O czym chcesz poczytać na blogach?

Ystad

Szwecja - Onet.pl Blog

Wyrzeźbiono przerażającą twarz iumieszczony naprzeciwko niej nieco "zimny", średniowieczny krucyfiks,który znalazł się w tym miejscu z rozkazu króla Karola XII, byprzypominać modlącym się o cierpieniach Chrystusa. Głowa Chrystusaozdobiona jest ludzkimi włosami; to pamiątka z zeszłego wieku, kiedy tojeden z parafian, dążąc do maksymalnego realizmu, podarował wszystkieswe włosy na ten cel. Zielone, zamknięte ławki kościelne po obydwustronach wejścia przeznaczone były dla kobiet, które nie zostałyjeszcze na powrót przyjęte do kościoła po narodzinach dziecka.
Każdy,kto zostaje w Ystad na dłużej, ma szansę poznania, sięgającej XVII w.,nieco dokuczliwej tradycji. Z okna izby na szczycie wieży kościelnej, wgodzinach 21.15-3.00, strażnik, w 15-minutowych odstępach, wygrywa natrąbce melodię, która ma zabezpieczać przed wybuchem pożaru. Chodziło oto, by w razie pożaru którejś z krytych strzechą chat, powtarzanynieustannie dźwięk trąbki zaalarmował wszystkich mieszkańców.Wygrywanie melodii w porze nocnej miało być dowodem na to, że strażnikczuwa, bowiem aż do połowy XIX w. za zaśnięcie na służbie groziła karaśmierci. Gdy w okresie II wojny światowej.

Linda Stahl - Onet.pl Blog

Chemiczny ( w trakcie) na Uniwersytecie w Lund (2006-2009)
W policji od: 2003 r.
Partnerzy:
1) Martin Björkman (2003-2008)
2) Tommy Friberg i Ann-Britt Henningsson (2008-)
Broń: Glock 17 kaliber 9
Religia: bezwyznaniowa
Filozofia życiowa: sceptycyzm, agnostycyzm, nietscheanizm
Hobby: sudoku, aikido, języki obce ( oprócz szwedzkiego zna fiński, angielski i rosyjski, w stopniu podstawowym opanowała norweski)
Poznaj historię policjantów z Ystad
 POWRÓT DO YSTAD

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)

Blog sofia1974

APARATU ZEBY ZROBIC FOTKI...WIECIE SKLEROZA NIE BOLI W TYM WIEKU TYLKO TRZEBA BYLOBY SIE NABIEGAC!!!!WIEC WIDZIALAM TAM LOSIE,ZUBRY,LISY.ZBIKI,NIEDZWIEDZIE,SARNY,JELENIE,SKUNKSY ITP.PARK ROZCIAGA SIE NA OKOLO 8 KM WIEC BYLO CO ROBIC TZ CHODZIC!!!!DZIECIAKI SIE WYCHASALY JA PADALAM NA TZ PYSK!!WIECZORKIEM NAWET PALCEM NIE CHCIALO MI SIE  RUSZYC!!!POTEM SKOCZYLISMY NA MALE ZAKUPY.....NASTEPNIE RUSZYLISMY W STRONE DOMU,ALE NIE DOTARLISMY OCZYWISCIE TYLKO ZBLADZILISMY DO RODZICOW ROBACZKA......WZIELISMY WALIZECZKE NA ZAKUPY DO POLSKI TAKA NA KOLKACH!!WIEC DZISIAJ O GODZINIE 19 ROBACZEK ,CORKA I BRONEK WYRUSZYLI DO YSTAD ABY WSIASC NA POKLAD PROMU "POLONIA"PLYNACEGO DO SWINOUJSCIA.....NA DUZEEEEEE ZAKUPY!!COS TAK MI NIE PASOWALO ZE NAWET ZESMY SIE NIE POZEGNALI JAK POWINNYSMY!!NAPISALAM SMSA DO NIEGO ALE NIE ODPISAL :(:(:(MOZE SIE ODEZWIE PRZED WEJSCIEM NA PROM???BARDZO BYM CHCIALA ALE CZY SIE DOCZEKAM TEGO?????NAPISZE JESSCZE RAZ PRZED 22 BO JESTEM STRASZLIWIE UPARTA!!!PRZEPRASZAM ZE SIE NIE ODZYWALAM ALE NAPRAWDE MAM DOSC PEWNYCH KWESTII MOZE JUTRO WAM O TYM NAPISZE!!!DZISIAJ BEDE SIE BALALO NICH BO WIEJE JAK DIABLI I MA BYC SZTORM............TERAZ SKOCZE DO WAS DUZA BUZKA NA DOBANOCCCCCCCCCC

brzeziki.blox.pl czyli...

Nim się obejrzymy za rok odkryję to samo. Ewentualnie może brakować dwóch guzików, bo upływowi czasu towarzyszy degradacja. Mój nadwątlony nastrój związany jest bezpośrednio z temperaturą otoczenia. Nie cierpię jak mi jest zimno. Obliczyłem dziś, gdy skulony człapalem do miejskiej komnikacji, że w naszym kraju proporcje są mniej więcej takie: 4 miesiące ciepłe i 8 zimnych. I jak w tym kraju ma nie być źle? Wiedziony jakby intuicją akurat teraz odkryłem znaną już pewnie wszystkim serię o szedzkim policjancie Kurcie. W tych okolicznościach identyfikacja z bohaterem i atmosferą zimnego Ystad jest więcej niż pełna.

Zasiadłem z zamiarem nadrobienia zaległości i sklecenia pięknego wspomnienia o minionym lecie. Ale zdarzenia potoczyły się inaczej. Popłyniemy innym razem. I'll be back.

23:15, brzeziki
Link Komentarze (12) »

ZŁYsyK 1-7x7...??? - Onet.pl Blog

Gość z 2 p.bloku!/ podczas niedawnego w Szwecji...4,7-5,3...5,5 nawet podawano st.sk.RichTERRA!

   Przypadek?

 Sie składa ,że 10 min.PRZED...zacytowałem 4w.NOSSSA:

  W kierunku płnocy potężne starania męskiej kobiety...

   Poruszą wszechświat i pół Europy...

 I zakończyłem pytaniem:

 LWY NATO CO???/wpis zlikwidowano ze str.Anastazji:kopJesTu.../

   Koło Ystad...słyszano jakby RYK startującego odrzutowca...

??????????????????????????????????????????????????????

 Pewien gość w komentarzach na Onecie ...jak wynikało dość biegły w temacie napisał:

 Ost.trzęsienia...są dość dziwne:COŚ NARUSZA SKORUPĘ ZIEMI...

 tak jakby jakieś CIAŁO...dookoła Ziemi się przemieszczało...SIC!

 No ale...przecież niczewo nieTb!!! CZyżby???

      Pamiętacie BIG.