O czym chcesz poczytać na blogach?

Yorki

Yoreczki - Onet.pl Blog

  kurtka popielata w kwiaty

  kurtka rózowa z futrem

  dres czarny z koroną

  dres malinowy

  dres moro

  dres polarowy FBI

  kurtka szkocka kratka

  kurtka moro

  kurtka przeciw-deszczowa

 

To na tyle podoba sie....?? mam nadzieje ze tak...  

w nastepnej notce inne akcesoria dla yorków

                                               PAPA      

Daria
54 Pełno ludzi kocha yorki :)

Kocham Zwierzaki!

Yorkshire terriera przyczynił się pewien przybysz z ciepłych krajów-malatyńczyk. Pieski te znane były w Anglii już za czasów Henryka VIII, za byle jakie pieniądze kupowali je marynarze w portach basenu Morza Śródziemnego. Malatyńczyki pokrzyżowane z małymi terierami były bardzo poszukiwane przez młynarzy i kupców zbożowych. Były wykorzystywane do tępienia gryzoni, trzymano je w spiżarniach, stajniach, spichrzach. Uważano je za bardziej łowne niż koty. Pieski szkockich robotników zaczęły być pod koniec XIX wieku dostrzegane przez wytworne panie z dobrych domów i nie tylko...Wtedy yorki stały się psami salonowymi i zaczęto je pokazywać na wystawach. W roku 1889 założono Klub rasy i opracowano standard. Ważyły wtedy 5,5-7 kg, a pręgowany płaszcz uważany był za zaletę. Ówcześni sędziowie wkładali do oceny białe rękawiczki i stosowali białe rękawiczki by sprawdzić , czy barwa jest naturalna. Dawni wystawcy nosili na ringu długie białe fartuchy, na ich tle lepiej uwidaczniała się złoto-niebieska maść psa.

Yorkshire Terrier jest pieskiem należącym w FCI do grupy 3 (terriery) sekcjii 4 (terriery miniaturowe). Są to psy, które pomimo swego.

York Land - bloog.pl

Z rasą wiąże się zabawna anegdota. W XIX wieku w hrabstwie York w Anglii istniał klub biznesmenów, których łączyły "domowe kłopoty". Panowie wiele czasu spędzali poza domem, a ich młode żony (swobodnie podchodząc do wierności małżeńskiej) wykorzystywały ich nieobecność. Pas cnoty nie wchodził w rachubę - mógł go otworzyć każdy ślusarz. "Rogacze" wpadli na pomysł wyhodowania rasy psów, które miały być małe, odważne, głośne i obdarzone wyśmienitą pamięcią. Nawet po dłuższym czasie miały poznać przyjaciela żony i zaalarmować domowników. Jednak yorki nie spełniły pokładanych nadziei. Wprawdzie skutecznie wypłoszyły amantów, ale tylko po to, aby zająć ich miejsce w łóżkach swoich pań i nikogo do niego nie wpuścić.


Podziel się:
Trackback: http://bloog.pl/id,4951751,trackback

komentarze (2) | dodaj komentarz

Hej ; D

czwartek, 03 września 2009 17:25.

śmiech to zdrowie... ....

| 10:37:49
autor: aniulka1235 | skomentuj (3)
Yorki
2008-08-12 | 17:59:30
autor: aniulka1235 | skomentuj (7)

Mimo swoich małych rozmiarów, york jest typowym terierem o wielkim temperamencie i nie mniejszym sercu. Mówi się ze jest to piesek o lwim sercu, a to ze względu na swój troszeczkę zawadiacki charakter, zdarza się że yorki obszczekują nawet dużo większe psy, zupełnie nie przestrzegając obowiązującego wśród psów kodeksu. Toteż czasem ich posłuszeństwo nie jest idealne. Yorki wykazują pewien stopień niezależności i samowolności jako że były to psy myśliwskie chętnie pobiegną w pościg za zdobyczą , dlatego yorka należy spuszczać ze smyczy tylko jeżeli ma się pewność że nam nigdzie nie ucieknie. Yorki uwielbiają ruch i trzeba im go zapewnić w wystarczającej ilości czy to poprzez spacery czy poprzez zabawy w mieszkaniu. Zresztą do zabaw yorki mają niespożyte siły. Przy małej dawce.

piesiaki--swiata.blog

- łowców szczurów. Pomimo małych rozmiarów i dekoracyjnej szaty, zachował ruchliwy i żwawy charakter teriera. Przywiązany do właściciela, jest entuzjastycznym (czasem nadmiernie) stróżem, zapalonym myśliwym (gdy pojawia się okazja) i kochającym, z zarazem wymagającym, towarzyszem. Nie myl go z psem pokojowym: potrzebuje wyzwań umysłowych i fizycznych, jeżeli nie chcesz aby stał się znudzony lub sfrustowany. Nie uznaje swojego małego wzrostu i potrafi być agresywny w stosunku do większych psów, jeżeli nie zostanie z nimi oswojony od okresu szczenięcego. To mały pies o wielkiej osobowości. Yorki wystawowe i te trzymane w domu różnią się zarówno rozmiarami, jak i szatą. Te wychowanie w domu są często większe, a ekstrawagancka szata wystawowa, z opadającymi na ziemię jedwabistymi puklami włosów, jest trudna do osiągnięcia w rodzinie.

Umarszczenie:

Ciemny, stalowoszary tułów ze złocistą, podpaloną głową, nogami i klatką piersiową. Szczenięta mają tylko podpalane kropki, które stopniowo.

Marto$iA =)

SIEMKA...
DZISIAJ CIĄG DALSZY O NASZYCH UKOCHANYCH YORKACH
PAMIĘTAJCIE O MOIM NOWYM BLOGU O GWIAZDACH
PRZYPOMNE JESZCZE RAZ ADRES
WWW.MARTOSIAGWIAZDY.BLOG.ONET.PL
W JESZCZE INNEJ NOTCE POSTARAM SIE NAPISAĆ COŚ O MOIM PIESKU MA NA IMIĘ TOFIK...ALE PO CO JA TO WAM MÓWIE JA BĘDZIE O NIM NOTKA 
DOBRA A TERAZ O YORKACH

JAK POWSTAŁ YORK - HISTORIA RASY
Yorkshire Terrier po raz pierwszy pojawił się około 1850 r., gdy “Huddersfeld Ben” został zapisany jako pierwszy Yorkie. Jego pochodzenie nie jest dobrze udokumentowane, ale przypuszcza się, że sylwetkę i cechy psychiczne zawdzięcza Staroangielskim Czarnym Podpalanym Terierom. Maltese zapewnił długą, jedwabistą sierść i mały pysk. Skye utrwalił temperament terierów, zachowując sierść. Jednak każdy hodowca mógł zastosować inny “przepis”.
Te małe teriery o jedwabistej sierści były bardzo popularne w Yorkshire. Biedni farmerzy i robotnicy czasem prowadzili dodatkową działalność uboczną, “produkując” szczenięta, a konkurencja na rynku powodowała, że nie.