O czym chcesz poczytać na blogach?

Zaangażowanie

HR Wisdom Keeper

Do tego, by w badaniach satysfakcji i zaangażowania pracowników uwzględniać opinie tylko tych osób, które są zaangażowane w przynoszenie wyników firmy, które działają, wprowadzają pomysły w czyn i nie marnują czasu na narzekanie, a zgłaszane przez nich potrzeby wynikają z braku zasobów, które to braki ograniczają ich wydajność. Ciekawa jestem, jakie sposoby ma autor na wybranie tych właśnie pracowników spośród innych? Kolejną moją wątpliwość budzi fakt, że zaangażowanie jest zmienne w czasie. Ci, którzy dziś pracują z ogromną satysfakcją, poświęceniem i właśnie zaangażowaniem, już jutro mogą przyjść do pracy zdemotywowani. Co, jeśli demotywują ich dokładnie te same czynniki, które inni (ci dziś, bardziej niezadowoleni) zauważyli kilka tygodni, może miesięcy wcześniej?

Zgadzam się ze stwierdzeniem, że zapraszanie do udziału w badaniach satysfakcji wszystkich zatrudnionych.

Metodologia nauk społecznych

Drodzy studenci dzienni, uprzejmie proszę o zapoznanie się z esejem Norberta Eliasa pod tytułem “Zaangażowanie i neutralność” (mogą go Państwo znaleźć tutaj).  Na zajęciach spróbujemy się zastanowić, jakiej natury jest relacja socjolog – społeczeństwo. Czy socjolog powinien starać się zachować neutralność, dystans, ‘oddalenie’, starać się być ‘odizolowany’ od ludzi, których ‘bada”? Czy też zaangażowanie jest nie tylko nieuchronnością praktyki badawczej, ale czymś wręcz pożądanym?

Urodzony we Wrocławiu, klasyk socjologii europejskiej, Elias, rozważa rolę zaangażowania i neutralności w perspektywie historycznej. Twierdzi, że współczesny człowiek, w porównaniu z tym ‘przednowoczesnym’, ma możliwość znacznie większego dystansu do świata i społeczeństwa, w których przebywa. Przeczytajcie Państwo tekst i spróbujcie się zastanowić, czy.

piąty wymiar - Onet.pl Blog


05 kwietnia 2011
Wyniki Konkursu
Nadszedł czas, aby ogłosić wyniki konkursu "Po stronie natury". Serdecznie dziękuję wszystkim, odwiedzającym mój blog, zarówno mym przyjaciołom blogowym, jak i czytelnikom, którzy po raz pierwszy zbłądzili w me skromne progi za zaangażowanie w tę akcję, która pozwoli na uratowanie lasów w naszym kraju i odbudowanie "zielonych płuc przyrody".
Przez prawie trzy tygodnie trwania konkursu posadziliśmy wspólnie ponad 100 drzew i zajęliśmy zaszczytne trzecie miejsce, czyli jeszcze na podium.
Zgodnie z Regulaminem konkursu zajęcie III miejsca pozwala na nagrodzenie trzech czytelników mego bloga. Nagrodą dla każdego z nich jest krokomierz.

Z.

Amans verba - Onet.pl Blog

Pisaniu listu do Benedykta XVI :)
- Wojtkowi -za radość, którą mogłam dzielić razem z Tobą, na chomiczówce i nie tylko:) (tu już może bez szczegółów:)), za wspólną "leśną" Drogę Krzyżową o pierwszej w nocy, Anioł Pański o północy przy ognisku i za to przesympatyczne "omc mgr":)))
- Arkowi - za filologiczne rozmowy, wspólne śpiewanie piosenek Mocnych w Duchu w czasie drogi powrotnej i za pomoc w rymowaniu:)
-Adamowi za wspólny jogging i wyprawę do sklepu, ciekawe rozmowy i niezwykłe zaangażowanie, szczególnie w przygotowywanie pogodnych wieczorów
-Marcinowi, Adamowi i Wojtkowi za wspólny wypad na gofry i gorącą czekoladę oraz za zabranie mnie do Mauzoleum Martyrologicznego
-Piotrkowi za "gratisy" na ognisku i zbieranie ze mną grzybów:)
-Paulinie i Karinie  - za rozmowy, ładną pracę na spotkaniach, śpiewanie psalmów i wyprawy do piesków:)
-Oli - za znoszenie mojego bałaganu w pokoju:) i także za piękne "nocne Polaków rozmowy"

-Michałowi -.

nonkonformicjusz.blog

Jest to, że ci ludzie żyją. Oczywiście, skoro się już urodzili, myślą i czują – są normalnymi, ukształtowanymi ludźmi, obecnie nikt ich nie zamierza prawa do życia pozbawiać. Czym innym jest jednak możliwość decydowania o prawie do usuwania lub nieusuwania niechcianej ciąży przez rodziców takich ludzi, na etapie prenatalnym. Pomijając już, że mniej byłoby wówczas nieszczęśliwych dzieci, a później – zaburzonych dorosłych, lepiej byłoby ukierunkowywać to zaangażowanie przeciwników prawa do aborcji, na edukację seksualną i na coś niemniej ważnego – na skuteczną walkę z patologiami społecznymi, przez które mamy tak wielu, wspomnianych już, zaburzonych dorosłych. Bez takiej „pracy u podstaw”, będziemy wiecznie żyć w błędnym kole kulejących i chorych relacji międzyludzkich, których przyczyną jest w zdecydowanej większości nieszczęśliwe dzieciństwo.

Made in Niwka. Puszczykowo

niedziela, 23 stycznia 2011
Made in Niwka/Michał Pe

Wczoraj byłam czołowym. Wprawdzie dlatego, że miałam Dubla, ale nieważne. Dla mnie to wyróżnienie i odpowiedzialność i myślę, że nie zawiodłam oczekiwań. Awaryjnie mieliśmy lekcję z Michałem P. Michał jest najlepszym instruktorem na ziemi:-) To, co go odróżnia od innych i czyni najlepszym, to totalne zaangażowanie w to, co robi. Michałowi zawsze się chce, Michał nigdy nie olewa, nie odpuszcza. Na jego lekcji nie można się nudzić, myśleć o niebieskich migdałach. Bo jego zaangażowanie powoduje również totalne zaangażowanie jeźdźca w jazdę, totalne zanurzenie. Michał jest skupiony na tym, co robi, przez każdą minutę, każdą sekundę lekcji. Nie wiem jak inni, ale ja mam zawsze wrażenie, że poświęca mi bardzo dużo uwagi i to jest bardzo przyjemne. Jeśli cała reszta również ma takie.