O czym chcesz poczytać na blogach?

Yorkshire terrier

O pieskach

Yorkshire terierry powstały w połowie XIX wieku. Ich zadaniem było tępienie myszy i szczurów w domach biednych rzemieślników i robotników. Ich prawdopodobnymi przodkami są: maltańczyk, Dandie Dinmont Terrier, Clydesdale terrier i skye terrier. Jest to mały pies wyhodowany w hrabstwie Yorkshire, na Północy Wielkiej Brytanii, w wyniku krzyżowań ras terierów.

ZDROWIE I PIELĘGNACJA

Za szeroki. Jego ogon musi być długi i prosty lub lekko wygięty, pionowo noszony – ale najważniejsze jest wysokie osadzenie. Ideałem jest, gdy ogon jakby "stoi na plecach", a za nim da się jeszcze zarysować zad.
Wymagane jest doskonałe ukątowanie kończyn oraz ich doskonały ruch. Airedale terrier prowadzi w akcji równoległe kończyny wyrzucając je daleko ku przodowi. Jego kłus jest rytmiczny i płynny, a krok odpowiednio długi, choć – jako terier – jest typowym galopenem. Uszy airedale t. nie mogą być ciężkie, "ogarowate", ale rażą także uszy zbyt lekkie.

Wszystko o Yorkach - Onet.pl Blog

Yorkshire terrier to młoda rasa, historia jej liczy niewiele ponad 100 lat. Na temat jej pochodzenia istnieje wyjątkowo dużo hipotez. Większość autorów wymienia jako przodków rasy teriery Szkocji; na pierwsze wystawy yorki były zapisywane jako „teriery szkockie”, „Blue Scotch” lub „Blue Halifax Terrier”. W wieku XX, w czasach rewolucji przemysłowej do Yorkshire i Lancashire, północnych hrabstw Anglii zaczęli masowo przybywać ubodzy chłopi szkoccy. Zatrudniono ich głównie w przędzalniach. Szkoccy emigranci przywozili ze sobą małe pieski, które pilnowały ich domostw, tępiły gryzonie i pomagały w polowaniach. Małe szkockie pieski nie były.

Yorki - najsłodsze psy

Do grupy terierów, zaklasyfikowana do sekcji terierów miniaturowych.
Yorki powstały w połowie XIX wieku. Ich zadaniem było tępienie myszy i szczurów w domach biednych rzemieślników i robotników. Ich prawdopodobnymi przodkami są: maltańczyk, Dandie Dinmont Terrier i skye terrier. Jest to mały pies wyhodowany w hrabstwie Yorkshire, na Północy Wielkiej Brytanii, w wyniku krzyżowań ras terierów. 

WYGLĄD:
Szata ich jest umaszczenia ciemno stalowo-złotego lub srebrno-złotego. Włos jest jedwabisty,.

zwierzęta - Onet.pl Blog

Niejednokrotnie wymagają upinania długiej szaty, aby zbyt długi włos nie powodował np. łzawienia oczu.

Usposobienie i charakter


Strzyżony Yorkshire Terrier podczas zabawy na łące.

Yorkshire terriery są psami skorymi do zabawy, aktywnymi. Nie są agresywne i lubią towarzystwo ludzi, tolerują dzieci. Przywiązane do właściciela, mogą być nieufne wobec obcych i bywają szczekliwe.

Yorkshire terrier

Dodaj do ulubionych:

Lubię
Bądź pierwszą osobą, która doda ten do listy ulubionych.
Tagi: pies, psy, yorkshire terrier

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi