O czym chcesz poczytać na blogach?

Z06 corvette

Blog aauutko

1 2007-01-17 Corvette Z06
A wszystko po to by jeszcze bardziej zdeklasować swojego najgroźniejszego rywala na amerykańskim rynku, model Corvette Z06 – dotychczas topowa wersja produktu z koncernu GM dysponowała mocą 505 KM, zaś najmocniejsza wersja Vipera 510 KM.

Komentarzy:

Tuning

I niebezpiecznego efektu oślepiania przez światła najeżdżających pojazdów. Zwiększenie pola widzenia to również zwiększenie czasu na reakcję na potencjalne drogowe zagrożenia.

Przyszłość na bazie Corvette?

Trwają obecnie badania nad adaptacją zawieszenia oraz gamy silników od najnowszej Corvette C6. W związku z tym została zakupiona cała Corvette z przeznaczeniem do rozbiórki oraz zostały wykonane m.in..Supersamochodów w porównaniu z Corvettą C6 z silnikiem o mocy 1100 KM:

Lamborghini Murcielago - 0-190 mph - 50 sek.
Mercedes SLR - 0-199,5 mph - 47 sek.
Bugatti Veyron - 0-200 mph - 24,2 sek.
Corvette Z06 Lingenfelter - 0-200 mph - 18,34 sek.

A ten wynik oznacza, że w porównaniu z Corvettą Lingenfelter Bugatti Veyron podchodzi pod kategorię samochodów dla grzecznych chłopców, nie wspominając o Murcielago.

Ciekawostki - Onet.pl Blog

Strażacki w trybie Quick Race

trashtalking – odblokowuje pojazd Rhino w trybie Quick Race

guesswhoisback – odblokowuje pojazd Cross Corvette Z06 w trybie Quick Race

chasingmobile - odblokowuje pojazd Corvette Z06 Interceptor w trybie Quick Race


  
agnes-6

E-samochody blog

Z otwieranym dachem. Podobnie jak wersja Z06, model 427 Convertible jest oferowany wyłącznie z sześciobiegową manualną skrzynią biegów.

Jednostka LS7, opracowana na bazie silnika GT1, wykorzystywanego w modelach Corvette biorących udział w wyścigach Le Mans, wyróżnia się lekkimi, tytanowymi korbowodami i zaworami dolotowymi, wydajnymi głowicami cylindrów stworzonymi w oparciu o wiedzę zdobytą w wyścigach samochodowych oraz systemem smarowania z.

Corvette 427 Convertible kokpit

Podzespoły wpływające na poprawę osiągów modelu Corvette 427 Convertible obejmują układ przeniesienia napędu i tylną oś z Chevroleta Corvette Z06, akumulator umieszczony z tyłu oraz standardowy system Magnetic Selective Ride Control. Montowane standardowo obręcze aluminiowe w rozmiarze 19 cali z przodu i 20 cali z tyłu oferowane są z oponami Michelin PS2 nawiązującymi.