O czym chcesz poczytać na blogach?

Wywiad z wampirem

Jagienka w krainie książek

17:27, inessejagienka95 , Historyczne/wojenne
Link Komentarze (2) »
niedziela, 22 stycznia 2012
Mała księżniczka, czyli wspomnieni dzieciństwa

Która z dziewczynek nigdy nie marzyła o tym, by stać się księżniczką?

Więcej »

19:30, inessejagienka95 , Dla dzieci
Link Dodaj komentarz »
poniedziałek, 16 stycznia 2012
Wywiad z wampirem. Anne Rice

Powieść zaczyna się w hotelowym pokoju gdzieś w
 San Francisco. Tam młody
 dziennikarz Daniel na przeprowadzić najbardziej niezwykły
 w swoim życiu wywiad.

Pergamin

            Jednak pojawiła się jedna rzecz, której żałuję. Chodzi oczywiście o fakt, że to dopiero pierwsza część. Żeby dowiedzieć się o dalszych przygodach bohaterów, będę musiała z niecierpliwością czekać na kolejną. Na szczęście Nowicjuszka została już opublikowana, więc wystarczy znów iść do biblioteki.

 

fosher , 1. Recenzje
Link Komentarze (9) »
środa, 15 lutego 2012
Wywiad z wampirem - film

Serdecznie witamy w pierwszym na Pergaminie dniu filmowym! Piętnastego dnia każdego miesiąca opiszemy Wam filmowe adaptacje książek, których recenzje możecie znaleźć na naszym blogu. Zaczynamy!

Tytuł: Wywiad z wampirem

Reżyseria: Neil Jordan

Scenariusz: Anne Rice

Vampiria

Chwila, zanim chłopak przetarł czoło i wargi chusteczką. Wyjąkał, że mikrofon wbudowany jest w magnetofon, wcisnął klawisz nagrywania i oznajmił, że urządzenie ruszyło.
- Nie zawsze był pan wampirem? - zaczął.
- Nie - odpowiedział wampir. -Stałem się nim, gdy miałem dwadzieścia pięć lat, a było to w 1791 roku.
Chłopak był zaskoczony dokładnością tej daty i powtórzył.Chłopak mógł lepiej dostrzec umeblowanie pokoju, okrągły dębowy stół, krzesła, pod ścianą umywalkę z lustrem. Postawił swoją aktówkę na stole i czekał.
- Ile właściwie masz ze sobą taśmy?
- zapytał wampir, odwracając się w tej samej chwili, tak że chłopak widział teraz tylko jego profil. - Czy wystarczy, aby nagrać historię życia?
- Jasne, jeśli to interesujące życie. Czasami, jeśli mam szczęście, przeprowadzam wywiad z trzema lub czterema osobami w ciągu jednej nocy. Ale to musi być ciekawa historia. Tylko wtedy ma to sens, prawda?
- Najzupełniej - odpowiedział wampir. - Chciałbym zatem opowiedzieć historię.

Blog wampir887

Komentarzy: 2 odpowiedz 2011-03-19  Odpowiedź na pytanie  Oczywiście że czytałam książki Anne Rice są genialne ! Choć moim zdaniem Wywiad z wampirem najlepszy!  Siedmiogrodzie
c)Na Wołoszczyźnie 

5.Skąd się biorą wampiry?
a)Pan wampir spotyka panią wampirową... No, eeeeeee... tego... generalnie chodzi o to, że stanowią odrębny gatunek, wampirem można się tylko urodzić.
b)Wampirami zostają wszystkie ofiary wyssane przez te potwory
c) Klątwe wampiryzmu mozna na siebie ściągnąć- występnym życiem lub wypijając z własnej woli krew jednego z nich

6.Które zdanie.

Blog Królowej Mordoru ;]

Czarownic, mianowicie na "Troje przeciw Światu Czarownic" i "Czarodzieja ze Świata Czarownic". W przyszłym tygodniu wybiorę się kupić. Bo w sumie są to części poprzedzające tą część co ja kupiłam... Z trzech książek Yami oczywiście musiała wybrać tę najpóźniejszą chronologicznie :/ Ale teraz mam pełen spis z netu więc mam nadzieję, że będę czystac w miarę po ciuchci (po kolei znaczy się ;P):P Natomiast teraz mam w planach przeczytanie mojej taniej książki (zapłaciłam za nią 4 zety, a co!) pod tytułem: "Czarodziejka ze Świata Czarownic". Planuję ją jutro skończyć i wreszcie przeczytać "Wywiad z Wampirem", który wypadałoby zwrócić już w sobotę... Tak więc czekają mnie pracowite dni ;P No a na później zostanie mi "Eryk" Pratchetta i jakowyś pierwszy tom jakowejś serii poleconej mi przez ojca..