O czym chcesz poczytać na blogach?

Wyrostek robaczkowy

Diety Odchudzajace

Wymiotuje. Wstręt do jedzenia jest bardzo istotnym objawem: jeśli mimo bólu można jeść, to oznacza, że zapalenie wyrostka jest wątpliwe.

Bywa jednak, że objawy są nietypowe. Na przykład czasem ból od razu zaczyna się w prawym podbrzuszu, czasem odczuwana jest tylko bolesność uciskowa, czasem przeważają wyrostek robaczkowy objawy niedrożności jelit: wzdęcia, uczucie ciężkości w jelitach, zaparcie, osłabiona perystaltyka. Bliskość usytuowania zapalnego wyrostka z moczowodem lub pęcherzem może powodować parcie na mocz lub też częste oddawanie moczu. Bywa, że przesunięcie wyrostka w kierunku miednicy powoduje.

Atak ślepej kiszki

Ślepa kiszka

Jelito ślepe (łac. cecum, kątnica) - pierwszy odcinek jelita grubego. Jelito ślepe leży w prawej okolicy biodrowej. Jest ono od jelita cienkiego oddzielone tzw. zastawką krętniczo-katniczą. Od jelita ślepego odchodzi wyrostek robaczkowy. Jelito ślepe przechodzi w okrężnicę wstępującą, która znowu pod wątrobą zagina się i biegnie mniej więcej poziomo w stronę lewą (na ilustracji w prawo) jako okrężnica poprzeczna; ta z kolei w lewym podżebrzu, pod śledzioną, znowu się zagina i biegnie w dół jako okrężnica zstępująca. Wreszcie.

gdzie jest alicja? :-)

Utrudnia diagnostykę. Pacjenci często nie wspominają też o dolegliwościach. Wśród ludzi mieszkających w interiorze nie ma przestrzeni na wymianę informacji na temat własnego ciała. Nie jest to temat, który porusza się z przyjaciółmi lub siostrami.
Tak więc dziecko cierpiące na zapelenie wyrostka robaczkowego, pojawiwszy się w klinice jest tygodniami na biegunkę. Gdy to nie pomaga, dostaje skierowanie na transfuzję. To absurdalne – ktoś mógłby zarzucić. Tylko że przy braku ultrasonografów, sprzętu rentgenowskiego i laboratoriów z prawdziwego zdarzenia, transfuzja to najlepsze, co można pacjentowi.

ulotność chwili

Oki ale z wielkiego horroru w zapowiedziach :o) wyszła komedia.
Jezeli ktoś lubi humor a'la zgroza to polecam film Van Helsing :o)

:o( Musze przyznać ze mam pecha na maksa, praktycznie cały czas coś mi jest, jak nie dysk, to przeziebienie, a teraz boli mnie z prawej strony brzuch. Zastanawiam sie czy to nie wyrostek, może wątroba, sama nie wiem. Jutro pójde do lekarza to sie przekonam.

Doe 2004-05-10 21:26:57
skomentuj (0)


Byłam u lekarza :o(
Mam podejrzenie chorego wyrostka robaczkowego. Mam skierowanie na badania i USG niestety na to badanie zarejestrowana jestem dopiero na wtorek :o(
Jak coś będzie sie działao to wezwe pogotowie. Wiem ze z wyrostkiem to nie ma żartów. :o(
Mam pecha w tym roku, ciagle cos mi jest.

Doe 2004-05-11 22:21:09
skomentuj (2)

ja i pewiem mutatn - Onet.pl Blog

Te minuty oczekiwania były przerażające. Wlokły się powoli. Czułam się, jakby sekundy zamieniły się w minuty, każda warta nieprzeliczalnie wiele, przynajmniej dla Logana, który bał się, że osoba, którą kocha umrze z powodu tak trywialnego, jak wyrostek robaczkowy.Trzymał ją za rękę, mówił do niej i usiłował nie patrzeć, nie czuć i nie myśleć o Michaelu i jego rękach na brzuchu Alex.

I wtedy w dymie i zapachu siarki w towarzystwie Kurta pojawił się chirurg. Nie byle jaki chirurg. Neurochirurg! Dla tej osoby usunięcie wyrostka było.

chochelka blog

Oszczędzać, ale że aż tak?;) co za ludzie... Badania mi zrobili: moczu, krwi, USG, TKR... I jeszcze nie wiedzieli co mi jest... To są lekarze. Ciekawe czy potrafią oróżnić zwykły katar od alergii. Ja im mówie, że boli mnie w okolicy żołądka, a oni coś o wyrostku. Mówię lekarzowi, że mnie boli w OKOLICY ŻOŁĄDKA, a WYROSTEK jest po prawej stronie przy miednicy, a kolo "Rzeczywiście...". Zatkało go i przyszedł ktoś inny. Tak samą tępy jak poprzedni. Tylko jeden facet uważał na studiach. Starzysta z chirurgii:D Przynosił mi jakieś gazetki o medycynie, żebym nie zdechła z nudów:D Dawał takiej dziewczynie tabletke przeciwbólową, a.

Przyniosła... Ludzie się cieszyli jak wypisywali mnie z tego szpitala, bo mogli dać odpocząć rozbolalym od śmiechu brzuchom:D No ale jutro na kontrole:/ Ciekawe, czy do jutra wymyślą co mi może być, jak narazie to ich pomysły nawet nie sięgały do ich maxymalnie zawężonych horyzontów. Jedyne co wymyślili to wyrostek robaczkowy, jajniki, wątroba i zatrucie pokarmowe, no ale nic się nie potwierdziło. Nie wiem czy coś wykombinują. Byle szybko znaleźli przyczynę tego cholernego bulu, bo nie wyrobię przy tylu bezsennych nocach.
Neuroschizolka...;]

Vige

Blaszki i śrubki z mojej nogi.

Wheilchair-imposiiisiblee
One,two step. I love this - one two step.

Mam alergie na szpital. Byłam tam rok.

DZIĘKUJE MAMO, TATO!
DZIĘKUJE WYROSTKU ROBACZKOWY.
---------------------------------------------------------
Szpital a co to wogóle?

.Dzień jak codzień. Śniadanie i szkoła. Przed drzwiami sali, do której miałam wejść skręcałam się z bólu. Pierwszy raz czułam tak potworny, fizyczny ból.
Pielęgniarka zdiagnozowała-wyrostek robaczkowy. Razem z matką w karetce na sygnale z mikołowskiego szpitala do gliwickiego.
IŁŁŁŁŁUUUAAAA .... IIIIŁŁŁŁUUUUAAAA......!!!
Sygnał pogarszał mój stan. Nic nie pomagało. Nie dojadę.