O czym chcesz poczytać na blogach?

Wywóz śmieci

Historie Kuchenne

Faktury – jedna pod naszą dłuższą nieobecność, druga w tajemniczych okolicznościach, a żadne z nas, w gąszczu cyferek, obliczeń i elektronicznych transakcji, w których co dzień siedzimy po uszy, nie zorientowało się, że oto właśnie nie płacimy za wywóz śmieci i świadcząca usługi firma ma zamiar upomnieć się o swoje. Przesłanie wezwania do zapłaty okazało się kwestią wtórną. Najpierw nastąpiło najgorsze: zabrano nam pojemnik na śmieci.

Nastawieni na dzień, góra dwa, nim usługi zostaną.

Prądnik Czerwony

Pierwsza LAMUSOWNIA, czyli Zbiorczy Punkt Gromadzenia Odpadów  zostanie wybudowana w okolicach MPO Sp. z o.o. przy ul. Nowohuckiej. Kolejne miejsca są w trakcie uzgadniania. Może ten punkt zmniejszy nielegalny wywóz śmieci, który praktykowany jest także na Prądniku, np. w okolicach skrzyżowania ul. Reduty i ul. Batowickiej.

Moja własna historia shinigami - Onet.pl Blog

Błagali bogów o opiekę nad duszami ich zmarłych bliskich. Jednak już od dawna się tego nie praktykuje. Teraz świątynia wykorzystywana jest do składowania odpadów z okolicznych domów. Nadal jest użyteczna dla pobliskich mieszkańców: mają mniejsze opłaty za wywóz śmieci - uśmiechnął się ironicznie.
 Chwilę szli w milczeniu.
 - Bo li cię to? - zapytał Abarai.
 - Co? - zdziwił się Shuei.
 - To, jak ludzie traktują tą świątynię.
 - Oczywiście, że mnie to boli - mruknął.Przez upływ czasu tabliczkę, nadszarpniętą zębem czasu. Napisy na tabliczce były zamazane, dopisano za to inne mniej cenzuralne wyrazy. - Ale to jest jak walka z wiatrakami. Nikt nie słuchał moich próśb, wobec czego ograniczyłem się tylko do uprzątania śmieci.
 - Dlaczego tak ci na tym zależy?
 Kayoru zmarszczył zabawnie nos. Kątem oka spojrzał na rudowłosego porucznika.
 - Dlaczego tak cię to interesuje? - zapytał młody medium. Czuł na ramieniu delikatny uścisk Arami. Już nie.

nowybukowiec - Onet.pl Blog

-     w związku z wprowadzeniem od lipca b.r. jednej firmy wywożącej śmieci w Legionowie i jednolitej stawki za wywóz śmieci dla wszystkich wspólnot - rozważenie możliwości zrezygnowania przez mieszkańców z zamykania komór śmietnikowych; wyeliminuje to zaśmiecanie okolic śmietników przez osoby zapominające kluczy i pozostawiające śmieci przy śmietnikach.Prezes.

zmijowisko blog

Smieciami obok. No cóż.

Wczoraj jednakże wybrałam sie wyrzucić smieci segregowalne do smietnika w innym kącie osiedla. Jeszcze staram sie byc pro-ekologiczna, chociaz trochę, bo spóldzielnia montuje pseudo- udogodnienia j.w., ale za to śmietników na śmieci segregowalne dostarczyć nie raczy. POjechalam więc z kartonem makulatury, plastików oraz szkła do śmietników na odpady segregowalne. I cóż- co prawda udało mi się je szczęsliwie wyrzucić, ale za to zostałam opieprzona za wyrzucanie śmieci nie do swoich śmietników. Przypałętał się tam niski złośliwiec w płaszczyku, który zaczął coś wykrzykiwać o tym, że 'skoro było stać mnie na domek, to na pewno mnie stać na wywóz śmieci". Nie mam pojęcia co i jak sobie uroił, ale wkurzyłam się okropnie. Zdaje się, że kazałam się mu leczyć na końcu na głowę.

Ale za to już wiem, że faktycznie, są na tym osiedlu tacy, którzy za cel życiowy stawiają sobie.

absurdalium-centaurka.blog

A dobroczyńców narodu powinno się, trzeba i należy karmić i o nich dbać, bo tam, za rogiem, czai się ten straszny Kaczyński.

A kiedy lud pracujący wraca do domu, lubi sobie odpocząć, coś zjeść, obejrzeć TV, potem posprzątać i wyrzucić śmieci. Właśnie, śmieci! Za dużo firm się za to wzięło i koszty pozbijali, a przecież Polak śmiecić musi, a jak musi, to dlaczego mają mieć z tego zyski jacyś prywaciarze? Niedoczekanie! Hop-siup i już niczym królik z kapelusza pojawia się ustawa, która jest nie tylko korupcjogenna (przetarg na wywóz śmieci w gminie wygrywa jedna firma – coś fantastycznego!) ale również obciąży kieszeń przeciętnego Kowalskiego, bo oczywiście gmina musi zarobić, a firma, która wygrała, odbić sobie koszty, że tak powiem, skutecznego lobbingu. I wszyscy są.