O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

York

Yorki...

Polecane Yorkom , które będą pieskami wystawowymi . Wycierają one włos o który musimy tak bardzo dbać.Smycz

Najlepiej jeśli pierwsza smycz jest smyczą z taśmy. W przeciwieństwie do smyczy skórzanych ani zapachem ani smakiem nie prowokuje szczenięcia do jej gryzienia, jest niedroga i łatwo będzie się z nią rozstać, kiedy nasz pies z niej wyrośnie. Można też zaopatrzyć się w smycz automatyczną, która dla psów mniejszych ras będzie też smyczą "dorosłą".Moim zdaniem yorka można wyprowadzać bez smyczy. Kwestia dobrego wychowania psa zagwarantuje nam , że nasz piesek nie będzie rozbrykanym urwiskiem. Jednak gdy smycz okaże się niezbędna (gdy nie jesteśmy w stanie zapanować nad temperamentem naszego psa , lub gdy suczka ma cieczkę i nie możemy zapanować nad tzw. „zewem natury”) polecam smycz automatyczną - daje ona maximum swobody i zawsze w odpowiednim momencie możemy ta swobodę „ukrócić ” gdy zbliża się niebezpieczeństwo.Należy pamiętać o tzw. ringówkach bez.

York-Terrier® | Blog poświęcony Yorkshire Terrierom| - Onet.pl Blog

-Jakiś polarek czy kocyk aby okryć psiaka

-Suszarka

 

1.Przygotowujemy powyższe przedmioty.
2.Wkładamy pieska do miski i moczymy jego sierść na plecach, tyłku, brzuszku i łapkach.
3.Nakładamy szampon i myjemy
4.Spłukujemy
5.Powtarzamy mycie tłowia
6.Myjemy głowę psiaczka uważając aby woda się nie dostała do uszu i oczu.
7.Dokładnie płuczemy pieska.
8.Zawijamy go w ręcznik i delikatnie wycieramy
9.Zmieniamy ręcznik i opatulamy pieska na jakieś 3 minutki.
10. Zaczynamy suszyć yorka w odpowiedniej odległości i małym stopniu aby go nie przyparzyć.
11.Opatulamy w polarek i kładziemy go aby chwilę poleżał w ciepełku ;]

 

 

 

Kilka foteczek Brikusia podczas kapieli

 

    

Zamacznie tłowia

 

    

Teraz pora na główkę ;)

 

  

york - Onet.pl Blog

I wyczesać grzebieniem. Dokładne wyczesanie oznacza że grzebień swobodnie nie zahaczając przechodzi przez okrywę włosową pieska. Jeżeli zaniedbamy te zabiegi może okazać się że na ciele naszego pieska zrobią się kołtuny a wtedy często jedynym ratunkiem jest ich wycięcie. Włoski szczególnie łatwo kołtunią się na brzuszku pieska, pod pachami i dolnej części żeber, oraz obok łokci. Sfilcowaniu mogą ulec także włosy na głowie, które przez długi czas są upięte w kitce i nie rozczesywane, dlatego raz dziennie należy kitkę zdjąć i rozczesać dokładnie włosy. Nie należy także do podwiązywania włosów używać gumek, gdyż łamią one i wyrywają włosy pieska. Lepiej do tego celu używać frotek lub spinek, choć te słabiej trzymają się włosów
juleczka (10:44)
Skomentuj mnie
Uszy yorka

yorki porady - Onet.pl Blog

Włosy z czoła i boków głowy-od kącika oka do podstawy ucha, blisko jego dolnej krawędzi, ale jeszcze w zakresie wnętrza małżowiny oraz z tyłu głowy do linii łączącej uszy. Zaczesując włoski łapiemy jednocześnie sierść z zewnętrznych brzegów uszu aby zbliżyć je mocno do siebie. Włosy modelujemy w 'bombkę', modelując stop. Dopiero na gumce zapinamy kokardę. Gumek nie ściągamy, bo wyrywają włos. Należy je delikatnie rozcinać. Końce uszek, około 1/3 ich wysokości powinny by bardzo krótka i dokładnie wystrzyżone w szpic. Długi, piękny włos na ciele Yorka rośnie przez całe życie. Aby nie stał się dla psa uciążliwy, przycinamy go równo z podłożem. Zbyt długi włos powoduje, że Yorkshire nie może swobodnie chodzić, przydeptuje włosy i wyszarpuje je. Ze względów higienicznych przycinamy też sierść w okolicach narządów płciowych i odbytu. Przycinamy także sierść wokół palców, formując małą, zgrabną łapkę. Strzyżenie psów takich jak Yorkshire Terrier nie jest łatwa czynnością, jeżeli nie mamy o tym żadnego pojęcia a chcemy aby nasz york prezentował się ładnie na wystawie proponuję wizytę w.

Yorkshire Terrier- Lola - Onet.pl Blog

USZY: 

Wiem, że wiele osób- podobnie jak i ja. Kupiło szczeniaka z nie stojącymi uszami.

Wg wzorca pies powinien mieć stojące uszy. Dlatego szczeniak w domu rodzinnym powinien mieć już stojące uszy. Później nowy właściciel musi się nagimnastykować jeżeli nie wie jak ma do tego sie zabrać. Często też widzimy na ulicach pieski, które mają klapnięte uszy.

 

Ja też przechodziłam to co niektorzy z Was. Zastanawiałam się co robić, gdyż nie mialam doświadczenia z yorkami. Szukałam w internecie, lecz każdy radził co innego.

Masaże, podklejanie plastrami (sunia bardzo sie meczyła, nawet dostała przez to zapalenia ucha gdyż nie było ono przez kilka dni wentylowane), chciałam również podkleic klejem jednak na szczęście jest prostrzy sposób.

 

My i nasz pupil będziemy na pewno zadowoleni z tak prostego rozwiązania. Jest to po prostu OSTRZYŻENIE uszka. Lolka bała się maszynki, więc gdy spała robiłam jej zabieg nożyczkami. Normalne nożyczki do papieru, sunie kładłam na.

York fitness

Harder, Better, Faster, Stronger...

Że i tak w domu jest najlepiej. :)

19:36, hesitation
Link Komentarze (3) »
wtorek, 13 czerwca 2006

Polish girls in New York...

No to fru drodzy moi! Jutro o.

Jak by to było gdyby teatru nie było..?
:: Dziennik Teatralny
:: Encyklopedycznie
:: Sceny Łódzkie
Męki, kwęki mej udręki...
:: 6 Weidera
:: Fitness portal
:: Twoja dieta

SCHERZINGER - Twoje źródło informacji o Nicole Scherzinger & PCD - Onet.pl Blog


Nicole na okładce magazynu FHM UK Magazine [obejrzyj]
  

Oraz na okładce magazynu dla kobiet Women's Fitness [obejrzyj]
otoczona całą gromadką"- oznajmiła Nicole w wywiadzie dla brytyjskiej gazety
Daily Star.

Nicole nie lubi piosenek Pussycat Dolls!s
Jak donisi gazeta New York Post, podczas imprezy w klubie SL w Nowym Jorku
Nicole Scherzinger domagała się by DJ puszczał jej solowe piosenki zamiast
piosenek Pussycat Dolls. Później Nicole tańczyła na parkiecie oczywiście
przy.

Szermiera

Next on Ask a Samurai

Guy: Touche.
Girl: Isn't that Japanese for "okay"?

--F Train

 

Źródło: Overheard in New York.

Follow me, if you dare »

00:01, nenil009 , Media
Link Dodaj komentarz »
niedziela, 14 grudnia 2008
Fencing Workout

Przejmowałam się, że na tych śmiesznych fitnessach wyglądam jak skończona kretynka. Na pocieszenie, w czasie rozgrzewki wyglądamy tak: