O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyspy kanaryjskie

Kepsza's Blog

Hiszpania

Czerwiec 20, 2010 at 10:16 am (Uncategorized)

Jest to trzecie pod względem wielkości państwo w Europie. Do Hiszpanii należą: wyspy Baleary na morzu Śródziemnym, Wyspy Kanaryjskie na Atlantyku i dwie “kolonie” u wybrzeży Afryki (dwa miasta: w Maroko: Ceuta i Melilla). Wyspy Kanaryjskie to hiszpański archipelag 7 wysp na Atlantyku. Hiszpania graniczy z Portugalią, Francją, Andorą, Gibraltarem i Marokiem (od Maroka oddziela Cieśnina Gibraltarska, w.

Sycylia Wczasy - Onet.pl Blog

Brak Nazwy
Turcja Zabytki
Włochy Zabytki
Algieria Wakacje
Wyspy Owcze Wczasy
Wyspy Kanaryjskie
Sycylia Wakacje
Sycylia Wakacje1
Tanzania Wakacje

Bardzo wąskie i kręte. Jeśli komuś zależy na czasie, najlepiej poruszać się autostradami. Części z nich jest płatana, a cześć darmowa. Złą sławę ma autostrada E90 z Messiny do Palermo – nie dość, że płatana, to jeszcze wiecznie zakorkowana. Jadąc ze wschodniego wybrzeża do stolicy wyspy, lepiej więc drogę okrężną - na najpierw na Catanię (E45), później zjechać na Enne, skąd już do Palermo prowadzi bezpłatna autostrada.
zabytek (16:00)

zgredkowanie na ekranie

No nie jedna łyżeczka, ale cały komplet sztućców. Znalazłem ten komplet na dnie szafy. Leżały w oryginalnym pudle z napisem "Jubiler". Nie wiem czy są srebrne czy posrebrzane, czy może to zwykły szmelc z czasów PRL.
Pytanie: czy komplet srebrnych sztućów może być biletem na Wyspy Kanaryjskie?
W marzeniach na pewno.
Już widzę siebie z Promykiem u boku na piaszczystej plaży. W Polsce szaro i ponuro, a u nas +30 w cieniu :)
Zresztą nie muszą być Kanary. W grę wchodzą każde tropikalne wyspy.
Byle nie Nauru lub Tuvalu.
Oglądałem ostatnio 2 filmy.

Wenezuela

Jeziora powstało główne zagłębie naftowe kraju.
Największą rzeką Wenezueli jest Orinoko (2150 km), płynąca od źródeł do ujścia w granicach kraju. Delta Orinoko ma ok. 25 tys. km2 powierzchni, czyli wielkością przypomina na przykład Belgię.
Do Wenezueli należą 72 wyspy, rozrzucone wzdłuż wybrzeża Morza Karaibskiego. Największą z nich jest Margarita. Inne ważniejsze wyspy i archipelagi to Las Aves, Los Roques, La Orchila, La Tortuga i La Blanquilla.
Na najnowszą historię Wenezueli duży wpływ miały korzyści finansowe ze sprzedaży ropy naftowej. To.
Wielkość opadów deszczu waha się w zależności od pory roku i regionu. Ogólnie rzecz biorąc, sucha pora trwa od grudnia do kwietnia, a pora deszczowa przez pozostałą część roku.