O czym chcesz poczytać na blogach?

Yardbirds

Johnkelly - bloog.pl

To hard rocka. Zespół ten narodził się w mieście Londyn, a ich muzyka jest swoistą mieszanką wielu stylów muzycznych takich jak rock, pop, soul, reggae czy nawet muzyki klasycznej. Jak się okazało, była to mieszanka wybuchowa, która to wybuchła na cały świat.
300 milionów sprzedanych płyt na całym świecie mówi samo za siebie - led zeppelin to grupa wielkich muzyków, którzy byli w stanie przekonać do swojej muzyki setki tysięcy ludzi. Co ciekawe, zespół led zeppelin to poniekąd dzieło przypadku, gdyż założyciel led zeppelin czyli znany wielu Jimmi Page wręcz musiał( po odejściu dwóch członków zespołu ), wręcz na siłę dołączyć jakiś muzyków do swojego zespołu The Yardbirds aby dokończyć trasy koncertowe. Stało się to bardziej z musu, aniżeli z chęci, ale Jimmiemu udało się znaleźć muzyków i wypełnić zobowiązania muzyczne. Chwilę później pojawiła się sławetna nazwa led zeppelin, aby była ona wynikiem opinii jednego ze słuchaczy, który po wysłuchaniu całego koncertu stwierdził, że muzyka kapeli led zeppelin przypomina mu ołowiany sterowiec, zwany nie inaczej jak lead zeppelin. To właśnie im przypisuje się" ojcostwo" takiego gatunku muzyki jak hard rock. Co ciekawe, w późniejszych latach muzyka zespołu led zeppelin stała się łagodniejsza i spokojniejsza, zaczęła bardziej nawiązywać do blues rocka, aniżeli do samego rocka, przez co.

Niemodlin - małe miasto - nasze wielkie sprawy

5. UKS "Sokolik" Niemodlin

6. LZS "Młyn Pol" Zakrzów II

7. LZS Kujakowice

8. LUKS Mańkowice Piątkowice

9. UGKS "Odra" Brzeg II

10. SKS LUKS Nysa

11. MMKS Kędzierzyn-Koźle

12. MKS "Sokół" Niemodlin

Tagi: Niemodlin UKS Sokolik Niemodlin
22:11, staszekj64 , NIEMODLIN
Link Dodaj komentarz »
Słuchaj ze mną - THE YARDBIRDS

Radio Offca

Little Wing zagrane moim zdaniem w sposób genialny.

21:06, mdoliwa
Link Dodaj komentarz »
Dzień 13 - Led Zeppelin "Over the Hills and Far Away"

No i pora w końcu na moim zdaniem najlepszy zespół wszechczasów Led Zeppelin, pewnie nieraz będę się w ten sposób powtarzał, ale zapraszam do obejrzenia tego genialnego utworu. Jako ciekawostka, znalazłem informację, że wstęp jakim rozpoczyna się utwór nawiązuje do nagranego wcześniej przez The Yardbirds utworu White Summer, a o The Yardbirds wkrótce na pewno coś się dowiecie.

20:54, mdoliwa
Link Dodaj komentarz »
Dzień 12 - Creedence Clearwater Revival "Fortunate Son"

Piosenka, którą być może niektórzy kojarzą z Forresta Gumpa, albo gry Battliefield Vietnam. Bardzo popularna w czasie wojny w Wietnamie (powstała 1969r.) Jak mówił John Fogerty tekst piosenki był pośrednio inspirowany przez Davida Eisenhowera, wnuka prezydenta USA,.

Myśli kulturalno-angielskie... - Onet.pl Blog

Twierdzą, że to jest nazwisko Erica.
Kiedy rodzinna tajemnica wyszła na jaw, chłopiec miał 9 lat. Trudny do opanowania, niezbyt grzeczny, niezbyt chętny uczeń stał się prawdziwym utrapieniem. Buntownikiem za młodu.
Ponieważ interesował się muzyką, szczególnie bluesem, dziadkowie podarowali mu gitarę na 13 urodziny. Dziś trudno to sobie wyobrazić, ale nauka gry szła mu tak opornie, że bliscy byli przekonani, że nic z tego nie wyjdzie. Udało się jednak. Żeby zarobić na życie młody Eric grał na ulicach londyńskiego West Endu.

Clapton zaczął zakładać kolejne zespoły. Nie ma tu miejsca, by wymienić choćby kilka, może prócz pierwszego, który zdobył sławę The Yardbirds. W każdym razie na początku lat 60-tych już został okrzyknięty kultowym gitarzystą. Pojawił się jednak wtedy na rynku muzycznym ktoś, kto usunął Claptona w cień-Jimmy Hendrix. Czy wpływ muzyka był duży, trudno powiedzieć, natomiast niewątpliwy był wpływ innego sławnego muzyka-Georga Harrisona.Pominę tu współpracę Erica z Beatlesami, bo to temat rzeka.  Clapton zakochał się straszliwie i beznadziejnie w żonie Georga-Patti. Wtedy powstała piosenka, która uznawana jest za dzieło życia -"Layla"
.