O czym chcesz poczytać na blogach?

Wytrzymałość materiałów

Jakie myśli przyniesie kolejny dzień... - bloog.pl

Się z jakiego tematu będę robił pracę dyplomową. Powoli się nastawiam psychicznie. To już 3 rok. Szybko minęły te dwa lata na uczelni. Od sesji do sesji i zleciało. Interesują mnie dwa przedmioty z których bym robił ta pracę. Jak nie trudno się domyśleć jeden z nich to wytrzymałość materiałów a drugi to spawalnictwo. Ten drugi jest nawet przyjemny. Może jeszcze wpływ ma na to fakt, że mój brat jest spawaczem ? Możliwe. Jeszcze czas mam, jednak coraz bardziej przekonuję się do spawalinictwa.
Czas pokaże.

Ostatnio mi się znowu wkręciły.

Czerwony parasol

skomentuj (2)
tamdara.dam
2011-06-09 20:38:58

no to się uczę. i w sumie widać jak mi idzie. jak zwykle, tak. ale nie o tym chciałem, no bo kogo interesuje wytrzymałość materiałów przy ścinaniu? mnie najmniej chyba.

jeśli chodzi o skwarczenie [neologizm] to chyba na tym sobotnim się skończy. mnie tak szczerze na tym nie zależy, ale kurna, ten deszcz to irytuje mnie tak szczerze. i jeszcze nie wiem czy kanciapy nie zaleje, bo w.

.emotional yo-yo.

Słodkie (: ale lekko przereklamowane... bo tak na prawdę, jeśli ludzie się kochają, to mają taki dzień jak '14 lutego' codziennie (: takie jest moje zdanie.

a tak ogólem? tak ogólem powinnam wziąć się za robienie walentynek. jakoś nie mogę się zabrać... xP materiałów i pomysłów brak. chociaż, znając siebie, stworze coś niekonwencjonalnego (; spokoloko. (:

hmm... chyba niezbyt wiele mam wam jeszcze do powiedzenia... xP ktoś mnie zauroczył. ale ćśśś... nawet On nie wie xP pewnie nic z tego nie będzie ale okey (:Nie mam. grzeczne dziewczynki.
Kazior - lubie mu machać xP i on mi xD
Serek - ach.
Krahel - ach, ach.
Myszy - dzięki (: ale wsio mnie boli ;/
Niki - *; że jesteś. tak ot. od serca. (:
AduŚ - herbatka. pamiętaj (: obiecałam.
Gąska - za wytrzymałość *; (:
Ł. - (: ):

to chyba wsio, co mam wam do powiedzenia dziś. kocham Wszystkich i Każdego z osobna (: bo teraz wy a nie ja..dream.

ps.
komentuj albo giń. czy tam gnij.
wszystko.

Duch w sanktuarium za szafą


Postanowiłam dać sobie chwilę czasu w prezencie. Odłożyłam na bok ogromną listę spraw do załatwienia, zrobienia i wykonania, przestałam grzebać w kalendarzu i ustalać terminy wszelakie. Podparłam kapciem stertę książek i materiałów do przeczytania "na już" - do jutra się może nie wywrócą......

Wygodnie rozparta na legowisku, wręcz rozwalona na polarowej poduszce, obstawona termosami z kawą i niezdrowymi acz smakowitymi przegryzkami - sięgnęłam po kupę zaległych periodyków.

Mocno i bez koszmarów.
I bez marzeń.
I bez snów.

Nie musieć odpowiadać na pytania, na które odpowiedzi nie znam.
Nie zastanawiać się nad tym, co czeka za kolejnym zakrętem.
Nie pytać o cel i sens życia.
Ani o jego kres.


Kieliszek nagle pęka mi w dłoni.
I sama nie wiem - tak mocno ścisnęłam szkło,
czy po prostu - pęknął, bo miał pęknąć.
Zlizuję z dłoni alkohol i krew.

A w głowie jak zdarta płyta wciąż to samo pytanie:
- gdzie kończy się wytrzymałość szkła...
- gdzie - wytrzymałość człowieka.....
|Dead Kennedys||


No, ale może zacznijmy od początku. Od początku czyli od rana. Rano oczywiście Asiunia nie poszła na WF ( no bo jestem chora ;) ). Ale na matmę już, niestety. Jako, że dziś był poniedziałek, to dało się wytrzymać, bo Asiunia lubi poniedziałki :]. Ale niestety nawet wytrzymałość Asiuni ma swoje granice ( zwłaszcza jeśli chodzi o godziny siedzenia w szkole ), więc na ostatniej lekcji ( notabene biologii ) nawet tak porywajacej nauczycielce jak Pani Świerczyńska nie udało się Asiuni zainteresować ( a starała się! swoim niezwylke.Artystycznym nieładem na głowie, wielce zmęczona Asiunia miała dość i wróciła do domu, przez cały czas aż do chwili obecnej uważając, że ten dzień z całą sprawiedliwością można spisać na straty ( zwłaszcza teraz, kiedy zmęczona i zniechęcona Asiunia musi szukać materiałów do sprawozdania no WOS i z przerażeniem myśleć, że jutro sprawdzian z biologii, a do biologii Asiunia ma wyjątkową awersję, więc w ramach buntu nie zajrzała nawet do podręcznika:D ) . Wymęczone pozdrowionka,
Cassie;)
potop 2005-02-07 20:49:53

buty-moda.mylog.pl - mój dziennik internetowy

 Menu

Buty - Jakie materiały? >> niedziela, 30 września 2007 19:14:08
W trakcie produkcji obuwia używana jest szeroka gama materiałów oraz różne ich kombinacje. Za podstawowe materiały używane do produkcji cholewek buta można zaliczyć skórę, polimery, tworzywa sztuczne, kauczuki oraz materiały tekstylne. Każdy materiał ma swoje specyficzne oznaczenie oraz właściwości, wytrzymałość i sposób pielęgnacji. Materiał ma znaczący wpływ na wartość użytkową obuwia i w wielu przypadkach także określa sposób jego użycia.

Znajomość właściwości konkretnych materiałów zmniejsza możliwość podjęcia złego wyboru, przy tym.

blog wielotematyczny – nieruchomość – motoryzacja – techinika grzewcza

Się nowe wkrętaki o końcówkach płaskich, krzyżowych PH i PZ oraz typu Torx. Zróżnicowane rozmiary oraz kształty końcówek pozwalają na dokładne dopasowanie wkrętaka do łba śruby, co zapobiega szybkiemu niszczeniu się zarówno łba, jak i grota narzędzia. Dużą wytrzymałość grotów uzyskano dzięki wykorzystaniu wysokiej jakości stali chromowo – wanadowej (CrV). Końcówkę roboczą grota poddano także procesowi hartowania, co dodatkowo podnosi jej twardość. Rękojeść nowych wkrętaków TOPEX została wykonana z dwóch materiałów – twardego tworzywa wewnątrz, oraz miękkiego elastomeru na zewnątrz. Takie rozwiązanie pozwala na zachowanie odpowiedniej wytrzymałości, przy jednoczesnej wygodzie chwytu. Ergonomiczny profil rękojeści pozwala na komfortową pracę narzędziem. Końcówki.