O czym chcesz poczytać na blogach?

Yuan

Asian movies

Wang Kai Di – Liu Mei Di

Figaro Ceng Shao Zong – Yuan Chuan Rang

Wu Zhong Tian – Tian Si Shen

Wang Jian Min - Chui Ming

Tang Qi – Grandma Jiang Meng

Ting Li – Yuan Mei Jin

Janel Tsai - Chuang Ya Li

Jest to historia pewnej pary, którą tak na prawdę złączył przypadek. Qi Yue, zakochana w swoim szkolnym koledze po uszy, postanawia wyznać mu miłość, pisząc do niego list. Los jednak chciał, iż Yuan Yi jej nie zauważył. List trafia do rąk Jiang Meng’a, syna dyrektora. Na domiar wszystkiego, matka Qi Yue, właśnie zamierza się pobrać ze swoim ukochanym, jak się okazuje dyrektorem. Od tej pory parę czeka wiele wyzwań: zmierzenie się z przeszłością oraz rywalami. Czy dadzą sobie radę?

Moim zdaniem film jest nie tylko komedią, jak i również lekkim dramatem. Osoby, które oglądały już kilka serii azjatyckich, zauważyły pewnie, iż Azjaci mają skłonność do zbytniego dramatyzowania. Fabuła sama w sobie mi się podobała, jednak przy tak dużej.

polandlish - Onet.pl Blog

Glowy], spisujac ponizej choc czesc z uwag dotyczacych zycia w Wiecznym Miescie.

  •       Poszukiwania zakamuflowanego- czyli "prozaiczne" pytanie o droge w wydaniu chinskim.

      Chinczycy maja bardzo specyficzny sposob pojmowania odleglosci. Ale nie dosc, ze jest on lekko udziwniony to jeszcze ma skrajne odchylenia. I tak np. jedna chinka zapytana przeze mnie jak daleko jest stary palac letni, stwierdzila: "Mowy nie ma paniusiu, na nogach to ty tam nie dojdziesz, to "hen yuan" [bardzo bardzo daleko], koniecznie musisz wziac taksowke no... w najgorszym wypadku autobus". No wiec po takim wstepie pomyslalam, no nic moze do wiczora tam dotre [a byla 2 po poludniu]. Po wczesniejszych konsultacjach z polowa osob czekajacych na przystanku  w sprawie wyboru odpowiedniego numeru autobusu, wsiadlam w 690 i jade... Po kupieniu biletu mowie kasjerce, zeby dala mi znac jak dojedziemy na miejsce i niespiesznym krokiem ruszam na poszukiwania miejscowki w celu malego xiuxi xiuxi [odpoczynku]. Ledwo nie siadlam na miejscu po przejechaniu calych 3 przystankow z.

Arek Gołaś i wszystko o siatkówce w Polsce :) - Onet.pl Blog

147 Jest dobrze...
2 wygrane z Chinami

W pierwszym z dwóch spotkań w katowickim Spodku reprezentacja Polski wygrała z drużyną Chin 3:1 (25:20; 20:25; 25:23; 25:23) i zrobiła mały krok do finału Ligi Światowej, który zostanie rozegrany w Brazylii.

 

Pierwsze szóstki:
Polska: Daniel Pliński (7), Paweł Zagumny (0), Marcin Wika (8), Mariusz Wlazły (19), Łukasz Kadziewicz (10), Sebastian Świderski (19) oraz
Krzysztof Ignaczak (libero)
Zmiany:
Michał Bąkiewicz (2), Piotr Gruszka (6), Paweł Woicki, Wojciech Grzyb
Chiny: Zhi Yuan (24) , Pen Guo (6), Jianjun Cui (12), Jiao Shuai (5), Dawei Yu (6), Qiong Shen (11).

Filmowy blog Pipola !!!! - Onet.pl Blog

Ponownie horror z USA. Stara dobra seria Final Destination !!!

Pewnej amerykańskiej nastolatce udaje się uratować przed tragedią grupę ludzi, chętnych na przejażdżkę roller-coasterem, tym samym krzyżując plany Śmierci, która aby utrzymać ład tworzy nową zabójczą układankę dla ocalałych. Głównej bohaterce przyjdzie rozwikłać zawiłą zagadkę Śmierci i ostrzec pozostałych o grożącym im niebezpieczeństwie.

Film dobry ,ale to już nie ten klimat co w poprzednich częściach. Ten pomysł trochę się przejadł. Ale jeśli ktoś zobaczy film bez oglądania cz.1 i 2 to może się podobać.

Moja ocena 7/10

  

pipol (09:13)
Cisza przed burzą !!!

15 kwietnia 2007
HUO YUAN JIN (FEARLESS)

Grucha-i-reprezentacja- Polski - Onet.pl Blog

Musieli zmieniać strefy czasowe , co wpłynie źle na ich samopoczucie . Trzeba będzie rozsądnie zarządzać siłami siatkarzy , żeby ich nie zamęczyć przed Igrzyskami . IO to przecież nasz największy cel . Dlatego miejmy nadzieję , że forma do tego czasu się ustabilizuje .

I mecz

POLSKA-CHINY 3-1 (25:20, 20:25, 25:23, 25:23)

 

Polska: Pliński (7), Zagumny, Wika (8), Wlazły (19), Kadziewicz (10), Świderski (19), Ignaczak (l) oraz Gruszka (6), Grzyb, Woicki i Bąkiewicz (2)

Chiny: Yuan Zhi (24), Guo Peng (6), Cui Jianjun (12), Jiao Shuai (5), Yu Dawei (6), Shen Qiong (11), Ren Qi (l) oraz Jiang Fudong i Sui Shengsheng

II mecz

POLSKA-CHINY 3-1 (25:22, 19:25, 25:21, 25:23)

 

Polska: Winiarski (8), Zagumny, Grzyb (12), Wlazły (16), Kadziewicz (3), Świderski (11), Ignaczak (libero) oraz Gruszka (4), Woicki (2), Bąkiewicz, Pliński (4) i Wika (6)

Chiny: Peng Guo (9), Jianjun Cui (8), Dawei Yu (8), Qiong Shen (9), Fudong Jiang (1), Yingchao Fang (9), Qi Ren.