.pl oraz nie naduzywania uprawnien, w stosunku do innych Uzytkowników. Za naduzywnie uprawnien w stosunku do innych Uzytkowników uwaza sie postepowanie nie zgodne z obowiazkami ochrony.
2. Epuls.pl zastrzega sobie mozliwosc odebrania zarówno plakietki, jak i funkcji w chwili zlamania regulaminu przez Zaawansowanego Uzytkownika.
3. Zaawansowany Uzytkownik moze stracic uprawnienia, a nawet zostac ukarany w chwili dzialania na szkode portalu Epuls.pl.
4. Zaawansowany Uzytkownik zobowiazuje sie do przestrzegania Regulaminu Ochrony i solidnego wypelniania powierzonych mu czynnosci.

§ 3. Zachowanie tajemnicy, dzialalnosc szkodliwa dla portalu Epuls.pl.
1. Zaawansowany Uzytkownik zobowiazuje sie do zachowania w tajemnicy wszelkich informacji, w których posiadanie wszedl w ramach dzialan na Epuls.pl w wyniku uzyskanych przywilejów oraz pozycji na Epuls.pl, przed podpisaniem i w trakcie obowiazywania niniejszego regulaminu oraz po jego wygasnieciu. W momencie wygasniecia regulaminu, Zaawansowany Uzytkownik, zobowiazany jest zwrócic wszelkie.

właściwie to już III b :D - Onet.pl Blog

30 III - 1 IV 05r.

W tych trzech dniach czeka nas:

 

ŚRODA:

1. Tak naprawdę nic nie powinno nas czekać po świętach...Ale przypominam,że miała być praca klasowa przed świętami z przedsiębiorczości. Moim jednak zdaniem będzie za tydzień (ale to tylko moje zdanie - żeby później nie było)

2. Może też być niezapowiedziany sprawdzian z "Lalki"...

 

CZWARTEK:

1. Praca klasowa z historii - czy ktoś moze podać z jakich stron...?:]

2. Speaking - grupa b.zaawansowana

3. Osoby, które nie pisały pracy klasowej z niemieckiego (gr. bardziej zaawansowana) zapewne będą ją pisać własnie w czwartek...

Chyba nie muszę Wam przypominać, kto w tym dniu kończy 18 lat :) Już dziś pragnę Ci złożyć Emilko najserdeczniejsze życzenia, bo pewnie nie wejdę tu w tygodniu, a życzenia oficjalne muszą być :D

 

PIĄTEK:

1. Chemia rozszerzona- kartkówka z mechanizmów reakcji ...

2. Na informę przeczytać o korespondencji seryjnej...

 

Przypominam o dokonywaniu wpłat na wycieczkę kwietniową.

pani gospodarz ;)

Osiwiony | prawie oświecony

Głowie, magazynie, trochę dźwięków pogrupowanych w słowa, można dalej to rozwijać. Małe gówienka kojarzymy ze sobą, składamy jak klocki jeden do drugiego, kojarzymy te klocki i znowu składamy. Robi się z pozoru zaawansowanie ale to przecież branie tego i wkładanie do worków, które sami uprzednio też stworzyliśmy. No i tym sposobem, z głupich prostych zwykłych dźwięków mamy słowa, zdania, język… polski, angielski i cała masa innych. Ale to jeszcze nic.

Do akcji wkracza nasza jednostka “obliczeniowa”. To prosta kupa mięsa, zwana mózgiem, ma ona narząd który zapamiętuje. Ta jednostka bierze sobie dane z owego narządu i kojarzy. W zasadzie głównie to działa [chyba] na kojarzeniu. Także jak widać proste jak budowa cepa, a nie zaawansowane. Wszak to się rozwija cały czas. No więc bierze dane z magazynu pamięci i kojarzy. Bierze dźwięk “j” później “e”, “ś”, “ć”. Składa to do kupy, jedne do drugiego i znowu kojarzy, i skojarzyło to z dźwiękiem “jeść”. Powiedziało sobie do siebie samego w głowie, a tak na prawdę przypomniało sobie dźwięk “jeść”. Ale uprzednio ‘żołądek zrobił się głodny” dając odpowiednie sygnały. W końcu ów człowiek powiedział na głos dźwięki “jestem głodny”. Ciekawe że ten niby zaawansowany człowiek nie ma za bardzo panowania nad swoim ciałem. Nie może za bardzo sterować w pełni swoim narządem np żołądkiem lub też innym. To taka raczej prosta.

Nasze ukochane konie - Onet.pl Blog

Na serio nie było żadnej ściemy napisanej na ich stronie! Moja ocena to 5 na 6 bo jedyny minusem było to, że nie mieli hali, reszta była super. Nudy z pewnością nie było! Były codzienne tereny po południu trwały one 1.5 godz. Rano odbywały się jazdy (treningi) tez po 1.5 godz Ogólnie jeździliśmy 3 godziny, a przy koniach spędzaliśmy ok.  5 godzin.  Mieliśmy własnego konia pod opiekę. Każdy pokój miał 1 raz w tygodniu ranny dyżur (sprzątanie, czyszczenie boxów, karmienie koni itd.), w piątek był 3 godzinny rajd nad jezioro. Konie były zajebiste, były dla takich początkujących i dla takich zaawansowanych i bardzo zaawansowanych. Ja przenosiłam się z grupy do grupy, 1 raz byłam w  1 początkującej dla sprawdzenia moich umiejętności, później w 2 zaawansowanej i tak do końca pierwszego tygodnia, a w następnym tygodniu w 1 zaawansowanej. Jeździłam na bardzo trudnych konikach i to takich szybkich, że główka boli, ale się bałam na początku, a później się powoli przyzwyczajałam, bo raczej w KG jeździłam na spokojnych i ospałych koniach, a tu moje ręce musiały być wytrwałe, ale także łagodne. Pokoje mieliśmy z łazienkami, było super czysto i wszystko zadbane. Jedzenie tez było znakomite, a z natury jestem wybredna, więc jak mi smakowało to znaczy, że musiało być dobre :D Miałam chrzest na jeźdźca i otrzymałam imię od mojego ulubionego konia  Kraksy imię "Zakraksiona" :P Dam później jej fotkę :D Dobra to ja kończę papa :*

Wilczy świat...Wilcze wspomnienia... - bloog.pl

Rodzicom i zabierane na szkolenia do Podziemi. Tam uczono je, jak za pomocą najpotężniejszej magii walczyć w imię największego wroga ich rodzin. Toteż przekleństwem było zamieszkanie w tych jaskiniach. Wspomnę jeszcze, że gdy nowicjusz przybywa do Podziemi, nadawane jest mu nowe imię i jest ono wypalane na grzbiecie.
Świeżo łapane wilczęta były początkowo wpychane do ciasnych celi, a potem poddawane innym procedurom. Te, które się stawiały, były do nieprzytomności bite, a próbujące uciekać, były zabijane w okrutnych męczarniach.
  "Ta mała smarkula musiała się ukrywać, skoro zdążyła dorosnąć do tego wieku", pomyślałam. Spojrzałam na nią. Cały czas drżała ze strachu. Ale każdy Przyjęty tak wyglądał.  Wszystkie wysoko zaawansowane wilki, takie, które spędziły tu przynajmniej dwa lata, były kruczoczarne, naznaczone krwistymi pręgami i miały szkarłatne oczy. Tak wyglądałam i ja, choć przed porwaniem, jako noworodek byłam śnieżnobiała i miałam niebieskie oczka.  Ale ten czas przeminął, a nas uczono jak być bezlitosnymi draniami bez uczuć. I taka też byłam.
- Bój się, albowiem i ciebie naznaczą czerwone ślady, a twe nowe imię zostanie wypalone na grzbiecie. - rzekłam to z takim chłodem i obojętnością, że mała zaczęła spazmatycznie szlochać. A wtedy przyszli strażnicy, by poprowadzić nas na szkolenia, a młodych do wypalania imion. Młodą wilczycę zakuto w łańcuchy i wypchnięto siłą, mi, jako wysoko zaawansowanej, z szacunkiem otworzono drzwi, bowiem.

love and desperation

Sie tam nie dostal.
Moze nie kazdy to zrozumie,ale ja nie chce byc przez nastepny 3 lata znowu sama.W obecnej szkole przebywam juz 5 lat i dopiero w tym roku , po zmianie skladu klasy,moge powiedziec,ze zyskalam nie tylko naprawde swietnych wspoluczniow,ale i osoby ktore ze szczerego serca moge nazwac przyjaciolmi.Nie chce ich stracic,a wiem ze kontakt co jak co stal by sie slabszy jesli nasze drogi by sie rozeszly.Tak wiec cala nasza mafia,jak to ostatnio zostalismy nazwani przez mame,wyladowalismy w FSG.Wiemy ze 8 osob nie moze zostac danych do jednej klasy,ale to i tak nie szkodzi,bo wiekszasc przedmiotow jest organizowane w kursach a klasowo odbywa sie tylko nauczanie niemieckiego,matematyki i angelskiego.Jednak tez tylko w 11 klasie,po czym i te przedmioty dziela sie na kursy zaawansowane i "poczatkujace".
Na wczorajszym spotkaniu chodzilo przedewszystkim o poinformowaniu uczniow o przedmiotach/kursach i wybraniu ich przez nich. Moze objasnie troche miedzy czym i jak sie wybiera.
Niemiecki,angielski,matematyka, biologia i sport sa obowiazkowe.W 12 klasie mozna wybrac jeden z trzech pierwszych na kurs zaawansowany i jednoczesnie pisac z niego pozniej mature.
Nastepnie wybiera sie miedzy plastyka i muzyka.
Nastepny kurs sklada sie z geografi,pedagigiki i histori(jedyne pole w ktorych mozn azaznaczyc dwa przedmioty)
Po nich jest chemia lub informatyka.
Nastepnie filozofia,religia katolicka lub ewangelicka.
Nastepna grupa to jez.francuski i wloski od klasy 11(czyli dla tych wszystkich ktorzy nie nie mieli z nimi wczesniej.

Everyday things in use

Ekran dopasowania w WP

Co można profilować:
Zainteresowania i styl życia oraz skórkę strony.
Jeżeli chodzi o zainteresowania to mamy do wyboru:

  • klasyczna
  • na poważnie
  • sportowa
  • na luzie

Każda z wersji różni się pod względem wyświetlanej treści. Domyślnie zdefiniowane działy nie pozwalają na dobór wyświetlanych działów np. (koszykówka, siatkówka). Szkoda tylko że samemu nie można sobie wybrać wyświetlanych działów oraz ich kolejności.

Zdefiniowane działy to dobre rozwiązanie dla mniej wymagających użytkowników ale trochę za mało dla bardziej wymagających (skoro już personalizuję  to czemu tylko tyle mogę zrobić.) i tu kolejne pytanie czy zaawansowani userzy będą z tego rozwiązania korzystać.  Przydałaby się opcja dla zaawansowanych użytkowników pragnących bardziej zróżnicować swoją stronę startową.

Wybór skórki
Kolejną zmianą jaką można zrobić jest zmiana kolorystyki serwisu. Do wyboru mamy 10 różnych skórek. Zmiana koloru skórek dotyczy jednak tylko koloru tła belek

Zmiana koloru belki w WP

Podobają mi się kombinacje profilowania np. „Na poważnie ” z kolorystyką „landrynkową” lub „różową panterą”. BTW skórka „ciepła” nie wygląda na ciepłą.

Mechanika wyboru wersji.

Po kliknięciu na.