O czym chcesz poczytać na blogach?

Zobacz również

Przejdź do wyników poniżej

Yorkshire

Yorki

04 sierpień 2008 Yorkshire Terrier po raz pierwszy pojawił się około 1850 r., gdy “Huddersfeld Ben” został zapisany jako pierwszy Yorkie. Jego pochodzenie nie jest dobrze udokumentowane, ale przypuszcza się, że sylwetkę i cechy psychiczne zawdzięcza Staroangielskim Czarnym Podpalanym Terierom. Maltese zapewnił długą, jedwabistą sierść i mały pysk. Skye utrwalił temperament terierów, zachowując sierść. Jednak każdy hodowca mógł zastosować inny “przepis”.
Te małe teriery o jedwabistej sierści były bardzo popularne w Yorkshire. Biedni farmerzy i robotnicy czasem prowadzili dodatkową działalność uboczną, “produkując” szczenięta, a konkurencja na rynku powodowała, że nie chcieli zdradzać tajników swoich “przepisów”.

Początkowo yorki nazywano Brokenhaired Scotch lub Yorkshire Terrier, mimo że ich sierść nie przypomina sierści innych terierów o połamanych włosach. Około 1870 r. rasa stała się znana pod nazwą Yorkshire Terrier. Była promowana we wschodnich stanach USA przez Amerykanów, którzy uwielbiali “małego elfa”, oraz w Anglii. Dzisiejsza miniatura powstała w wyniku selekcji mniejszych osobników spośród.

Yorki- nasze słodkie maluszki :) - Onet.pl Blog

Które chcemy przewieźć za granicę naszego kraju (niezależnie czy jest to york rasowy czy też nie) Wymóg ten wchodzi w życie od października i dotyczy psów, kotów i fretek. Ponadto na granicach z Wielką Brytanią i krajami skandynawskimi przepisy wymagają jeszcze wszczepionego mikrochipa i wyników badań przeprowadzonych na pół roku przed wyjazdem, które przeprowadza się aby oznaczyć poziom przeciwciał neutralizujących wirus wścieklizny. Przed podróżą trzeba będzie też zrobić ulubieńcowi badania krwi, potwierdzające skuteczność szczepionki na wściekliznę. Wyniki tego badania należy przesłać do specjalnego, zatwierdzonego przez Unię Europejską laboratorium. Paszport dla naszego yorkshire terrier -a zachowuje ważność do końca życia naszego pupila, są w nim informacje kim jest jego właściciel, jaki jest numer mikrochipa oraz dane na temat zdrowia i szczepień.

 

pierwsze, czy mamy dostatecznie dużo czasu na zajmowanie się pieskiem pies to nie zabawka i nie opiekujemy się nim tylko wtedy, gdy mamy na to ochotę - york pies to ogromny obowiązek !!! Pamiętajmy o tym, że zajmowanie się psem to nie tylko spacery i karmienie. Dla yorka najważniejszy jest kontakt z właścicielem i wspólne zabawy. Zastanówmy się czy jest w nas dostatecznie dużo miłości i cierpliwości dla naszego nowego pupila. Czy.

Blog yorki10

Są zbyt "mocne".

OPAKOWANIE:
(spray) 213 g

Komentarzy: 0 2007-11-04 BOTANICAL CONDITIONER
Delikatna odżywka na bazie ekstraktów roślinnych. (dla włosów trudnych, watowatych) Pierwsza odżywka nowej generacji. Roślinne wyciągi z marchwi i pestek winogron stanowią naturalne jej składniki doskonale wpływające na kondycję, strukturę i połysk szaty naszego Yorkshire. Zalecana dla psów, których włos między wystawami jest regularnie natłuszczany. Jest idealna odżywką dla yorka. Stosowana jest przy włosach bardzo trudnych do utrzymania w kondycji, podkreśla naturalną strukturę włosa naszego psa. Nie wydłuża czasu suszenia. Może być pozostawiona bez spłukiwania. Koncentrat rozcieńczamy 1:40 do 1:70
Zastosowanie:
Odpowiednią ilość odżywki dokładnie wymieszaj w ciepłej wodzie. Powoli, dokładnie rozprowadź odżywkę na świeżo wykąpanym, mokrym włosie psa. Szczególna uwagę zwróć na miejsca podatne na tworzenie się kołtunów oraz miejsca najbardziej delikatne (końcówki włosów, uszy,.

Wszystko na temat psów - Onet.pl Blog

Terriera
Kąpiele są jednym z ważniejszych elementów mającym wpływ na stan włosów naszego Yorka. Błędnym jest przekonanie, że młodych szczeniąt nie wolno kąpać. Zwykle słyszymy takie stwierdzenie od hodowcy lub lekarza weterynarii. Kąpiele możemy zacząć już od 10 tygodnia życia. Musi on jednak być do tego odpowiednio przygotowany. Małego Yorkshire bardzo wygodnie jest kąpać w umywalce - dotyczy to kilku pierwszych, krótkich kąpieli. Dno umywalki wykładamy kawałkiem gąbki lub miękką gumową kratą, aby piesek nie ślizgał się i niepotrzebnie nie stresował. Odkręcamy wodę delikatnie, nie bezpośrednio na psa. Ciepłą wodą zwilżamy sierść pieska i nanosimy szampon. Myjemy pieska delikatnie masując, a w razie potrzeby chwalimy go i uspokajamy. Spłukując mydliny uważajmy, aby woda nie zalała mu pyska i uszu. Mokrego pieska owijamy na kilka minut ręcznikiem. Nigdy go nie wycieramy, ponieważ takie energiczne ruchy mogłyby spowodować uszkodzenie włosa. Yorka kąpiemy raz na 7-10 dni. Kiedy piesek już nieco podrośnie i.

Yorkshire bank

Przepisy kuchenne | Blog o przepisach kuchennych

Do Grubego Charliego, ale on w tym tygodniu ma wolne i nie wiedziałam co mówić. Mam powiedzieć, że pan wyszedł?
Grahame Coats zastanawiał się chwilę. Nim powalił go nagły atak serca, Morris Livingstone był kiedyś najulubieńszym, niskim komikiem z Yorkshire w kraju, gwiazdą takich seriali telewizyjnych, jak „Małe jest piękne”, a także własnego sobotniego programu „Morris Livingstone, jak sądzę?”. W latach osiemdziesiątych zdołał nawet umieścić w pierwszej dziesiątce listy przebojów singiel z.
Gdy Maeve poznała Morrisa Livingstone’a, pracowała jako tancerka. Przewyższała swego męża o głowę. Uwielbiali się oboje.
– Może mi o tym opowiesz?
– Parę dni temu rozmawiałam z Charlesem i zastanawiałam się, to znaczy mój dyrektor banku się zastanawiał. Chodzi o pieniądze ze spadku po Morrisie. Powiedziano nam, że powinny już do nas dotrzeć.
– Maeve – odparł Grahame głosem, który lubił uważać za mroczny i aksamitny, taki, na który reagują kobiety. – Problemu nie stanowią.

Historia inna niż wszystkie. - Onet.pl Blog

Remus.
 - Racja, Luniaczku - przytaknął Łapa.
 - Dobra chłopaki, pasuje zrobić szkolne zakupy! - upomniał się Rogacz.
 - Najpierw chodźmy do Gringotta, teraz mniejsze kolejki...
    Tak więc Huncwoci odwiedzili najpierw Bank Gringotta, później księgarnię, sklep z przyborami pisarskimi, kociołkami, uzupełnili zapasy na eliksiry, Peter kupił sobie małą, szarą sówkę, aż w końcu James dorwał sklep z akcesoriami do quidditcha i nie wychodził stamtąd przez pół godziny. Reszta.Tyyyle zawodów! Nie musisz przecież koniecznie latać za Voldemortem i wyłapywać jego zwolenników...
 - Tyle że ja bym właśnie tak chciał. Jak mój tata.
 - No to musisz pogadać ze Slughornem. Może da ci szansę..?
 - Taa. A Błyskawice z Yorkshire dostaną się do finałów quidditcha.
    Wreszcie dobiła godzina wyjazdu. Kufry spoczywały w bagażniku magicznie powiększonego samochodu, a trójka Potterów i Syriusz, władowali się do środka. Podróż minęła przyjaźnie, w miłej.