O czym chcesz poczytać na blogach?

Xymox

pushq.blox.pl

Najbardziej na euro boją się Polaków... I nie było by w tym żadnego wielkiego halo, gdyby nie ten oto arykuł na interii - http://sport.interia.pl/szukaj/news/mistrzowie-swiata-boja-sie-polakow,1013707. Admin strony z ankietą sie chyba jeszcze nie połapał i, jakby nie było, jest wesoło :)

00:12, pushq
Link Dodaj komentarz »
wtorek, 11 września 2007
Clan of Xymox.

W sumie stwierdziłem, że najwyższy czas napisać o jednym z lepszych zespołów z jakimi przyszło mi się zetknąć. W końcu trzeba jakoś zabić czas i zawsze lepiej napisać coś na blogu, niż się sponiewierać. :)

Do rzeczy! Grupa została założona w roku 1983 i jej pierwotnymi członkami byli: Ronny Moorings, Pieter Nooten oraz (pani) Anke Wolbert. Na dzień dzisiejszy w zespole pozostał tylko ten pierwszy pan, dobrał sobie kilku fircyków i z nimi próbuje coś tam grać. Nooten oraz Wolbert grają solo, ona nagrała całkiem niedawno album w stylu.

via-mistica.blog

Się z nimi czasem spotkać, pójśc na piwo i pogadac, poczuć, że komuś na mnie zależy i jestem komuś bliski... po co się łudzić... wracam do domu raz na dwa miesiące a nikogo to nie obchodzi... dobrze... trudno... nieważne... czy to pierwszy raz?... czy ostatni... mozna się przyzwyczaić... kiedy marzę, moje sny i piesni są ciągle przerywane przez życie, codzienność... większośc bierze mi za złe to, iż żyje marzeniami i uciekam od świata... tak chyba byc nie powinno... już chyba zapóźno na to... ale ja tu, w tym zyciu i świecie jestem nieszczęśliwy... no tak mam jeszcze płyty Clan of Xymox... pocieszająca myśl!... dość z tym chorobliwym optymizmem... po co się oszukiwać, zamykać oczy i widzieć dzwięki tulić nuty, i słowa, który wypływają z gardła wokalistki (7th time)... gdy zamykam oczy to wszystko jest piękne, a gdy je otwieram to znów jestem tu, w przepełnionym stęchłym powietrzem mieszkaniu... daleko od wszelkiego szczęścia... kiedy otwieram oczy chce mi się płakać...
ja tak bardzo chcę być szczęsliwy... pragnę, żeby wszyscy byli szczęsliwi, żeby nie było tyle zła... sam muszę zacząc mniej go tworzyć... szczęścia nie potrafię... o ile zło.

I've Been Hiding Behind Words...

Wydanej w zeszłym roku - mam tego tyle, że nie kupowałem zbyt wiele nowych rzeczy, a portfel grubszy), która mnie zniszczyła, wzruszyła, bądź rozczarowała:


Płyty niszczące:


1. Porcupine Tree - The Incident - za koncept i za to, że pomimo setnego przesłuchania wciąż nie nudzi, a Wilson znów dał radę.

2. The Big Pink - A Brief History Of Love - za to, że i dziś można stworzyć coś intrygującego i genialnie pomieszać proste, wpadające w ucho utwory z różnorodnymi sprzężeniami, efektami dźwiękowymi, czy wszelakiej maści dronami.

3. Clan Of Xymox - In Love We Trust - za to, że Moorings pokazał, że umie połączyć stare z nowym i stworzyć po tylu latach rzecz godną uwagi.

4. Coma - Hipertrofia - nie sądziłem, że ten zespół mnie porwie, zemle i wypluje z taką intensywnością.


Płyty wzruszające:


1. Hedone - Playboy - brak mi słów, samo piękno jak dla mnie, zarówno pod względem muzycznym, jak i tekstowym (coś z tekstów Werka w jakimś stopniu dotyczy mnie).

2. Dead Can Dance - Within A Realm Of A Dying Sun - powtórka z rozrywki, ale za to jaka.

3. Cocteau Twins - Blue Bell.

Gdzie prawda kończy się, a zaczyna złudzenie? - Onet.pl Blog

Bolesław Leśmian
Tadeusz Miciński
Edgar Allan Poe
..:::Muzyka:::..
Therion
Therion- polska
Gothminister
XIII Stoleti
XIII Stoleti- polska
Closterkeller
Moonlight
Via mistica
Fields Of The Nephilim
Fields Of The Nephilim - polska
The 69 eyes
Devil doll
Cradle of Filth
Cradle of Filth - polska
Cruachan
Theatres des Vampires
Clan of Xymox
Elend
Elend- polska
Dead Can Dance

Copyright 1996-2012 Grupa Onet.pl SA (system)

Mała dziewczynka, Słaba, Niezależna, Kocha żyletkę i swą rękę we krwi... czyste cięcie... czysta krew... moje życie... moja śmierć... - Onet.pl Blog

Co było,nie wróci...
Posłuchało mnie 5874 dusz
Przemówiło 77 czarnych dusz
Muzyka,którą kocham...
Within Temptation
Closterkeller
Tarja Turunen
Delain
After Forever
Epica
Nightwish
Therion
 Krypteria
 Lacuna Coil
 Arch Enemy
 Flowing Tears
 Xandria
 The Gathering
 Inkubus Sukkubus
 Nemesea
 Sirenia
Evanescence
 Leaves' Eyes
 Theatre of Tragedy
 Vena Valley
 Clan of Xymox