O czym chcesz poczytać na blogach?

Przejdź do wyników poniżej

Wywiad

wywiad blog

Diagnostyczny i wskazanie, która jest najmocniejsza, a która najsłabsza. Trzeba podać informację (np. dla przyszłego ew. terapeuty) jakie są według nas najprawdopodobniejsze wytłumaczenie trudności osoby badanej według tej teorii, a jakie mniej prawdopodobne. Hipotezy najczęściej nie potwierdza się ani nie falsyfikuje, lecz wzmacnia lub słabia. „Weryfikacja” oznacza zebranie bliższych danych, które pozwolą na wzmocnienie, osłabienie lub zmodyfikowanie wybranej hipotezy.
Np. postawiliśmy hipotezę, że zachowanie osoby badanej jest motywowanie głównie potrzebami bezpieczeństwa (teoria Maslowa). Celem wywiadu będzie zebranie informacji, które pozwolą powiedzieć więcej o tym przypuszczeniu (wzmocnią je, osłabią lub zmodyfikują).
Pomocne będą tu wskazówki zawarte w skrypcie: Szustrowa T. (1987) „Swobodne techniki diagnostyczne”, w rozdziale o planowaniu wywiadu. Zawłaszcza ważne są ostatnie dwa punkty (spośród pięciu) wymieniane przez Szustrową.

o Co wskaże, czy nasze domysły są trafne, czyli wskaźniki
Określamy, jakie dalsze informacje (do zebrania w wywiadzie) są nam potrzebne, abyśmy mogli wzmocnić lub osłabić każdą z hipotez. Innymi słowy dobieramy co najmniej 4.

syzyf | e-blogi.pl

Dla bardziej dociekliwych w tym temacie  polecam Dżumę Camusa.  Ale ja nie o tym

Nie powołuje się komisji dla spraw, które są oczywiste i powszechnie znane. Wiadomo przecież, iż  prawo ma charakter klasowy i już w tym pojęciu zawarty jest elementem nacisków na różne organy państwowe i instytucje. Pracę najogólniej organów ścigania tzn. wywiadu, kontrwywiadu i policji regulują ustawy, regulaminy, instrukcje, rozkazy i co tu wyjaśniać jak istnieje podległość służbowa, a nadto organy te służą państwu, to zaś ogromna różnica z pracą w innych zakładach pracy. Ale ja nie o tym

Już wiem. Otóż w tym całym cyrku, zaczął produkować się prof. O nazwisku Gomułka, z którego wielce uczonej mowy dowiedziałem się, iż Polska ma obecnie około 120 miliardów dolarów długu i najlepiej będzie jak wcześniejsze emerytury zostaną odebrane..

Żartobliwe historie o 30 seconds to Mars - Onet.pl Blog

Śmiechem, inaczej Shannon mógłby jeszcze zechcieć gonić go po korytarzu a to nie byłoby dobrą reklamą dla nich. 

 • Panowie do kogo?- dziewczyna opamiętała się i przestała patrzeć na Shannona jak na uciekiniera z wariatkowa. Spojrzała w oczy Jaredowi i ten zobaczył, że dziewczyna ledwo powstrzymuje śmiech, podobnie jak sam Tom. Chyba będzie musiał porozglądać się po szafie swojego brata, kto wie, co tam się jeszcze chowało. 
 • Przyjechaliśmy na wywiad, jesteśmy 30 seconds to Mars- odpowiedział Jared.
 • Ach tak, Alena już na was oczekuje- dziewczyna poszperała coś w swoim komputerze i po chwili na jej twarzy zagościł uśmiech. - Zadzwonię po nią a wy usiądźcie na kanapie i poczekajcie chwileczkę....- zaproponowała dziewczyna. 
 • Dobrze, zaczekamy- Jared odwrócił się i ruszył w stronę kanapy. Shannon i Tom poszli za nim i spokojnie usiedli na wielkiej , czerwonej kanapie. Czekali na reporterkę,.

 • misiapysia blog


  WNIOSKI:
  Marcin w większości czas na przerwie spędza sam. Mogło to być spowodowane tym, że jadł śniadanie. Spacerował i głównie przyglądał się zabawie innych dzieci. Jego jedyne kontakty z kolegami, i to tylko z klasy, polegały na próbie uspokojenia przepychających się rówieśników, co wyglądało jakby chciał się z nimi pobawić, ale nie wiedział, w jaki sposób to zrobić.
  VI. Wywiad i ankieta

  WYWIAD jest rozmową badającego z respondentami, mającą na celu zdobycie informacji przez bezpośrednie stawianie pytań osobom mogącym na nie udzielić odpowiedzi. Ważne jest, aby pytania były stawiane w taki sposób by udzielane przez respondenta odpowiedzi pozostawały w związku ze sformułowanymi przez badacza problemami. Wywiad jest sposobem gromadzenia informacji o uczniach, nauczycielach, rodzicach oraz o towarzyszących im zjawiskach, wydarzeniach, faktach, okolicznościach, itp., jednak bez uzupełnienia informacji innymi technikami, nie dostarcza wartościowego poznawczo materiału badawczego..

  Na dnie faktu dokonanego - Onet.pl Blog

  Cleofas (21:16)

  08 kwietnia 2012
  Wojciech Jagielski: sprzedawaliśmy głupotę na masową skalę i mamy odbiorców na niej wychowanych


  Wojciech Jagielski odchodzi z "Gazety Wyborczej", bo znużyło go "dziennikarzenie", co przyznaje w wywiadzie dla "Polityki".
  Jagielski opowiada, że już od dawna koncentruje się na pisaniu książek. Podpisał umowę z wydawnictwem Znak, które w maju wyda jego nową książkę pt. „Wypalanie traw".
   
  "Znużyło mnie już trochę dziennikarzenie" - mówi w rozmowie z "Polityką". Krytycznie odnosi się do obecnego poziomu dziennikarstwa. "Jak ktoś chce kontrolować nas, to podnosimy krzyk. Chcemy być ponad prawem, a przede wszystkim ponad kry­tyką" - mówi Jagielski. Przytacza za Krzysztofą Vargą, że przez ostatnie 20 lat media zajmują się głównie produkcją masowej głupoty..

  Wywiad zorganizowany

  pichciugeniuszem - Onet.pl Blog


   Lipiec
  O Nim
   Wywiad z Przyjacielem
  List od Ojca

  10 października 2007
  Polak potrafi :)
  Szefowie największych banków zorganizowali mistrzostwa świata we włamywaniu się do sejfu. Zasada była taka:
  Reprezentacja kraju ma minutę na włamanie się do sejfu przy zgaszonym świetle.
  Po minucie zapala się światło, co jest równoznaczne z.

  Nie są moje siostry!

   

  Turysta przewozi przez granicę papugę.

  - Musi pan zapłacić cło – mówi celnik. – Mógłby pan ją wywieźć bez cła, gdyby była martw i wypchana.

  Turysta drapie się po głowie i zastanawia. Na to odzywa się papuga:

  - Nie wygłupiaj się, zapłać!

  życie Agenta Seby - Onet.pl Blog


  26 stycznia 2007
  znów o depresji....

  Witam Siebie i Was:D..dziś będąc na stronie gazety.pl poczytałem wywiad o depresji.Do tego weszłem na inną równie ciekawą stronę.Chciałbym pare wątków tutaj napisać.Na końcu notki zamieszczam linki do tych stron.:

   „[...]Człowiek, który do tej pory cieszył się życiem, patrzył na świat z optymizmem, wierzył w siebie, radził sobie, był w miarę zorganizowany, o wszystkim pamiętał - nagle to wszystko traci. Niekiedy w ciągu kilku, kilkunastu dni, czasem tygodni zaczyna wycofywać się z kontaktów z otoczeniem. Unika zgromadzeń, spotkań towarzyskich. Nie tylko dlatego, że go to nie bawi, nie cieszy. On ma poczucie inności. Sądzi, że nie będzie w stanie podtrzymać konwersacji.

  Marta "MANDARYNA" Wiśniewska - Onet.pl Blog

  Jest szczęśliwa

  Aż miło popatrzeć, jak na twarzach Marty Wiśniewskiej (33 l.) i jej rodziny malują się uśmiechy  .

  Piosenkarka z partnerem Wojtkiem Bąkiewiczem i dziećmi wybrała się na Słowację do parku wodnego.
   

  Mandaryna, jej ukochany oraz dzieci z małżeństwa z Michałem Wiśniewskim – Xavier (9 l.) i Fabienne (8 l.) – spędzili kilka dni w słynnym Tatralandzie. Cała czwórka rywalizowała z innymi gwiazdami naszego show-biznesu w zorganizowanych tam zawodach.

  Ale to nie

  Programy TV
  aktualnie brak
  Multimedia
  •  Obejrzyj VIDEO WYWIAD Z MARTĄ:)
  • "My Music"...Piękna pioseneczka:D
  • Śpiew Marty,a.

  Ułamek sekundy niech nie decyduje....(o moim patrzeniu na świat)

  W ręku, często wyjeżdzająca , nie mająca czasu na sen, odpoczynek. Nie mająca siły na rozmowę z mężem, zabawę z dzieckiem.Nie mająca czasu na rozmowę z siostrą zza siedmiogórogrodu, Sydnej znaczy.
  Byłam bizneswoman. Przez chwilę. Przez 10 miesięcy. Pracoholizm był moją dewizja. Skrupulatność. Punktulanośc. Zorganizowanie. Ambicja. Wyjazdy służbowe. Szkolenia i samodoskonalenie się.
  Byłam bizneswoman. Byłam, już nie jestem. Bo tak. Bo tak zdecydowałam sama.
  Manipulacja. Intrygi. Obelgi. Wyzwiska. Groźby. Problem z wypłatą wynagrodzenia.
  Dziś wiem- nie warto. Liznęłam swiata biznesu, nie powiem- spradzwilam się w tym.I ok, mnie to osobiście nie mierzi,  końcu nie da się ukryc, ważni ludzie dla Polski zginęli, ważni funkcyjnie, bo to mam na mysli...Ale w takim razie powiedzcie mi, prosze, dlaczego górników nie chowa się na Wawelu? Mniej ważnie byli?
  Nie da się ukryć, że Polska jest podzielona, czuć to od dawna...
  Wywiad z Wałesą, jaki oglądałam dał mi wiele do myślenia...Ale w sumie były Prezydent ograniczył sie do stwierdzenia, że  "demokracja nas porózniła"...No ludzie, Panie -chiałoby się powiedzieć...Co o n, czasy swietności teraz przeżywa?!!
  Powiedzcie mi też, w którym Państwie ni liczac naszej.

  Wywiad z wampirem

  Fantasy - Onet.pl Blog

  Chyba jednak mamy sporo szczęścia. - Odezwała się nagle Shiva patrząc na grającą bardkę. - Patrzcie, oto i lutnia.
   - Jenva. - Amara spojrzała porozumiewawczo na elfkę.
   - Tak, tak. Zostaw to mnie. - Odparła na to rudowłosa po czym podeszła do bardki przysiadając się do jej stolika. Ludzka dziewczyna po chwili przestała grać i spojrzała na elfkę.
   - Piękna gra. - Zagadnęła.Mógł zaatakować ni zaklęciem ni ostrzem. Alkin zrobił pierwszą rzecz jaka mu przyszła do głowy. Szarpnął ręce od siebie prostując je w łokciach. Oba ostrza oddaliły się od obu gardeł a Alkin niczym wampir ugryzł w szyję przeciwnika. Nie miał ostrych kłów by przebić się przez skórę ale po wrzaskach gryzionego stwierdził iż jego zęby gryzły wystarczająco boleśnie. Wyszarpnął dłoń ze.Z twarzy Arona.
   A słońce przy nich zachodziło powoli...

  ***

   W ciemnej sali, pośród zakapturzonych postaci znów zapanowało ciche podniecenie. Wywiad wprowadzony do piekieł znalazł w końcu jakiś ślad uciekinierki...
   - Zgodnie z raportem, - Zaczęła postać u szczytu stołu a inni zebrani umilkli jak na zawołanie. - nasi mroczni bracia.

  Badania kliniczne dowiodły, że powietrze nie pachnie jak malinowa mamba - Onet.pl Blog

  Film. W zasadzie taki koncentrat japońskiej szkoły horroru- dwa razy bardziej intensywny niż "Krąg". Świetna sprawa.

   Wieczorem mały rajd po blogach na onecie. Ludzie, gdybym był jakimś wampirem z bytomia czy kimś w tym stylu, to właśnie na blogach szukałbym swoich ofiar. Jakieś siedmiolatki i ich zwierzątka, dwunastolatkowie lubiący modelarstwo i Harrego Pottera , przedszkolaki.

  Którzy zapewne ukręcą mi łeb za pierwszą oficjalną wzmiankę o ich całkowicie adergrandowym projekcie. Chłopaki nie chcą ablolutnie żadnego rozgłosu i siedzą sobie w podziemiu, a ich kompozycje zna mniej wiecej pięć osób, z czego połowa wbrew swej woli (autorzy po prostu za głośno słuchali w domach). Ale kawałek naprawdę im się udał. [No co, muszę trochę przypucować, to może mnie.

  Na nim za jego herezje

   Borys Godunow (19:56)

   Przecie on jest z wami, w prawicy

   Gocek (19:56)

   e? a kto ci powiedział że PPP jest z prawicy?

  Borys Godunow (19:57)

   Wywiad tajny

   Gocek (19:57)

   ci służebnicy szatana? wszetecznice babilonu?

  Borys Godunow (19:58)

   Chyba... jo, kurde no ziomex

  Gocek (20:00)

   PPP ich dopadnie