O czym chcesz poczytać na blogach?

Yucca

kreda32

Triathlon

Szczegóły wpisu

Komentarze:
(0)
Tagi:
brak
Autor(ka):
kreda32
Czas publikacji:
czwartek, 05 kwietnia 2012 04:10

Opcje

 • Przejdź do wpisutriathlon

  Zapraszamy do kupowania bardzo intrygujących lektur, w tym takich jak:

 • triathlon

  Zapraszamy do kupowania bardzo intrygujących lektur, w tym takich jak: Dodaj komentarz do wpisu „triathlon

  Zapraszamy do kupowania bardzo intrygujących lektur, w tym takich jak:

 • pure yucca

  W dystrybucji jest bardzo kilka różnego typu preparatów, w tym takich jak

park | natura oswojona

Głównie Chenopodium californicum – nazywane z kolei “indiańską sałatą “i Ch.quinoa .I susz i świeże ziele nadaje się do mycia , ale bez zadęcia ; ) .

O naszej mydlnicy – Saponaria offcinalis – jest  tyle publikacji , że grzechem byłoby powtarzać , przypomnę więc , że możemy ją hodować sobie nawet na maleńkiej działce .

Podobnie fiołek wonny – Viola odorata , którego i korzeń i płatki nadają się wprawdzie słabiej jako środek myjący , ale za to aromat …..

Yucca-narodowy kwiat Meksyku , jedna z wielu , bo tu mam na myśli Yucca  filamentosa -Apacze też korzystali z niej spożywczo/medycznie , ba- korzystają do dzisiaj . Yucca pojawiła się już w składach wielu szamponów i mam nadzieję : ) , że jest jej tam wystarczająco , abyśmy odczuli jej dobroczynne właściwości  , ale na wszeki wypadek powiem , jak się nią umyć , kiedy mamy w ogrodzie : ) .

Indianie myli w wywarze z Yucca noworodki , codziennie , cały tydzień po narodzinach , ale uprzedzam – europejskie dzieci są tak wydelikacone , że może wystąpić alergia . Jeżeli spróbujemy kąpieli , to na pewno w dużym rozcieńczeniu , obserwując.

J-rock - bloog.plempty snippet

MóJ ChMuRkOwY BLoGaSeK :-)

Mi wroclawska, tylko, ze jest zdecydowanie wieksza. Trzy poziomy, przy czym dwa dla wszystkich i jeden tylko dla pan, chociaz dowiedzialem sie, ze to zalezy od tygodnia, raz jest tak, a raz tak. Muzyka w miare, narzekac nie mozna, a jak juz puscili mi Moloko z nowej plyty to stwierdzilem, ze sa zajebisci.

.....Monika z Robertem uczyli mnie roznych zwrotow po finsku, ktorych mialem uzywac w knajpie I CALE SZCZESCIE ZE ICH NIE POSLUCHALEM BO TO BYLY ZWROTY TYPU - hej masz fajny tylek, chciaz chcialbym Cie zobaczyc z przodu......

....Smiali sie, ze najczestsze imiona w Finlandii to Yucca, Risto i Matti....

....W czasie imprezy poznalismy Risto hehe i Mattiego hehe - Yucca zaden sie nie pojawil......

Ale za to jak sie przyjemnie zgrzalem. woow. Ale okazalo sie, ze zwyczaj zabawy jest taki. Tanczymy od 0.00 do 3.30 a potem macie pol godziny przy zapalonych swiatlach, zeby sobie kogos wyrwac.......:))

W sumie to Monika i Robert sobie potem poszli a ja zostalem z tymi dwoma najpopularniejszymi imionkami w Finlandii.

Fajne jest to, ze oni wszyscy od sprzataczki po inzyniera mowia po angielsku.....

.....No i tak sobie z nimi.